رییس دانشگاه آزاد: ایران یک قهرمان ملی را از دست داد

رییس دانشگاه آزاد: ایران یک قهرمان ملی را از دست داد

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار فرهنگی ایرنا حمید میرزاده روز چهارشنبه در حاشیه مراسم بزرگ داشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در میان خبرنگاران گفت: ملت ایران یک قهرمان ملی مجادله با استعمار و استبداد را از دست داد که چنین شخصیت هایی خیلی کم یافت میشود.
وی افزود: هاشمی در همه صحنه های انقلاب و پیش از انقلاب به عنوان یار آیت الله روح الله خمینی و ولی امر مسلمین حاضر بود و در همه مقاطع و همه برنامه های راجع به تثبیت و تداوم سیستم نقش مهم را به عهده داشت.
میرزاده افزود: در سر تا سر ایران اثر انگشت مدیریت سلیمانی او را نگاه میکنید و بسیاری از کارهای زیربنایی انجام شده در کشور در زمان سردار سازندگی بوجود آمده می باشد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین گفت: وقتی که هاشمی رئیس دولت شد، نبرد خاتمه یافته بود و تخریب های بسیاری داشتیم که او همت کرد و نواحی نبرد زده را نو سازی کرد و اقتصاد کشور را انسجام بخشید.
میرزاده تصریح کرد: هرجا که او قدم میگذارد با تدبیر خود بحران را از سر راه مردمان برمی داشت و مردمان ایران هم روز پیش در مراسم تشییع جنازه قدرشناسی خود را ثابت کردند.
مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات با وجود چهره های فرهنگی، سیاسی و مدیران ارشد کشور از جمله حجج اسلام حسن و علی خمینی و علی اکبر ناطق نوری ، سورنا ستاری ، شماری از وزرا و دیگران در حال برگزاری می باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: مردمان با وجود میلیونی خود ثابت کردند هر کسی که اخلاص داشته باشد و از روحیه مردمی بهره مند باشد و برنامه هایش به واسطه مردمان محوری باشد، کامیاب خواهد شد.
وی درباره عملکرد صدا و سیما گفت: عملکرد خیلی خوبی داشت ولی خوب تر بود با یارانی که ۳۷ سال همراه هاشمی بودند، بیشتر مصاحبه و مصاحبه می کرد.
میرزاده همچنین با اظهار شخصیت علمی هاشمی و تحلیل قرآن مجید او گفت: هاشمی در برج اردیبهشت سال ۶۱ همزمان با عملیات آزادسازی خرمشهر که فرمانده نبرد بود، دانشگاه آزاد را با اذن آیت الله روح الله خمینی تاسیس کرد و بزرگانی چون ولی امر مسلمین در هیات موسس نخست این دانشگاه همراه هاشمی بودند.
وی افزود: این مساله نمایان کننده دقت هاشمی به توسعه علمی کشور بود و همیشه این نگرانی را داشت.
میرزاده حاصل زحمات هاشمی در دانشگاه آزاد را تربیت شش میلیون فارغ التحصیل دانست و گفت: این تعداد ۵۰درصد از دانش آموختگان کشور را تشکیل می دهد که اثر شگرفی در توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی ایران به جا گذارده می باشد.*****************

متن از : آريامنش ح.

دانشگاه در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

فغان که در طلب گنج نامه مقصود ««« »»» شدم خراب جهانی ز غم تمام و نشدرییس دانشگاه آزاد: ایران یک قهرمان ملی را از دست داد


TT / 121 --- TP / 29%

گردآوری شده توسط : آريامنش ح.
تاریخ گردآوری : 2017-01-11
در دسته بندی : رییس
برچسب ها : قهرمان

مطالب مرتبط