ساخت نیروگاه خورشیدی در قزوین به تأمین برق صنایع کمک می کند

ساخت نیروگاه خورشیدی در قزوین به تأمین برق صنایع کمک می کند

خبرگزاری فارس: ساخت نیروگاه خورشیدی در قزوین به تأمین برق صنایع کمک می‌کند

استاندار قزوین با اشاره به ساخت نیروگاه خورشیدی نقل کرد: این نقش توانایی این موضوع را دارد که به صنایع یاری رساند تا پنل‌های خورشیدی هر واحد بتواند نیاز برق خود را تأمین کرده و مازاد آن را به دولت به فروش برساند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قزوین، فریدون همتی در نشست با هیأت اقتصادی _ تجاری ایرلندی که امشب در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان قزوین به انجام رسانده شد، بیان داشت: هر نقش اقتصادی که بتواند به کسب درآمد، رونق اقتصادی، تولید و ایجاد اشتغال این استان یاری رساند، نکته حمایت قرار می گیرد.

وی با اشاره به ساخت نیروگاه خورشیدی افزود: این نقش توانایی این موضوع را دارد که به صنایع یاری رساند تا پنل های خورشیدی هر واحد بتواند نیاز برق خود را تأمین کرده و مازاد آن را به دولت به فروش برساند.

استاندار قزوین ادامه داد: نقش ساخت نیروگاه خورشیدی قادر هست به عنوان یک الگوی خوب در کشور مطرح شود.

همتی بر تسریع در صدور مجوزهای ضروری برای آغاز عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی در شهرستان تاکستان از سوی مسؤولان سیستم های اجرایی استان قزوین مانند محیط زندگی کرد، شرکت توزیع نیروی برق، امرو اراضی و سازمان جهاد کشاورزی تأکید و افزود: این اصلی باید طی 10 روز آینده تحقق کشف کند.

وی خاطرنشان کرد: از سوی مرکز خدمات سرمایه گذاری باید برای پیش گیری از طولانی شدن پیگیری تمام امور برای دریافت مجوزها اقدام ضروری صورت گیرد تا در امور سرمایه گذار شتاب بخشیده شد و سرگردانی نشود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، در این نشست که بهنام ملکی مدیرکل جذب سرمایه گذاری قزوین، منوچهر حبیبی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین و مسؤولان سیستم های اجرایی مرکز خدمات سرمایه گذاری این استان حاضر بودند، واگذاری 100 هکتار زمین و اعطای مجوزهای ضروری از سوی شرکت توانیر، محیط زندگی کرد و انتقال و اتصال به شبکه نکته موافقت قرار گرفت.

همچنین در این نشست مطرح شد که برای ساخت فاز اول یک نیروگاه 30 مگاواتی با ظرفیت اشتغال 400 نفر، بیش از 40 میلیون یورو از سوی شرکت ایرلندی هزینه می شود که آغاز فاز دوم این نقش بعد از افتتاح نیروگاه اول، با ظرفیت 30 مگاوات دیگر صورت می گیرد.

گفتنی است، در صورت واگذاری 100 هکتار زمین در تاکستان برای نیروگاه خورشیدی و صدور مجوزهای زندگی کرد محیطی و توانیر، تهیه کرد برق تولیدی این نیروگاه تا پایان امسال کلید می خورد.

***با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد***

نگارنده: سياوش م.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا عاشقان به بوی نسيمش دهند جان
««« »»»
بگشود نافه‌ای و در آرزو ببست

ساخت نیروگاه خورشیدی در قزوین به تأمین برق صنایع کمک می کند

TT / 89 — TP / 23%

نظر دهید