روند فلج کننده کاهش قیمت نفت به پایان رسیده است

روند فلج کننده کاهش قیمت نفت به پایان رسیده است

وزیر انرژی عربستان با بیان این که روند فلج کننده کاهش قیمت نفت به پایان رسیده است گفت: «ما اکنون به پایان یک دوره کاهش قابل توجه (قیمت ها) رسیده ایم.»

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از وال استریت ژورنال، وزیر انرژی عربستان روز چهارشنبه با ارسال پیامی خوش بینانه به بزرگترین بازیگران صنعت نفت گفت، روند فلج کننده کاهش قیمت نفت به پایان رسیده است. وی خواستار سرمایه گذاری های جدید در این صنعت برای جلوگیری از کمبود نفت در آینده شد.
خالد الفالح که در کنفرانس نفت و پول در لندن سخن می گفت اظهار داشت، توافق ماه گذشته سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) برای کاهش تولید موجب سرعت گرفتن روند از پیش شکل گرفته برقراری توازن مجدد بین عرضه و تقاضا در بازار خواهد شد.
الفالح در جلسه ای که با حضور مدیران شرکت های بزرگ نفتی نظیر اکسون موبیل، رویال داچ شل و توتال برگزار شد اظهار داشت: «ما اکنون به پایان یک دوره کاهش قابل توجه (قیمت ها) رسیده ایم.»
الفالح در طول دوره 5 ماهه وزارتش سیاست نفتی عربستان را به شکل قابل توجهی تغییر داده و به جای تلاش برای افزایش بی رویه تولید، به سیاست حمایت از قمیت ها روی آورده است.
فالح گفت، صنعت نفت در دوره کاهش قیمت نفت در طی 2 سال گذشته، با کاهش شدید سرمایه گذاری مواجه بوده است. به گفته موسسه وود مکنزی، میزان سرمایه گذاری در صنعت نفت در طی 2 سال گذشته یک تریلیون دلار کاهش یافته است.
وزیر انرژی عربستان گفت، صنعت نفت اگر می خواهد تقاضا برای انرژی در طی 25 سال آینده را تامین کند، به 24 تریلیون دلار سرمایه گذاری جدید نیاز دارد. وی افزود، بی میلی بسیاری از بانک ها برای وام دادن به شرکت های انرژی همزما با افزایش قیمت نفت کاهش خواهد یافت.
وزیر انرژی عربستان هشدار داد در صورتی که این سرمایه گذاری ها انجام نگیرد، جهان در آیندهبا کمبود عرضه مواجه خواهد شد زیرا تقاضا برای نفت همچنان در حال افزایش است. وی با اشاره به افزایش تعداد خودروها در چین و بالا رفتن میزان مصرف در هند گفت: «رشد تقاضا برای نفت ممکن است با بهبود وضعیت اقتصاد جهانی سرعت بگیرد.»

*****************************************

تهیه شده توسط: فرهاد ر.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زاهد از ما به سلامت بگذر کاين می لعل ««« »»» دل و دين می‌برد از دست بدان سان که مپرسروند فلج کننده کاهش قیمت نفت به پایان رسیده است


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : فرهاد ر.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اقتصادی
برچسب ها :

مطالب مرتبط