هر فرد در زندگی خود چقدر غذا می خورد؟

هر فرد در زندگی خود چقدر غذا می خورد؟

کارشناسان می‌گویند هر انسان در طول عمر خود 35 تن غذا می‌خورد و بیش از 70 هزار فنجان قهوه می‌نوشد.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، محققان بر اساس بررسی‌های اطلاعات جالبی در رابطه با بدن انسان انتشار دادند که به احتمال قوی از بخش اعظم آنها بی‌خبرید.

در گزارش‌ تازه انتشار داده شده از سوی محققان بریتانیایی معلوم شد موهای نگاه کنی هر فرد در طول زندگی به طور میانگین 2 متر رشد و وقتی که می‌خندیم 17 عضله بدن به صورت همزمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این راستا چنانچه 600 عضله داخلی بدن به صورت همزمان مورد استفاده قرار داده شود، انسان می‌تواند باری به وزن 25 تن را از روی زمین بلند کند.

انسان در طول زندگی خود به طور میانگین 121 لیتر اشک می‌ریزید و به طور متوسط در ابروی هر فرد حدود 450 شاخه مو وجود دارد.

موی سر هر فرد در طول زندگی او به طور میانگین حدود 950 کیلومتر رشد می‌کند. در دهان هر انسان حدود 10 هزار گیرنده چشایی وجود دارد که 9 هزار عدد از آنها روی زبان قرار دارند و هزار گیرنده دیگر هم در گونه‌ها و محیط دهان جاسازی شده‌اند. مغز انسان نیز در طول یک روز 86 میلیون بیت اطلاعات را در خود ذخیره می‌کند.

به طور متوسط هر ثانیه چهار قوطی کنسرو در دنیا باز می‌شود و در همین فاصله وقتی 30 عدد چای کیسه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر فرد در طول زندگی خود حدود 35 تن غذا می‌خورد در کنار آن، تا پایان عمر 70 هزار فنجان قهوه می‌نوشد.

--------------------------------

مطلب از : شاهرخ ت.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سخن در احتياج ما و استغنای معشوق است ««« »»» چه سود افسونگری ای دل که در دلبر نمی‌گيردهر فرد در زندگی خود چقدر غذا می خورد؟


TT / 25 --- TP / 9%

گردآوری شده توسط : شاهرخ ت.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
Notice: Undefined offset: 1 in /www/serze/index.php on line 140

در دسته بندی :
برچسب ها :

مطالب مرتبط