سراغ 7 آرایشگر ماهر در آرایشگاه‌های تهران رفتیم تا از آنها بخواهیم باید‌ها و نبایدهای زیباتر بودن  را به ما بیاموزند؛ نکته‌هایی که فقط می‌توان از زبان متخصصانی شنید که سال‌هاست در این حوزه فعالیت می‌کنند و راه‌های زیبایی را فهمیده‌اند و می‌دانند کدام روش به زیبایی لطمه می‌زند.  مجله سیب سبز:
 
پروانه دانایی: کارشناس آرایشگری در گریم و میکاب

برای آرایش چشم چه کنیم؟

1- اگر چشم‌های شما درشت است درون چشم‌هایتان را سرمه یا مداد بکشید زیرا چشم‌ها را بسیار جذاب می‌کند می‌توانید خط چشم کلفت بکشید و اگر مژه‌های شما کوتاه است از مژه مصنوعی استفاده کنید اگر روی پلک‌ها را یک سایه سبز خوش‌رنگ بزنید و بالای پلک‌ها را و زیر ابرو را سایه شیری بمالید جذاب خواهد شد.

2- اگر مژه‌هایتان کوتاه است یک‌بار ریمل بزنید صبر کنید تا ریمل خشک شود و سپس یک لایه‌ دیگر روی آن بزنید همچنین برای پاک کردن آرایش چشم به جای شیرپاک‌کن از چشم‌پاک‌کن دو فاز استفاده کنید اگر چشم پا‌ک‌کن نداشتید از شامپو بچه استفاده کنید.
 
عکس شماره 1 ⇩
 
پریسا اویس قرن، کارشناس آرایشگری در کوپ و کوتاهی مو

برای حالت دادن موها چه کنید

3- استفاده از انواع نرم‌کننده‌ها و آبرسان‌ها بعد از شامپو برای مو ضروری است چون موها در اثر استفاده تنها از شامپو خشک و شکننده می‌شوند اما به خاطر داشته باشید که نرم‌کننده را فقط به ساقه مو بمالید نه ریشه موها. بعد از استفاده از نرم‌کننده‌ها موها را با آب نسبتا سرد بشویید تا موهایتان نرم و براق باقی بماند.

4- هرگز از درجه تند و خیلی گرم سشوار برای حالت دادن به موها استفاده نشود چرا که باد داغ می‌تواند حسابی به موها آسیب برساند وموها را آسیب‌دیده و شکننده‌ کند؛همچنین اگر می‌خواهید موها درخشنده‌تر شوند و حالت خود را بهتر نگه دارند، در انتها کمی باد سرد به موها داده شود.

5-بعضی از خانم‌ها برای زیباتر شدن، مهره‌ها یا وسایل تزئینی را به موهایشان اضافه می‌کنند اما باید بدانید اضافه کردن مصنوعات تزئینی در درازمدت می‌تواند احتمال صدمه به موها را افزایش دهد.

6- اگر موهای خیلی پرپشت دارید از آرایشگرتان بخواهید موهای پشت سرتان را  خیلی خرد نکند زیرا بهتر است در ناحیه پشت سر موها یک مقدار یکدست‌تر باشند تا هم مدل خود را بهتر نشان دهند و هم آرایش آنها آسان‌تر شود.

7- به هیچ وجه به آرایشگرتان اجازه ندهید که  موهای شما را با تیغ کوتاه کند هرچند  ممکن است در ابتدا موها زیباتر به نظر برسد اما عوارض جانبی بدی نصیب موهای شما خواهد شد؛ عوارضی چون موخوره، ضخیم شدن نوک مو و...  .

8- اگر احساس می‌کنید موهایتان نرم و نازک و کم حجم شده توصیه می‌کنیم هرشب با یک برس معمولی با دندانه درشت به آرامی آنها را شانه کنید. با این کار جریان خون در اطراف پیاز مو جریان پیدا می‌کند و رشد مو تحریک می‌شود.

