رونمایی از رئیس جمهوری جدید لبنان تا ۱۲ روز دیگر

رونمایی از رئیس جمهوری جدید لبنان تا ۱۲ روز دیگر

یک رسانه سعودی به نقل از منابع لبنانی مورد نظر خود نام رئیس جمهوری آتی لبنان را اعلام کرد که به گفته این منابع آخر اکتبر جاری انتخاب می‌شود.

عکس   رونمایی از رئیس جمهوری جدید لبنان تا ۱۲ روز دیگر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه عکاظ به نقل از منابع لبنانی خود اعلام کرد انتظار می رود ژنرال میشل عون در نشست آتی پارلمان لبنان به عنوان رئیس جمهوری جدید لبنان انتخاب شود.

نشست آتی پارلمان لبنان، 31 اکتبر جاری(دوشنبه 10 آبان) برگزار می شود که به گفته منابع مورد نظر روزنامه سعودی، اگر غافلگیرکننده های امنیتی رخ ندهد، عون انتخاب خواهد شد.

به گفته این منابع، انتخاب ژنرال مشل عون به عنوان رئیس جمهور با پوشش فرانسه و روسیه و در چارچوب توافق سیاسی ای صورت می گیرد که اخیرا میان عون و سعدالحریری به دست آمده و حزب الله هم با آن همراه است.

این منابع افزودند بدون انتخاب عون خطرات فراوانی رخ خواهد داد که اولین خطر امنیتی است که برخی طرف های خارجی برای جلوگیری از آن تلاش می کنند، بشاره بطرس الراعی اسقف اعظم مارونی ها تاکید کرده است زمان آن رسیده تا رئیس جمهور انتخاب شود.

خبرنگار تسنیم در لبنان هم اخیرا از احتمال انتخاب میشل عون به عنوان رئیس جمهوری آتی لبنان خبر داده بود.

از سه شنبه پنجم خرداد 93(25 می 2014) بیش از دو سال می گذرد که کاخ ریاست جمهوری لبنان منتظر ورود جانشین میشل سلیمان رئیس جمهور سابق است و پارلمان لبنان با وجود پایان یافتن دوره ریاست جمهوری سلیمان به سبب اختلافات سیاسی ناشی از وجود فضای دوقطبی و کارشکنی های عربستان، نمی تواند جانشین وی را انتخاب کند و خلاء ریاست جمهوری همچنان ادامه دارد و تا کنون بیش از 40 نشست پارلمان به ریاست نبیه بری برگزار شده که هیچ نتیجه ای به دنبال نداشته است.

بر اساس قانون اساسی لبنان، در نشست انتخاب رئیس جمهوری، باید حداقل دو سوم نمایندگان پارلمان(تعداد نمایندگان پارلمان لبنان، 128 نفر است)، یعنی 86 نفر باید حضور داشته باشند و نامزد ریاست جمهوری هم باید دست کم 65 رای کسب کند.

— پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست —

نگارش : لادن ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای که در زنجير زلفت جای چندين آشناست
««« »»»
خوش فتاد آن خال مشکين بر رخ رنگين غريب

رونمایی از رئیس جمهوری جدید لبنان تا ۱۲ روز دیگر

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید