زلزله در دنیای فن آوری با تکمیل به فروش رسان یاهو وداع با یاهو

زلزله در دنیای فن آوری با تکمیل فروش یاهو خداحافظی با یاهو

به دنبال نهایی شدن فرایند خرید یاهو توسط وریزون، اندک قسمتهای باقی مانده این کمپانی تحت عنوان آلتابا و به عنوان یک کمپانی سرمایه گذاری به فعالیت خود ادامه می دهد

نام یاهو برای بسیاری ز ایرانیان یادآور روزهای نخست وارد شدن اینترنت به ایران می باشد. سرویس پست الکترونیک این کمپانی که در روزهای نخست همه‌گیر شدن اینترنت در ایران برای بسیاری مجال اولیه تجربه فرستادن ای‌میل را فراهم کرد. بعدها سرویس گفتگو نوشتاری یا چت این کمپانی بنام یاهومسنجر روزهای طلایی نامدار ترین سایت آن روزها را رقم زد. موتور جستجوی یاهو ها تا مدتها یکی از بهترین‌های وجود داشت. اما ظهور google و دیگر سایت‌های شبیه و اشتباه‌های مدیریتی آن روزهای طلایی را تمام کردند و یاهو در سراشیبی افتاد. حالا واپسین مترهای سقوط در حال طی شدن می باشند و با فروش یاهو به کمپانی ورایزون قصه یاهو برای همیشه به پایان رسانده خواهد شد.

به اعلان سرزه و به نقل از سیناپرس و به گفته خبرگزاری مهر؛ کمپانی مخابراتی وریزون پس از طی فراز و نشیب هایی در نظر دارد یاهو را با پرداخت ۴.۸ میلیارد دلار خریداری کند و قسمتهای به فروش رسانده نشده یاهو هم Altaba Inc نام می گیرد.با تحول نام یاهو به آلتابا هیات مدیره جدید ۵ نفره آن را هدایت خواهند کرد. اسامی این اعضا واژه خواهد بود از تور براهام، اریک برانت، کاترین فریدمن، توماس مک نری و جفری اسمیت.این اشخاص پس از فروش یاهو به وریزون آلتابای تازه بوجود آمده را هدایت می کنند و اریک برانت ریاست هیات مدیره آن را بر عهده خواهد داشت.

 

مریسا فوت شو رییس اجرایی فعلی یاهو در هیات مدیره جدید وجود نخواهد داشت و اعضای هیات مدیره فعلی هم آن را رها خواهند کرد.انتظار می رود فرایند خرید یاهو توسط وریزون در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ تکمیل شود. وریزون افزون بر خرید یاهو، سهام آن در کمپانی علی بابا، یاهوی کشور ژاپن و چندین کلکسیون دیگر را خریداری می کند.یاهو در ماه های اخیر با افشای هک شدن اطلاعات کاربران بیش از یک میلیارد حساب کاربری پست الکترونیک اش و همین طور برملا شدن همکاری این کمپانی با آژانس امنیت ملی آمریکا بسیار بدنام شده بود.

*ضمن تشكر از حسن انتخاب شما ،لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد*

گردآوری توسط: كامياب ف.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو برشکست صبا زلف عنبرافشانش ««« »»» به هر شکسته که پيوست تازه شد جانشزلزله در دنیای فن آوری با تکمیل به فروش رسان یاهو وداع با یاهو


TT / 80 --- TP / 22%

گردآوری شده توسط : كامياب ف.
تاریخ گردآوری : 2017-01-11
در دسته بندی : تازه های علمی
برچسب ها : تکمیل , یاهو , زلزله , آوری

مطالب مرتبط