9-به هیچ وجه موهایتان را خیلی محکم نبندید یا سراغ مدل‌هایی که احتمال آسیب رساندن به موها را دارند، نروید مثلا  دم‌اسبی کردن موها با استفاده از کش‌های محکم صدمه زیادی به موها می‌زند. همین کشیدن موها می‌تواند منجر به ریزش مو هم شود. از طرف دیگر یادتان باشد هرگز موهای خیس را دم‌اسبی نکنید زیرا موهای خیس بسیار آسیب‌پذیرترند و ممکن است به راحتی کنده شوند.

10- اگر موهای کم‌پشتی دارید به هیچ وجه نباید موها را یکدست کوتاه کنید بلکه بهتر است در ناحیه جلوی سر موها را کوتاه و خرد کنید تا حجیم‌تر به نظر برسند و کم‌پشتی به چشم نیاید.

11- هنگام انتخاب مدل مو حتما باید به فرم و حالت صورتتان توجه کنید مثلا صورت‌هایی که پیشانی بلند دارند بهتر است سراغ مدل‌های چتری یا مدل‌هایی بروند که موها روی صورت ریخته می‌شود.

12- وقتی جلوی موها خرد شود و حالت چتری پیدا کند و روی پیشانی ریخته شود نه تنها صورت جذاب‌تر و شاداب‌تر می‌‌شود بلکه سن نیز بسیار کمتر جلوه می‌کند.

13- وسایل حالت‌ دهنده  و داغ به راحتی به موهای شما آسیب می‌زنند؛ بنابراین توصیه  می‌کنیم حتما قبل از براشینگ و اتو از مواد و محافظ‌های مو ‌و محلول‌های ‌آبرسان استفاده کنید تا حرارت سشوار یا اتو با واسطه این مواد به موها برسد و آسیب‌ کمتری به موها  وارد ‌کند.

14- اگر می‌خواهید موها وز نشود یا بعد از سشوار حالت خود را بهتر حفظ کند و درخشنده‌‌تر به نظر برسد، بعد از براشینگ از سرم کریستال استفاده کنید البته حواستان باشد که بیشتر سرم را به نوک موها بزنید.
عکس شماره 2 ⇩
عکس روش های زیبایی 7 آرایشگر برجسته تهران - ( 4 )
 
نگار کلهری، کارشناس آرایشگری و کاشت ناخن

با ناخن‌های کاشته چطور رفتار کنید

15- اگر ناخن‌های کاشته‌شده دارید از آستون برای پاک کردن لاک استفاده نکنید چرا که آستون حلال مواد است و می‌تواند به کاشت ناخن‌های شما آسیب برساند و بهتر است از لاک‌پاک‌کن‌های مخصوص استفاده کنید.

16- توصیه می‌کنیم برای کوتاه کردن ناخن کاشته شده از ناخنگیر استفاده نکنید زیرا ناخنگیر می‌تواند به راحتی به ناخن‌ها آسیب بزند و باعث شکسته شدن آنها شود. بهتر است به جای ناخنگیر از سوهان ناخن برای کوتاه کردن و آرایش کردن آنها استفاده کنید.

17- هنگام شست‌وشو مثلا ظرف شستن  برای مراقبت از ناخن‌های کاشته‌شده حتما از دستکش استفاده کنید تا ناخن‌ها را از هرگونه آسیب‌  احتمالی حفظ کنید.

18- اگر بعد از کاشت ناخن در اثر ضربه ناخن شما شکست به هیچ عنوان خودتان آن را ترمیم نکنید و به فکر چسباندن آن با چسب نباشید برای ترمیم آن به آرایشگاه بروید و از یک متخصص این کار کمک بخواهید زیرا ناخن‌های کاشته‌شده اگر شکسته شود بهترین مکان برای رشد قارچ‌ هاست.
 
عکس شماره 3 ⇩
عکس روش های زیبایی 7 آرایشگر برجسته تهران - ( 4 )