رونمایی از سیاهی لشگر و «تنهایی محمود»

رونمایی از سیاهی لشگر و «تنهایی محمود»

چندین ساعت بعد از استعفای محمود گودرزی از سمت وزارت ورزش و جوانان و چانه‌زنی‌ها برای انتخاب وزیر جدید برای ورزش ایران، معلوم شد که او در 3 سال اخیر چه مقدار تنها بوده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، وزیر ورزش و جوانان روز پیش استعفا کرد (شاید هم استعفایش دادند) و رفت. 3 سال محمود گودرزی بر صندلی ریاست ورزش کشور نشست و فراز و نشیب های بسیاری را هم آزمود. خوشی و ناخوشی های ورزش را دید، گاهی در همین خوشی ها ایام به کامش شد و گاهاً در فرودهای ورزش که ناخوشی به همراه داشت صندلی ریاستش لرزان شد.

در 3 سالی که گذشت فراز و فرودها برای محمود گودرزی کم نبودند اما در میان این امواج یک پایگاه اصلا برای وزیر ورزش لرزان به چشم نمیامد، مشاوران، معاونان و همراهان آقای رئیس.

رئیس در این پستی و بلندی ها دلخوش به همین مدیران و همراهانش بود، آنهایی که تحت هر شرایطی مُهر تائیدی در دست گرفته بودند و رفتار و گفتار و تصمیمات آقای رئیس را به نگاه کرده منت پذیرا بودند.

و اینک در حالی که کم تر از 24 از استعفای وزیر ورزش گذشته قصه ما با این مُهر به دستان دیروز وارد فصل تازه ای شده است.

گودرزی شاید در 3 سالی که از عمر مدیریتش گذشت متوجه نقش های منفی قصه نشد اما در همین چندین ساعت گذشته خیلی زود فهمید که چه مقدار تنها بوده است.چه مقدار سیاهی لشگر کنارش بودند که ادای نقش عمده را درمی آوردند.

* نان به نرخ روز خورها

امروزه ارزش اجناس را به قیمت روزشان تعیین می کنند؛ " نفت به قیمت روز"، "طلا به قیمت روز" اما ارزش قرار می داری "نان به نرخ روز" چگونه؟

"نان به نرخ روز خور"، ضرب المثلی که در فرهنگ ایران مکان ثابتی گشوده آدم هایی که باب میل زمانه یا باب میل یک وزیر، مدیر و ... رفتار می کنند تا به هر گران باشند.

نان به نرخ روز خورها به هیچ شخص یا عقیده ای پایبند نیستند، آنهایی که کمتر نقد می کنند تا مبادا آقابالاسرهایشان غصه خورند!

باند بازی را دوست دارند چون محتویات سفره پر زرق و برق شان آنجا بساط می شود، مخلص کلام این که باد قادر هست در گرایش و انتخاب شان نقش بسزایی را ایفا کند.

بله، با استعفای روز پیش دیگر محمود گودرزی وزیر ورزش نیست، اما دلشوره عمده از اتاق هایی شنیده میشود که در 3 سال گذشته گوش و چشم وزیر بودند، مدیرانی که با گرفتن حکم از آقای رئیس سر همین سفره نشسته بودند.

اعتراف کننده دهنده این است که چانه خانمی ها و لابی گریه کن ها از اتاق های تحت ریاست گودرزی چنان وانمود می کند که گویی 27مهرماه سال 95 عامل دیگری بوده و 28 مهر سال 95 یک عالم دیگر.

آنهایی که با حکم وزیر تا دیروز تائیدش می کردند در کمتر از چندین ساعت و به سرعت برق و باد رنگ تغییر داده اند و اکنون در حال رایزنی با مدیران تازه ای هستند تا برای وزیر شدنش لابی کنند.

آنهایی که در عملکرد گودرزی تا دیروز تملق را سرلوحه کار خود گذاشته بودند اکنون برحسب سوءاستفاده از شرایط در جبهه مخالفش قرار گرفته و می خواهند در کنار وزیر بعدی هم باشند.

ورزش ما در 3 سال اخیر هم روزهای خوش به خودش دید و هم در گرداب های بزرگی گرفتار شد.

مخالفان و موافقان زیادی اظهارنظر کردند که بنابر آرشیو رسانه ها انتقاد ها و تمجیدها به مثابه یک شاهد زنده اند، اما اکنون که گودرزی رفته چه خوب است چنانچه انتقادی اظهار می شود، از زبان آنهایی باشد که دیروز هم با همین زبان نقد می کردند.

خوب تر است همراهان دیروزی وزیر ورزش امروز هم با وفای به عهد همچنان همراهی اش کنند و برای یک بار هم که شده به مکان نان جدید خوردن این بار نان به شب خوردن را پیشه کنند.

نان به شب خوردن یعنی قانع شدن به آنچه که هست، یعنی رفتار عادلانه داشتن، هر چندین برخی از یاران و دوستان وزیر در چندین ساعت اخیر نمایان کرده اند که اصلا علاقه ای به تمرین نان به شب خوردن ندارند.

-ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد-

نگارنده: خشايار ت.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جلوه گاه طاير اقبال باشد هر کجا ««« »»» سايه‌اندازد همای چتر گردون سای تورونمایی از سیاهی لشگر و «تنهایی محمود»


TT / 79 --- TP / 11%

گردآوری شده توسط : خشايار ت.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سیاهی
برچسب ها : رونمایی , لشگر

مطالب مرتبط