زندگینامه و بیوگرافی و عکسها و تصاویر تازه از اینستا رابعه اسکویی 2016

بیوگرافی و عکس های جدید از اینستاگرام رابعه اسکویی 2016

بیوگرافی به همراه تصویر و عکسهای جدید از رابعه اسکویی بازیگر زن ایرانی که به خارج از کشور رفت

با همراه باشید تا با رابعه اسکویی که بسیار به تازگی بر سر زبان ها افتاده است آشنایی پیدا کنید.

عکس شماره 1 ⇩
عکس بیوگرافی و تصویر و عکسهای جدید از اینستاگرام رابعه اسکویی 2016

بیوگرافی کامل رابعه اسکویی + عکس

رابعه اسکویی (زاده ۱۳۴۵ در تهران) بازیگر ایرانی سینما و تلویزیون است.

وی دوره هنرپیشگی را زیر نظر حمید سمندریان طی کرده است.

فیلم‌شناسی های رابعه اسکویی

 • تمام من (١٣٩۵)
 • پیاده روهای خالی (۱۳۹۵)
 • نیمه شب پیش آمد (۱۳۹۴)
 • دزد و پری (۱۳۹۳)
 • یحیی سکوت نکرد (۱۳۹۳)
 • شیر تو شیر (۱۳۹۰)
 • ننه نقلی (۱۳۹۰)
 • دزدان خیابان جردن (۱۳۸۹)
 • آینه‌های روبرو (۱۳۸۸)
 • پوپک و مش ماشاالله (۱۳۸۸)
 • دلقک‌ها (۱۳۸۸)
 • چشمک (۱۳۸۷)
 • میزاک (۱۳۸۷)
 • زن بدلی (۱۳۸۵)
 • سوغات فرنگ (۱۳۸۵)
 • چپ دست (۱۳۸۴)
 • سرتو ربا رفیق (۱۳۸۴)
 • شاخه گلی برای عروس (۱۳۸۳)
 • عروس فراری (۱۳۸۳)
 • داستان های آنلاین (۱۳۸۳)
 • تارزن و تارزان (۱۳۸۰)
 • سگ کشی (۱۳۷۹)
 • یکی بود یکی عدم (۱۳۷۹)

کلکسیون های تلویزیون رابعه اسکویی

 • شوخی کردم (۱۳۹۲)
 • بیدار باش (۱۳۹۱)
 • ویلای من (۱۳۹۱)
 • جنایت و مکافات - فیلم تلویزیونی (۱۳۹۰)
 • ارث بابام (۱۳۸۴)
 • آگاهی داری و من - سری دوم (۱۳۷۸)
 • پلاک ۱۴ (۱۳۷۷)

جوایز رابعه اسکویی

 • کاندید سیمرغ بلورین «خوب ترین بازیگر نقش مکمل زن» در دوره نوزدهم فستیوال فیلم فجر برای فیلم «سگ کشی» (۱۳۷۹)

عکس شماره 2 ⇩
عکس بیوگرافی و تصویر و عکسهای جدید از اینستاگرام رابعه اسکویی 2016
عکس شماره 3 ⇩
عکس بیوگرافی و تصویر و عکسهای جدید از اینستاگرام رابعه اسکویی 2016

درگیری رابعه اسکویی با مدیران GEM

از صدف طاهریان و چکامه چمن ماه گرفته تا مانی کسراییان، بهارک صالح نیا و رابعه اسکویی بیشتر تمرکز جم را بر بازیگرانی می نگاه کردیم که شناخته شده ترین شان که یکی مثل اسکویی بود هم همه دستاوردش ایفای نقشهای مکمل آثاری نه چندان مطرح بوده است.

البته که این خروج از کشور و سر از کشور ترکیه درآوردن و همکاری با جم هرچند در ظاهر و منطبق با تصاویر شوخ وشنگی که این هنرپیشگان از پشت پرده آثارشان قرار میدادند، مجالی بود برای تحقق رویاها اما حقیقت، سختی های مهاجرت بود و زندگی به سبک پادگانی با حداقل حقوق و دستمزدی که فقط کفاف گذران زندگی را می دهد.

