از بین رفتن ریشه ابروها با مداد ابرو

عکس شماره 1 ⇩

 

 

از بین رفتن ریشه ابروها با مداد ابرو

 

 

دکتر امیرهوشنگ احسانی، عضو هیات علمی پزشکی تهران، با اشاره به استفاده زنان و دختران جوان از مداد ابرو گفت: مداد ابرو که رنگ را با فشار وارد مو می‌کند می‌تواند باعث ریزش و کم شدن ابروان ‌شود.

 

دکتر احسانی در خصوص آسیب‌های فراوانی که مداد ابرو می‌تواند به ریشه مو وارد می‌کند، اظهار داشت: استفاده مداوم و هر روزه از مداد ابرو می‌تواند بسیار آسیب‌زننده باشد، به طوری که ابتدا به تنه مو صدمه می‌زند و سپس ریشه مو را از بین می‌برد و اگر این استفاده به صورت مکرر باشد می‌تواند آسیب‌های بیشتری را داشته باشد.

 

عکس از بین رفتن ریشه ابروها با مداد ابرو

 

وی توضیح داد: با اینکه رنگ مو موجب ریزش نمی‌شود اما مداد ابرو می‌تواند حتی از رویش مو نیز جلوگیری کند. عضو هیات علمی پزشکی تهران در مورد استفاده از

خط چشم گفت: پوست پلک نازک‌ترین قسمت چشم است، به همین خاطر استفاده از مواد آرایشی می‌تواند بالاترین ریسک را داشته باشد. وی در خصوص استفاده ازخط چشم هشدار داد: استفاده از خط چشم شیوع اگزماهای دور چشم را افزایش داده است که افزایش اگزماهای دور چشم مهم‌ترین عامل برای بروز عفونت‌ها است.

 

دکتر احسانی درمورد عامل ایجادکننده این اگزماها خاطرنشان کرد: زنان ممکن است از مواد آرایشی ارزان قیمت که معمولا قاچاق و دارای ترکیبات ارزان‌قیمت هستند استفاده ‌کنند. وی در ادامه تصریح کرد: استفاده از مواد آرایشی که کیفیت بالایی ندارد ریسک‌های التهابی را بالا می‌برد و می‌تواند ناقل عفونت‌ها باشد.

 

 

عکس از بین رفتن ریشه ابروها با مداد ابرو

 

دکتر احسانی در پایان بیان کرد: مواد آرایشی در حال حاضر مشکل‌های پوستی، حساسیت‌های شدید، خارش، التهاب‌های دور چشم و عفونت‌های دیگر را ایجاد کرده است.

 -- نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود --

تهیه کننده : بهدخت ظ.

آرایش و زیبایی در بخش دنیای مد و زیبایی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زان می که داد حسن و لطافت به ارغوان ««« »»» بيرون فکند لطف مزاج از رخش به خویگردآوری شده توسط : بهدخت ظ.
تاریخ گردآوری : 2015-11-18
در دسته بندی : ریشه
برچسب ها : ابروها , ابرو
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :