روستائیان می گفتند حداقل بسیجی ها فراموشمان نکرده اند/ خبرگزاری فارس موجب خیزش مردمی شد

روستائیان می گفتند حداقل بسیجی ها فراموشمان نکرده اند/ خبرگزاری فارس موجب خیزش مردمی شد

خبرگزاری فارس: روستائیان می‌گفتند حداقل بسیجی‌ها فراموشمان نکرده‌اند/ خبرگزاری فارس موجب خیزش مردمی شد

مسؤول گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی جلفا گفت: خیلی زود مردمان با ما همراه شدند و با جان دل از ما پذیرایی کردند. از حضور جوانان در روستا امیدوار شدند و با مشاهده پروژه‌های عمرانی لبخند رضایت بر لبانشان نشست.

علی زینالی امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در تبریز در تشریح فعالیت های چند ماهه نیروهای دانشجویی جهادی در منطقه کمار سفلی بیان داشت: روستای کمار سفلی در 70 کیلومتری شهر جلفا با 180 خانوار و 800 نفر جمعیت یکی از مناطق محروم در کشور به حساب مییاید که پس از گذشت 37 سال از انقلاب پربرگت اسلامی همچنان غبار محرومیت بر روی آن باقی مانده است.

وی با بیان این که نیروهای بسیج جهادی در سه گروه و در دو محور عمرانی و علمی، آموزش، فرهنگی به این منطقه اعزام شده اند، گفت: 2 گروه فعال در قالب گروه فعالی شهید مغنیه دانشگاه آزاد اسلامی و شهید میرزایی پیام نور جلفا و 5 گروه جهادی استان با نام شهید عبدالهی چند ماه در این روستا خالصانه به فعالیت توجه کردند.

زینالی اقدامات اخیر عمرانی در این روستا را چنین بیان کرد: 250 مترمربع دیوارکشی مدرسه و ایجاد 4 خانه مددجویی با همت کمیته امداد و آموزش پرورش صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: در این روستا یک زن نابینا بدون سرپرست، در خانه ای میزیست که نه پیرامون خانه دیوارکشی شده و نه سرویس پهداشتی آن دیوار کشی داشت که این منجر به مزاحمت های فراوان به این زن بی پناه شده بود که با همت کمیته امداد و بسیج جهادی دانشجویی معضلات این زن از بین برده شد.

مسئول گروه های جهادی بسیج دانشجویی جلفا به همکاری برخی از مسئولان و اداره ها اشاره کرد و گفت: مسئولان بسیج سازندگی کشور و استان، بسیج دانشجویی استان، امام جمعه جلفا، فرماندار جلفا و امام جماعت هادی شهر، علمدار، روستای شجاع از نزدیک در این روستا حاضر شده و شاهد فعالیت های نیروی جهادی شده اند.

وی با اشاره به این که آستان قدس رضوی با ایجاد کارگاه های متنوع سعی در رفع برخی معضلات اقتصادی مناطق محروم دارد، گفت: از آستان قدس رضوی تقاضا داریم با ایجاد کارگاه هایی در این منطقه نیز اقداماتی به انجام رسانند و بتوانیم شاهد رشد اقتصادی در این منطقه باشیم و بخشی از محرومیت از منطقه را برطرف شود.

زینالی به برگزاری کلاس های تعلیمی استفاده بهینه از آب و برق و گاز و نحوه مدرینیته کردن محصولات دامی و کشاورزی را یادآور شد و گفت: کمیته امداد، هلال احمر، بهزیستی، فنی حرفه ای، شبکه بهداشتف آب و فاضلاب روستایی، اداره گاز، جهاد کشاورزی، بابرگزاری دوره های تعلیمی در این روستا به خانواده های روستای آموزش نحوه استفاده صحیح و بهینه آموزش داده شد که استقبال گیراای نیز صورت گرفت.

وی به محور فرهنگی، تعلیمی گروه جهادی اشاره کرد و اضافه کرد: در این بخش برگزاری کلاس های قرآنی، نهج البلاغه، خیاطی، گلدوزی و زنبورداری در راستای اقتصاد مقاومتی از جمله فعالیت های گروه های جهادی بوده که استقبال بی نظیر انجام شده و از طرف سازمان فنی حرفه ای گواهی و مجوز فعالیت صادر شد.

خبرگزاری فارس موجب خیزش مردمی شد

مسئول گروه های جهادی بسیج دانشجویی جلفا با بیان این که از تمامی خبرگزاری و رسانه ها انتطار می رود نیازهای این مناطق را خبر دهی کند، گفت: یک خبر خبر دهی از طریق خبرگزاری فارس چنان موجب خیزش مردمی در این منطقه شد که همه خواستار کمک و همیاری داشتند و به طوریکه دکتر قلمی از تبریز، روز عاشورا 102 مریض را ویزیت کرد و داروی رایگان نیز پیشنهاد کرد.

وی به حضور برخی دیگر از پزشکان در 6 روز متوالی اشاره و بیان کرد: این پزشکان نیز با تمایل خود و خبر دهی از طریق خبرگزاری در مطب خودشان را بسته و در این منطقه حاضر شدند و به ویزیت و ارائه داروی رایگان توجه کردند.

زینالی حضور خیرین را نیز اصلی آگاهی داشت و ادامه داد: در دیوار کشی مدرسه بخشی از مخارج توسط بسیج سازندگی و کمیته امداد تقبل شد و بخش دیگر از طریق خیرین و سایر ادارات به ثمر رسید.

وی اضافه کرد: نیروهای جهادی پس از سه ماه فعالیت در کمار سفلی و علاوه بر فعالیت های عمرانی و فرهنگی بسته های موارد نکته نیاز روزانه وزیع شد و با این وجود نیازها در این منطقه بسیار بوده و باید به صورت واحد تمامی سیستم ها نیز در این امر کمک کنند.

مسئول گروه های جهادی بسیج دانشجویی جلفا حین تقدیر و تشکر از حمایت منطقه آزاد ارس از نقشهای این گروه جهادی اضافه کرد: نیروهای بسیجی به معرفی مناطق محروم دیگر نیز توجه کرده اند و البته روزهای پنجشبنه و جمعه نیز در این مناطق به فعالیت سرگرم هستند.

*براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد*

گردآوری توسط: دنيا ش.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هرگزم نقش تو از لوح دل و جان نرود
««« »»»
هرگز از ياد من آن سرو خرامان نرود

روستائیان می گفتند حداقل بسیجی ها فراموشمان نکرده اند/ خبرگزاری فارس موجب خیزش مردمی شد

TT / 74 — TP / 9%

نظر دهید