ریشه یابی بحران سوریه در مستند «کینه تکفیر»

ریشه یابی بحران سوریه در مستند «کینه تکفیر»

مستند «کینه تکفیر» با انتشار از شبکه مستند سیما، علل بحران در کشور سوریه را پس از مرگ حافظ اسد تاکنون بررسی می‌کند.

«طاهر ده پهلوان» آماده کننده «کینه تکفیر» در مکالمه با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، درباره این مستند توضیح داد: این مستند گزارشی، به وقایعی که پیش از به وقوع پیوستن تحولات در کشور سوریه رخ داده اند توجه میکند و ریشه های ایجاد شدن بحران را پس از مرگ حافظ اسد و روی کار آمدن بشار اسد چک میکند.
وی اضافه کرد: در این اثر به مشکلاتی که پس از ترور رفیق حریری در لبنان ایجاد شده و اتهاماتی که کشورهای اروپایی و امریکایی به بشار اسد اطراف این موضوع وارد کردند، توجه کردیم. به نوعی کوشیدیم ریشه های بحران کشور سوریه را مرور کنیم.
این مستندساز تأکید کرد: ما در این مستند با کارشناسان مسائل سیاسی مکالمه کرده ایم تا به موضوع آغاز و ریشه های درگیری، شناسایی تراکم و جمعیت تروریست هایی که در کشور سوریه هستند و راهبرد برون رفت از بحران کشور سوریه توجه بکنیم. حین این مکالمه ها، از تصاویر آرشیوی نیز بهره گرفته ایم.
ده پهلوان تصریح کرد: طبق آنچه که ما تاکنون رصد کرده ایم، رسانه ها در اظهار تحولات کشور سوریه، بیشتر به چالشها اشاره می کنند اما هیچگاه اشاره ای به ریشه های این بحران نبوده است.
وی در پایان این مستند را تولید مرکز پاسداران حقوق بشر شناسایی و علت نامگذاری آن را اشاره به کینه ای کرد که تفکیری ها نسبت به خط مقاومت کشور سوریه و اقدامات بشاراسد دارند.
«کینه تکفیر» جمعه 30 مهر ساعت 17:45 از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و شنبه 1 آبان ساعت 11 بازپخش می شود.

_________________________

تهیه و تدوین : رها ج.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ مکن انديشه که آن يوسف مه رو ««« »»» بازآيد و از کلبه احزان به درآيیریشه یابی بحران سوریه در مستند «کینه تکفیر»


TT / 54 --- TP / 19%

گردآوری شده توسط : رها ج.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : کینه
برچسب ها : مستند , ریشه , تکفیر

مطالب مرتبط