روسیه: ائتلاف غرب کوچکترین اقدامی در مبارزه با تروریسم در سوریه انجام نداده است

روسیه: ائتلاف غرب کوچکترین اقدامی در مبارزه با تروریسم در سوریه انجام نداده است

رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه تأکید کرد، ائتلاف غرب کوچولو ترین اقدامی در مبارزه با تروریسم در کشور سوریه انجام نداده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، «والری گراسیموف» رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه تأکید کرد، ائتلاف غرب کوچولو ترین اقدامی در مبارزه با تروریسم در کشور سوریه انجام نداده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه در ادامه گفت، «ما تا کنون شاهد انجام هیچ گامی در جهت تفکیک معارضان سوری از تروریست ها در کشور سوریه نبوده ایم».

ژنرال «والری گراسیموف» روز چهارشنبه (امروز) اعلام کرد که هیچ یک از جنگنده های روس یا دمشق در 24 ساعت گذشته علیه تروریست ها در حلب حملات هوایی به انجام نرسانده اند و تأکید کرد که ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده علیه «داعش» حتی یک گام برای مبارزه با تروریسم بین المللی در کشور سوریه برنداشته است.

بنا به گزارش اسپوتنیک، گراسیموف تصریح کرد: «با اینحال، ما شاهد هیچ گامی برای جداسازی معارضان و جبهه النصره از سوی ائتلاف (تحت رهبری ایالات متحده علیه داعش) نبودیم».

این مقام روس ادامه داد که تروریست ها همچنان با بهره گیری از خمپاره اندازها و توپخانه های خود به مناطق مسکونی شهر حلب هجوم می کنند و واشنگتن هنوز هیچ گامی در مبارزه با تروریسم بین المللی در کشور سوریه برنداشته است.

گراسیموف تأکید کرد: «از نقطه نظر ارتشی، زمین و چشم انداز مرز کشور عراق و کشور سوریه، فرصتی را برای ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده فراهم آورده تا تعهدات خود در مبارزه با تروریسم بین المللی (عملیات در موصل) را عملاً اثبات کنند. با اینحال، شرکای آمریکایی ما حتی یک گام در این راستا برنداشته اند».

کشور سوریه از سال 2011 تاکنون درگیر جنگ داخلی بوده است و نیروهای دولت این کشور با گروههای تروریستی چون جبهه النصره و داعش و همچنین معارضان مسلح مبارزه می کنند.

گراسیموف همچنین به عملیات آزادسازی شهر «موصل» کشور عراق اشاره کرد و گفت که این عملیات هنوز در اصل آغاز نشده است.

وی در اینباره توضیح داد: «صرفنظر از تمامی احساساتی که غرب از خود نشان داده است، ضروری است که این مسئله را درک کنیم که این عملیات هنوز در اصل شروع نشده است.»

بنا به نقل کرده این مقام، ارتش روسیه به صورت 24 ساعته به عملیات کشور سوریه نظارت دارد و ماهواره ها و هواپیماهای معرفی نیز در این منطقه نصب شده است.

وی در اینباره توضیح داد: «ما 24 ساعته بر اوضاع منطقه موصل و روند عملیات برای محاصره شبه نظامیان داعش نظارت داریم. هواپیماهای معرفی در این منطقه مجدداً مستقر شده اند و بیش از 10 هواپیمای معرفی ما در نزدیکی این منطقه فعال هستند».

رئیس ستاد ارتش روسیه همچنین به نیروهای ائتلاف در خصوص فرار داعش از موصل هشدار داد و گفت: «توجه کلیدی ما بر تلاش های احتمالی شبه نظامیان برای فرار از موصل و یا خروج توافقی از شهر و حرکت آزادانه به سمت کشور سوریه است».

اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد

گردآورنده: آرمين غ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

روز وصل دوستداران ياد باد ««« »»» ياد باد آن روزگاران ياد بادروسیه: ائتلاف غرب کوچکترین اقدامی در مبارزه با تروریسم در سوریه انجام نداده است


TT / 66 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : آرمين غ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اقدامی
برچسب ها : روسیه , تروریسم , ائتلاف

مطالب مرتبط