بی ام و i8 رودستر از سال ۲۰۱۸ ساخته خواهد شد (3 عکس)

بی ام و i8 رودستر از سال ۲۰۱۸ تولید خواهد شد

تصویر و عکس شماره 1 ⇩
تصویر و عکس بی ام و i8 رودستر از سال ۲۰۱۸ تولید خواهد شد
مدیرعامل بی‌ام‌و خبر تولید نسخه‌ی رودستر i8 را تایید کرد.

هارالد کروگر (Harald Krueger)، مدیر عامل بی‌ام‌و، به تولید رسیدن نسخه‌ی رودستر i8 را تایید کرده است و این خودرو از سال ۲۰۱۸ میلادی به خط تولید بی‌ام‌و افزوده خواهد شد.

در نمایشگاه CES امسال کروگر بدون اظهار جزئیات مربوط به این خودرو، اعلام کرد که نسخه‌ی رودستر i8 چراغ سبز ضروری را برای به تولید رسیدن، گرفته است و طبق اخبار انتشار داده شده در وب‌سایت Automotive News Europe، در کنفرانسی مطبوعاتی‌ که اوایل هفته‌ی گذشته در شهر سانتا مونیکای کالیفرنیا به انجام رسانده شد، کروگر وقت تولید این خودرو را سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام کرده است.

طبق اخبار انتشار داده شده در ماه می سال جاری، پیشرانه‌ی مدل ۲۰۱۸ از ماشین i8 توانا تر خواهد بود. پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتری ۳ سیلندر آن بهبود کشف خواهد کرد و موتور الکتریکی نصب شده بر روی این خودرو نیز توانا تر می‌شود.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس بی ام و i8 رودستر از سال ۲۰۱۸ تولید خواهد شد

در حال حاضر، توان پیشرانه‌ی کنونی بی‌ام‌و i8 معادل ۲۶۶ کیلووات است و می تواند گشتاور ۵۷۰ نیوتن متر را تولید نماید. طبق اخبار انتشار داده شده، حداقل توان پیشرانه‌ی مدل ۲۰۱۸ این خودرو معادل ۳۱۰ کیلووات خواهد بود و به این ترتیب شتاب ۴.۴ ثانیه‌ای ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت کنونی نیز بهبود کشف خواهد کرد. در کنار تحول پیشرانه در مدل ۲۰۱۸ شاهد افزایش ظرفیت باتری آن نیز خواهیم بود. ظرفیت باتری کنونی i8 معادل ۷.۱ کیلووات ساعت است که انتظار می‌رود این ظرفیت به ۱۰ کیلووات ساعت در مدل ۲۰۱۸ افزایش کشف کند. ضروری به ذکر است که این افزایش ظرفیت موجب افزایش شعاع حرکتی این خودرو خواهد شد. از دیگر تغییرات احتمالی در نسخه‌ی رودستر i8 مدل ۲۰۱۸ می‌توان به دستگاه تعلیق با ارتفاع کمتر، رینگ‌های آلومینیومی سبک وزن و افزوده شدن امکان شارژ القایی اشاره کرد.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس بی ام و i8 رودستر از سال ۲۰۱۸ تولید خواهد شد

به گزارش زومیت،بی‌ام‌و با مخلوط عکس‌هایی از مدل i8 اسپایدر ۲۰۱۲ و ماشین های مفهومی i Vision Future Interaction ظاهر تقریبی i8 رودستر را شناسانده است. البته به طور حتم شاهد تغییراتی در ظاهر جلو و عقب خودرو خواهیم بود.

————————————

متن از : شراره ز.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بی گفت و گوی زلف تو دل را همی‌کشد
««« »»»
با زلف دلکش تو که را روی گفت و گوست

بی ام و i8 رودستر از سال ۲۰۱۸ ساخته خواهد شد (3 عکس)

TT / 62 — TP / 18%

نظر دهید