رفتار آیت الله مهدوی کنی حول محور «اخلاص» بود

رفتار آیت الله مهدوی کنی حول محور «اخلاص» بود

امام‌جمعه موقت تهران گفت: آیت‌الله مهدوی‌کنی عالمی جامع بود یعنی جامعیتی مثل جامعیت اسلام را دارا بود و همه رفتار وی حول محور اخلاص خلاصه می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران صبح امروز(28مهر) در دومین سالگرد ارتحال مرحوم آیت الله مهدوی کنی با اشاره به ویژگیهای اخلاقی ایشان اظهار کرد: آیت الله مهدوی کنی یک عالم جامع بود یعنی جامعیتی مثل جامعیت اسلام را دارا بود و همه رفتار وی حول محور اخلاص خلاصه می شود.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: برخی از روحانیون در انقلاب شاخص بودند ولی نتوانستند ثابت قدم بمانند و از صف خارج شدند. مرحوم مهدوی کنی سنگرنشین و مرزبان انقلاب و در ولایتمداری یک آیینه زلال و شفاف بود.

آیت الله صدیقی با اشاره به 8 سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: امروز دشمن با ما می جنگد ولی ما در جنگ نظامی با مجاهدت، نصرت الهی به رای العین مشاهده کرده ایم. جنگ نظامی، انقلاب و نظام و کشور ما را نتوانست سرنگون کند. ما 8 سال یک جنگ جهانی را پشت سرگذاشتیم.

وی با اشاره به مذاکرات هسته ای تصریح کرد: امروزه عده ای اظهار می کنند اگر ما این سازش و توافق را نکرده بودیم جنگ نظامی قطعی بود. چرا برخی به گونه ای القا می کنند که ما به خاطر جنگ کوتاه آمدیم. اگر بنا بر این باشد باید از اول انقلاب را کنار می گذاشتیم. این چه نوع فرهنگ و چه حرفی است که خلاف اسلام و رویه اهل بیت زده می شود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه جنگ و انقلاب موجب این شد که شهدای ما به محضر خدا نائل گردند و جوانان ما با فرهنگ شهادت و انقلاب آشنا گردند، اظهار کرد: جنگ فرهنگی از همه جنگها حساس تر است. حساسیت جنگ فرهنگی از همه جنگها بیشتر است. جنگ فرهنگی جنگ فکر، اخلاق و جنگ فساد با صلاح محسوب می شود.

آیت الله صدیقی متذکر شد: اگر امروز شیطان بزرگ پیروزی داشته باشد، این پیروزی در میدان جنگ فرهنگی است. یعنی رذایل اخلاقی در ما ایجاد کنند و ارزشها را بر ضد ارزشها مبدل سازد و کاری کنند تشریفات و تجملات در حوزه های علمیه رواج پیدا کنند.

به گزارش تسنیم، دومین سالگرد حضرت آیت الله مهدوی کنی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری و دبیرکل سابق جامعه روحانیت مبارز صبح امروز در حوزه علمیه مروی برگزار شد.

در این مراسم آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران، آیت الله محسنی گرکانی تولیت مدرسه مروی، آیت الله تسخیری نماینده تهران در مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام سعید مهدوی کنی رئیس دانشگاه امام صادق(ع) و برخی دیگر از اساتید حوزه علمیه مروی و دوستداران مرحوم مهدوی کنی حضور داشتند.

**لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد**

نگارش: رامين ژ.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ما در پياله عکس رخ يار ديده‌ايم ««« »»» ای بی‌خبر ز لذت شرب مدام مارفتار آیت الله مهدوی کنی حول محور «اخلاص» بود


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : رامين ژ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سیاسی
برچسب ها : مهدوی , محور , اخلاص

مطالب مرتبط