از آن طرف از آنجا که محصولاتی که برای جم تولید می شوند صرفا مصرف درونی برای این شبکه ها دارند، حضور و ایفای نقش برای سریالهای این شبکه ها هم هیچ گاه قادر نیست اسباب پیشرفت هنرپیشگی این چهره ها را فراهم کند.

برای همین است که شنیدن چالشهایی که میان مدیران بالادستی جم با برخی هنرپیشگان مهاجر بر اثر فرسایشی شدن همکاری رقم خورده زیاد عجیب نیست.

چالش جدی اسکویی با نگاه ابزاری مدیران شبکه

شنیده ها ماجرا از آن دارند که رابعه اسکویی به خاطر رفتارهای اهانت آمیز مدیران این شبکه و عدم در پیش گرفتن رویه ای منطقی در برابر هنرپیشگان به شدت دچار چالش با مدیران شبکه شده است و تصمیماتی را مبنی بر طلاق از این شبکه گرفته است.

اسکویی که گمان می کرده باید همان رفتارهای نسبتا توام با احترامی که در پروژه های داخل کشورمان با او صورت می گیرد در جم هم موجود موجود باشد، وقتی رفتارهای مبتدیانه و به شدت غیرحرفه ای مدیران بالادستی با عوامل پروژه و نگاه ابزاری آنها را نگاه کرده پس از ترتیب دادن جلساتی مشترک و به نتیجه نرسیدن، در دوراهی طلاق یا امتداد کار علیرغم توهین‌ها قرار گرفته است.

اسکویی البته آگاهی نمیدارد که در صورت طلاق از جم قادر خواهد بود باز هم به کشورمان بازگشته و فعالیت خود را در کشور ادامه دهد یا نه؟ یکی از عمده ترین تردیدهای جلو روی این بازیگر در مسیر طلاق همین امر است.

عکس شماره 4 ⇩
عکس بیوگرافی و تصویر و عکسهای جدید از اینستاگرام رابعه اسکویی 2016

گفت و گوی شنیدنی با رابعه اسکویی

رابعه اسکویی بازیگر سینما و تلویزیون در جدیدترین گفتگوی خویش از تصمیم جدی خود برای چربی سوزاندن نقل میکنید. وی که گویا سه ماهی می شود دست به یک رژیم لاغری زده در مکالمه ای که با رعنا زارعی در «نسل امروز» انجام شده از این مساله سخن نقل کرده که هرچند سالها بود که چاق بود و به اضافه وزن می‌ داری اش هم عادت کرده بود اما به یک باره و برای ایجاد تنوع در زندگیش هم که شده بر آن شده که وزنش را کاهش دهد. بخشهایی از نقل کرده های اسکویی را در ادامه می خوانید:

وقتی وارد کلاس شدم، بچه ها به من نقل کردند سلام زن معلم

من از بچگی اضافه وزن داشته ام. از آنجایی که فاصله سنی من با برادر کوچکترم تنها 10 ماه است برای این که دچار کمبود مواد غذایی نشوم بیشتر از حد متداول تغذیه شدم و سلولهای چربی در بدنم بالا برده شد.

البته پدر مرحومم درشت هیکل بودند اما در خانواده هیچکس اضافه وزن نمی‌ دارد. یکی از خاطرات زمان نوجوانی ام برمی گردد به کلاس سوم راهنمایی که وقتی وارد مدرسه شدم فرزندهای سال اولی به من نقل کردند:«سلام زن معلم» یعنی از هم سن و سالان خودم درشت تر و تپل تر بودم. سه ماه پیش از رابعه اسکویی که بودم خسته شدم و بر آن شدم عوض شوم و الان اطمینان می دارم که تا چندین ماه دیگر شما با یک رابعه اسکویی جدید با چهره و اندامی کاملا متفاوت آشنایی پیدا میکنید. دوست دارم در کنار تغییر فیزیکی، اصلاحات روحی هم داشته باشم.

من بطور کلی آدم تنوع طلبی هستم، به همین خاطر است که در تمامی اقشار جامعه دوستان زیادی دارم. چندین وقت پیش از خودم خسته شدم. با خودم اندیشیدم که خب یک مدت از عمرت را به این شیوه سپری کردی با این نگاه، با این تفکر، با این فیزیک، با این مدل کار و کلا همه چیز، از خودم خسته شدم و بر آن شدم تغییراتی بوجود آورم و منشا این تغییرات خودم بودم.

