رییس مرکز ترقی تکنولوژی جزئیات و رسانه های دیجیتال: رسانه های آنلاین ظرفیت گسترده ای برای پشتیبانی از کالای علم بنیان ایرانی دارد

سید مرتضی موسویان، عضو شورای سیاستگذاری فستیوال ملی فرهنگی هنری «کشورمان ساخت» درباره برگزاری این رویداد بزرگ ملی بیان کرد: آمارها از ضریب نفوذ ۸۰ درصدی اینترنت و وجود بیش از ۴۰ میلیون گوشی هوشمند در کشور گزارش میکند؛ همین آمارها بیان می کند که ۵۳ درصد از مردمان کشورمان حداقل عضو یک شبکه اجتماعی هستند و بیش از ۶۰ درصد جوانان در این شبکه ها عضویت دارند.
وی اضافه کرد: محیط جایزی فرصت های بسیاری را جلو روی مخاطبان میگذارد. با توجه به مهاجرت از تجارت باستانی به تجارت الکترونیکی و افزایش سرعت این مهاجرت فرصت برای تازه واردان افزایش کشف کرده و کاهش مخارجها تعداد آن ها را روز جدید زیاد میکند. باید رویکرد دوفضایی شدن را بپذیریم و افراد را آماده زندگی در محیط جدید کنیم.
موسویان با اشاره به اهداف «کشورمان ساخت» در زمینه تولید محتوا در جهت حمایت از تولیدات دانش بنیان با کیفیت ساخت داخل را عاملی در جهت ترغیب مصرف کنندگان برای تهیه کالای داخلی آگاهی داشت و نقل کرد: تشکیل شبکه های همکاری فعالان کسب وکارهای تولید محتوا قادر هست یکی از اقدامات در این زمینه باشد؛ در واقع باید به نوعی توجه به کالای دانش بنیان ایرانی و پرهیز از تهیه کرد کالای خارجی همواره نکته توجه قرار گیرد؛ چرا که یکی از راه های ایجاد اشتغال و کاهش تعداد بیکاران فراهم آوردن زمینه توسعه تولید در داخل کشور است.
موسویان تصریح کرد: از سویی تولیدکننده باید حقوق به کار برنده را محترم بشمارد و کالای مرغوب تولید و عرضه کند؛ البته به کار برنده نیز باید تا وقتی که امکان تهیه کرد محصولات با کیفیت داخلی وجود دارد، از تهیه کرد محصول مشابه خارجی خودداری کند. در این صورت با حمایت مردمان و تهیه کرد محصولات داخلی اقتصاد کشور نیز توسعه کشف میکند.
فرصتی مغتنم برای بهره گیری از ظرفیت محیط جایزی
رییس مرکز توسعه تکنولوژی اطلاعات و رسانه های دیجیتال، فستیوال «کشورمان ساخت» را فرصتی مغتنم برای بهره گیری از ظرفیت محیط جایزی جهت حمایت از تولیدات دانش بنیان ساخت داخل آگاهی داشت و خاطرنشان کرد: در محیط جایزی آثار بدون واسطه در اختیار به کار برنده قرار می گیرد و بنابراین کسی که تولید محصول می کند، باید سواد رسانه ای بالایی داشته باشد.
بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی و تکنولوژی ریاست جمهوری، فستیوال ملی فرهنگی هنری «کشورمان ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای محیط جایزی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت کشورمان»، «ساماندهی واردات بی رویه و احترام گذاشتن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «مدد به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی» به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، تکنولوژی و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و تکنولوژی ریاست جمهوری با شعار «تکنولوژی ایرانی، کسب و کار ایرانی» از ۱۶ تا ۱۸ دی ماه امسال برپا می شود.
علاقه مندان قادر هستند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فستیوال ملی فرهنگی هنری «کشورمان ساخت» به وبسایت www.iransaakht.ir مراجعه کنند.

-ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد-

نگارنده: سايه ض.

اینترنت و وب در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غرور حسنت اجازت مگر نداد ای گل ««« »»» که پرسشی نکنی عندليب شيدا رارییس مرکز ترقی تکنولوژی جزئیات و رسانه های دیجیتال: رسانه های آنلاین ظرفیت گسترده ای برای پشتیبانی از کالای علم بنیان ایرانی دارد


TT / 95 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : سايه ض.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بنیان
برچسب ها : دیجیتال , رییس , اطلاعات , کالای

مطالب مرتبط