روسیه در تولید آبزیان و فرآوری سبزیجات کهگیلویه وبویراحمد سرمایه گذاری می کند

روسیه در تولید آبزیان و فرآوری سبزیجات کهگیلویه وبویراحمد سرمایه گذاری می کند

وزیر کشاورزی استان امسک روسیه گفت: استان امسک روسیه و کهگیلویه وبویراحمد در زمینه تولید آبزیان و فرآوری سبزیجات با یکدیگر همکاری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، ویاچسلاف مامنتوف ظهر امروز در نشست با مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه استان امسک روسیه یکی از 10 منطقه کشاورزی در فدراسیون روسیه است اظهار داشت: خواستار توسعه روابط کشاورزی با کهیگلویه وبویراحمد هستیم.

وزیر کشاورزی امسک روسیه با اشاره به اینکه 6 میلیون زمین مستعد کشاورزی در این استان وجود دارد، عنوان کرد: سالانه بیش از 3 میلیون تن غلات و دانه های روغنی در اراضی کشاورزی استان امسک برداشت می شود.

وی با بیان اینکه در زمینه محصولات سبزی و میوه جات نمی توانیم نیازهای خود را تامین کنیم، تصریح کرد: و آماده همکاری طرفین ایرانی به ویژه استان کهگیلویه وبویراحمد در این راستا هستیم.

وزیر جهاد کشاورزی امسک با اشاره به صادرات 1.3 میلیون تن غلات از امسک روسیه، اظهار داشت: کنجاله و خوراک دام و طیور و محصولات لبنیات را برای ایران تامین می کنیم.

وی با تاکید بر توسعه امکانات فراوری غلات برای جمهوری ایران از سوی روسیه، عنوان کرد: ایران کشوری حاصل خیز و دارای شرایط مطلوب در زمینه کشاورزی و کشت محصولات باغی است.

مامنتوف با اشاره به همکاری مشترک ایران و روسیه در ایجاد سیلو، عنوان کرد : طرف ایرانی تولیدات ارزشمندی در زمینه گلخانه و گل رز دارد و ما پیشنهاد همکاری طرفین در زمینه پرورش ماهی و تولید آبزیان و تولید و فرآوری سبزیجات را ارائه می دهیم.

وزیر کشاورزی امسک روسیه، بیان کرد: ما تاکنون تجربه همکاری با سرمایه گذاران از کشورهای قزاقستان، چین، کانادار و ارمنستان را در کارنامه کاری خود داریم.

---با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد---

تهیه از : فراز م.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عهد و پيمان فلک را نيست چندان اعتبار ««« »»» عهد با پيمانه بندم شرط با ساغر کنمروسیه در تولید آبزیان و فرآوری سبزیجات کهگیلویه وبویراحمد سرمایه گذاری می کند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : فراز م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : کهگیلویه , سرمایه , سبزیجات , روسیه , آبزیان , فرآوری , وبویراحمد

مطالب مرتبط