سیگار را هم کنار قرار دادم

پیش از این که تصمیم به لاغری بگیرم سیگار را کنار قرار دادم. در حال حاضر هر چیزی را که عاشقش هستم، ترک می کنم. من اصولا در هر کار زیاده روی می کردم. مثل زیاد خوردن یا سیگار کشیدن. گاهی شبها 5 نخ سیگار داشتم و می درخواستم فیلم نگاه بکنم و برای این که مبادا وسط فیلم بدون سیگار بمانم و دیگر گیرم نیاید اول می رفتم سیگار تهیه میکردم تا خیالم راحت شود.

الان هم نقل نمیکنیم سیگار را ترک کردم، می گویم مکانش را در مغزم تغییر دادم. چون وقتی می گویی ترک کردم انگار یک سد جلوی خودت قرار میدهی که باید شکسته شود. الان به مکانی رسیده ام که وقتی کنار یک دخانیاتی می نشینم بویش آزارم می کند و به خودم می گویم قبلا که افراد غیر دخانیاتی کنارم می نشستند چه مقدار از این بو در عذاب بوده اند!

رحلت کرده خوردن انگار برایم یک نقطه امن بود و با آن احساس آرامش می کردم

پنیر، برنج، ماکارونی، میوه هایی مثل هندوانه، موز، طالبی، خربزه، انگور و چیزهایی شبیه به اینها که البته بین تمام اینها بیشتر از همه دلم برای خوردن پنیر تنگ شده، چون من عاشق پنیر هستم و الان دو ماه است که هربار در یخچال را میگشایم و پنیر می بینم، دلم می خواهد، اما سراغش نمی روم. برنج را هم که یکی دو بار تخلف کردم و مقداری خوردم.

یکی از دلایل اضافه وزن می‌ داری من به غیر از این که قادر نمیبودم به غذا نه نقل بکنیم این بود که به شدت اهل ریزه خوری بودم. مثلا عاشق خشکبار مثل تخمه بودم. و امان از روزی که در خانه مقداری تخمه وجود داشت، باید تا آخرش را می خوردم. اصولا رحلت کرده خوردن انگار برایم یک نقطه امن بود و با آن احساس آرامش می کردم. وقتی که بازیگر شدم مردمان مرا پذیرفتند، یعنی با همین فیزیک مرا موافق بودند و شاید به همین خاطر مانند زمان نوجوانی ام زیاد به فکر چربی سوزاندن نبودم.

حالا قادر می باشم زانوی غم بغل بگیرم

الان حس طرحی، راحت استراحت کردن، راحت بیدار شدن و نشستن و بلند شدن را دارم؛ راه رفتنم هم آسانتر شده است، از همه اصلی تر نه گفتن به غذا است. یکی از آرزوهای من این است که در فیلم هایی که بازی می کنم زانوی غم بغل بگیرم.

که هنوز هم آرزوی محالی است چون هنوز قادر نیستم زانوهایم را در شکم جمع کنم. یکی دیگر از آرزوهایم این بود که وقتی روی صندلی می نشینم مثل خیلی از افراد بتوانم پایم را روی پای دیگر بیندازم بدون این که با دست زانوهایم را نگه دارم که البته این آرزو الان هم تاحدودی برآورده شده است.

عکس شماره 5 ⇩
عکس بیوگرافی و تصویر و عکسهای جدید از اینستاگرام رابعه اسکویی 2016
عکس شماره 6 ⇩
عکس بیوگرافی و تصویر و عکسهای جدید از اینستاگرام رابعه اسکویی 2016

عکس بیوگرافی و تصویر و عکسهای جدید از اینستاگرام رابعه اسکویی 2016

گردآوری شده ی مجله ی آنلاین

مرجان امینی--نظر يادتان نرود--

نگارنده: شايان ی.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به عزم توبه سحر گفتم استخاره کنم ««« »»» بهار توبه شکن می‌رسد چه چاره کنمزندگینامه و بیوگرافی و عکسها و تصاویر تازه از اینستا رابعه اسکویی 2016


TT / 248 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : شايان ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : رابعه
برچسب ها : اسکویی , زندگینامه , اینستاگرام

مطالب مرتبط