ساخت 2 نیروگاه خورشیدی در تاکستان نیازمند 90 میلیون یورو سرمایه گذاری است

ساخت 2 نیروگاه خورشیدی در تاکستان نیازمند 90 میلیون یورو سرمایه گذاری است

رئیس هیأت تجاری ایرلند برای ساخت 2 نیروگاه خورشیدی 30 مگاواتی در تاکستان اعلام آمادگی کرد و نقل کرد: برای اجرای دو نیروگاه 30 مگاواتی، 90 میلیون یورو سرمایه‌گذاری نیاز است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قزوین، جرالد شنون در نشست با استاندار قزوین که در محل مرکز خدمات سرمایه گذاری قزوین به انجام رسانده شد با بیان این که در کشورهای گوناگون دنیا تجربه احداث احداث 500 مگاوات برق خورشیدی را داریم، بیان داشت: در استان قزوین ظرفیت عالی ای برای اجرای نقشهای نوین وجود دارد که طی ماه ها فعالیت و مطالعه برای مشارکت در احداث نیروگاه خورشیدی در این استان موافقت کرده ایم.

وی افزود: طرح نوین قابل اجرا در استان قزوین سبب تأمین نیازهای واحدهای صنعتی پنل های سقفی و پشت بامی می شود.

رئیس هیأت تجاری کشور ایرلند ادامه داد: پروژه استان قزوین نخستین طرح نوینی است که بعد از اجرا قادر هست برای دیگر نقاط کشورمان و سایر نقاط دنیا الگویی عملیاتی شود.

شنون در ادامه با تأکید بر شناسایی نیروهای کارشناس خبره و فنی از سوی مسؤولان استان قزوین در ساخت نیروگاه خورشیدی افزود: شرکت های همکار قادر هستند صفر تا 100 ساخت نیروگاه را اجرایی کنند اما تأمین بیشتر نیروهای اجرایی از استان قزوین در دستور کار ما قرار دارد.

وی تأمین سرمایه ضروری و بومی سازی پروژه مذکور را از برنامه های شرکت ایرلندی آگاهی داشت و خاطرنشان کرد: از استاندار قزوین و مسؤولان این استان خواست می شود در زمینه واگذاری قطعی زمین، اتصال به شبکه سراسری برق، صدور مجوز توانیر و محیط زندگی کرد، توانیر و همچنین صدور ویزای بلندمدت یک یا دوساله برای تردد به کشورمان برای اجرای طرح اقدامات ضروری را به انجام رسانند.

سرمایه گذار ایرلندی برای ساخت 2 نیروگاه خورشیدی 30 مگاواتی در تاکستان اعلام آمادگی کرد و نقل کرد: برای اجرای دو نیروگاه 30 مگاواتی برای هر واحد 50 هکتار و در مجموع 100 هکتار زمین و 90 میلیون یورو هم هزینه سرمایه گذاری نیاز است.

*******************

مطلب از : آذربانو خ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ستم از غمزه مياموز که در مذهب عشق ««« »»» هر عمل اجری و هر کرده جزايی داردساخت 2 نیروگاه خورشیدی در تاکستان نیازمند 90 میلیون یورو سرمایه گذاری است


TT / 50 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : آذربانو خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نیازمند
برچسب ها : یورو , سرمایه , خورشیدی , تاکستان , نیروگاه

مطالب مرتبط