رعایت اصولی ساده نیاز به بودجه های کلان درمانی را کاهش می دهد

رعایت اصولی ساده نیاز به بودجه های کلان درمانی را کاهش می دهد

رئیس مرکز تندرست، محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و تعلیم پزشکی نقل کرد: رعایت اصولی ساده در زمینه ارگونومی و بهداشت‌ کار می‌تواند نیاز به بودجه‌های هنگفت درمانی را کم کند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از شیراز، خسرو صادق نیت سه شنبه شب در همایش نگاه کن المللی ارگونومی بیان داشت: نبود رعایت اصول بهداشت حرفه ای منجر به بروز زیانهای بدنی برای فرد کارگر می شود و هزینه های هنگفتی برای درمان وی بر دوش خانواده و دولت قرار داده میشود درحالی که با رعایت اصولی ساده می شد از این هزینه های کلان جلو گیری کرد.

وی با تأکید بر امر فرهنگ سازی در این زمینه بیان کرد: کارفرمایان ما باید از فارغ التحصیلان رشته بهداشت حرفه ای و ارگونومی استقبال و حمایت کنند تا عوامل آسیب منتقل کن به موقع تشخیص داده شده و از بروز فاجعه و حادثه پیش گیری شود.

رئیس مرکز تندرست، محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و تعلیم پزشکی افزود: باوجود تلاش های بسیاری که صورت گرفته و فارغ التحصیلان پرشماری که در رشته ارگونومی داریم هفته گذشته از یک استان صنعتی کشور بازدید داشتم و در کارخانجات سنگ کوبی و تولید سیلیس مرگ ناشی از سیلیکوزیس حاد را دیدم.

این مسؤول تصریح کرد: امروزه برخی موارد در کشورها باید نادر باشد چرا که جلو گیری آن ساده و مستلزم رعایت اصولی ساده است چنانکه سیلیکوزیس با تنفس ذرات گرد و غبار و سنگ به وجود مییاید و با توجه به پرشمار بودن کارخانجات سنگ در کشور باید به مکانی رسیده بودیم که سیلیکوزیس مانند فلج اطفال ریشه کن شده بود.

صادق نیت متذکر شد: مرگ بر اثر تنفس گردوغبار شیشه و سنگ نمایان میکند فاصله ما با ایده آل بسیار زیاد است و باید در این زمینه ها بیشتر فعالیت کنیم.

کاهش مواجه با سیلیس، حذف آزبست، ارگونومی در مسافرت های هوایی و اصلاح حالت ارگونومی در مدارس از جمله برنامه های کشوری بود که وی به آن اشاره و تشریح کرد: در این مسیر از شبکه گسترده نیروهای اجرایی، اساتید دانشگاه و فارغ التحصیلان این رشته بهره خواهیم برد.

رئیس مرکز تندرست، محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و تعلیم پزشکی در پایان تبیین کرد: ارگونومیست ها و متخصصان طب کار در کنار هم قادر هستند در شناسایی موارد آسیب زا بسیار تاثیر داشته باشند و آن را مهار کنند تا تندرست کارگران به مخاطره نیفتد که در این زمینه مدد روانشناسان و فیزیولوژیست ها نیز ضرورت دارد تا توسعه پایدار کشور محقق شود.

**پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود**

نگارش: شهريار ف.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به ترک خدمت پير مغان نخواهم گفت ««« »»» چرا که مصلحت خود در آن نمی‌بينمرعایت اصولی ساده نیاز به بودجه های کلان درمانی را کاهش می دهد


TT / 60 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : شهريار ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اصولی
برچسب ها : کلان

مطالب مرتبط