رییس وزیران سوئد نیز نسبت به احتمال «مداخله کشور روسیه» در رای گیری اخطار داد

نخست وزیر سوئد هم نسبت به احتمال «مداخله روسیه» در انتخابات هشدار داد

خبرگزاری فارس: نخست‌وزیر سوئد هم نسبت به احتمال «مداخله کشور روسیه» در رای گیری اخطار داد

رییس وزیران سوئد نسبت به پخش اخبار اشتباه از طرف کشور روسیه برای موثری در رای گیری آینده این کشور اخطار داد.

سرزه به نقل از فارس خبر می دهد، رییس وزیران سوئد نسبت به آنچه او مداخله کشور روسیه در رای گیری این کشور خواند، اخطار داد.

به نگاشته وبگاه «نیو یوروپ»، «استفان لوفون» یک روز پس از اینکه کانون امور بین الملل سوئد کشور روسیه را به پخش اخبار قلابی و اطلاعات اشتباه برای مؤثری بر بر آن شوی سوئدی ها متهم نمود، نقل کرد: «ما نباید چنین نکته ای را نادیده انگاشته و یا ساده باشیم و اندیشیم چنین چیزی در سوئد اتفاق نمی افتد. به این سبب (حفظ) امنیت اطلاعاتی و سایبری قسمتی از این راهبرد می باشد.»

وی درباره احتمال خطر ناشی از کوشش کشور روسیه برای نفوذ بر رای گیری سوئد نقل کرد: «قادر نیستم چنین نکته ای را نادیده بگیرم. چنین نکته ای در آمریکا علنی به وقوع پیوست. ما در کشور فرانسه، کشور آلمان و احتمالاً ایتالیا انتخاباتی را در امسال میلادی داریم و همه در حال اندیشیدن اطراف وقوع چنین نکته ای در کشورهای دموکرات می باشیم.»

روابط بین کشور روسیه و سوئد در سالهای اخیر بسیار خنک بوده و نیروهای امنیتی سوئد از فعالیت نیروهای اطلاعاتی روسی در این کشور گزارش کرده اند. روس ها در عکس العمل به این بیانات، سوئد را به پخش «تئوری های جیمز باندی» متهم کرده و ذکر میکنند چنانچه استکهلم دغدغه ای دارد، باید آن را از کانال های دیپلماتیک با کشور روسیه دربین بگذارد.

رییس وزیران سوئد همچنین از میل خود برای افت تنش بین دو کشور خبر داد و نقل کرد: «ما باید پیوسته به این مورد اندیشیم.”مارگوت والستروم” وزیر خارجه ما مایل به ملاقات با “سرگئی لاوروف” همتای روسی خود می باشد.»

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد —

نگارنده : دل انگيز خ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر ديگرت بر آن در دولت گذر بود
««« »»»
بعد از ادای خدمت و عرض دعا بگو

رییس وزیران سوئد نیز نسبت به احتمال «مداخله کشور روسیه» در رای گیری اخطار داد

TT / 116 — TP / 42%

نظر دهید