ساخت و بازی با حباب هوش کودک را زیاد می کند

ساخت و بازی با حباب هوش کودک را افزایش می دهد

ناهید ازغندی روان شناس خردسال بیان داشت: انجام برخی بازی ها و حرکات برای کودکان به افزایش تمرکز و دقت آن ها یاری میرساند که ساخت و بازی با حباب نمونه ای از این موارد است که سبب ایجاد هیجان و برانگیختن حس کنجکاوی آن ها می شود.

وی در ادامه افزود: تهیه اشکال هندسی به رنگ های گوناگون و نگاشتن اعداد یا حروف پشت آن ها توسط والدین و خواست از خردسال برای مرتب کردن آن ها براساس شکل یا رنگ همچنین شمردن اعداد یکی دیگر از بازی های اثربخش بر هوش فرزندها است.

ازغندی نقل کرد: بازی با چوب کبریت به صورت ساخت اشکال و چیدن آن ها به طور منطم در داخل جعبه همچنین تهیه بطری با سایزهای گوناگون و خواستن از خردسال که درب آن ها را در مدت وقت معلوم ببنند، باعث می شود تا ذهن وی با مفهوم نظم در اشیاء و سرعت عمل در انجام کارها آشنایی پیدا کند.

این روان شناس خردسال در پایان تصریح کرد: بازی با بادکنک و چیدن آن ها براساس رنگ و سایز، آشنایی با مدل برگ های گوناگون درختان و همچنین بستن چشم خردسال و گذاشتن اشیاء متفاوت در دست وی و خواست برای پیش بینی کردن نام آن وسیله از جمله دیگر بازی هایی است که باعث افزایش تمرکز فررندان می شود.


__________________________________

تهیه و تدوین : شهران س.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن که در طرز غزل نکته به حافظ آموخت ««« »»» يار شيرين سخن نادره گفتار من استساخت و بازی با حباب هوش کودک را زیاد می کند


TT / 37 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : شهران س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حباب
برچسب ها : کودک

مطالب مرتبط