سازمان ملل: 350 هزار پناهجوی افغانستانی از پاکستان به کشورشان بازگشته اند

سازمان ملل: 350 هزار پناهجوی افغانستانی از پاکستان به کشورشان بازگشته اند

سازمان ملل اعلام کرد در سال جاری میلادی حدود 350 هزار پناهجوی افغانستانی از کشور پاکستان به کشورشان بازگشته‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام آباد به نقل از جیو، سازمان ملل متحد اعلام کرد در سال جاری میلادی حدود 350 هزار پناهجوی افغانستانی از کشور پاکستان به کشورشان بازگشته اند.

طبق گزارش سازمان ملل متحد از اردوگاه های مهاجران افغانستانی، روند بازگشت پناهجویان افغانستانی ادامه دارد و این رقم تا آخر سال افزایش مییابد.

در هفته جاری اداره مدد های بشردوستانه سازمان ملل در افغانستان نیز از بازگشت تعداد زیادی مهاجر افغانستانی که از کشور پاکستان بازگشته اند گزارش کرد.

قبل از این در ماه اکتبر کمیساری مناسب سازمان ملل در امور پناهندگان اعلام کرده بود حدود 2 هزار پناهجوی افغانستانی که در بر می داری مدارک بودند، به کشورشان فرستاده شده اند.

آغاز نام نویسی مهاجران افغان در کشور پاکستان در حالی مطرح شده است که سال گذشته «عمر زاخیلوال» سفیر افغانستان در کشور پاکستان، اعلام کرد کشور پاکستان توافق کرده برای بیش از یک میلیون افغان مهاجر در آن کشور مدرک صادر کند.

کشور پاکستان در حالی تعهد می کند پروسه نام نویسی مهاجران افغانستانی را شروع کند که طی چندین ماه گذشته تاکنون 160 تن ازمهاجران افغانستانی مقیم این کشور به دلیل نداشتن اسناد قانونی بازداشت شده اند.

__________________________________

تهیه و تدوین: پری خ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلم از دست بشد دوش چو حافظ می‌گفت ««« »»» کای صبا نکهتی از کوی فلانی به من آرسازمان ملل: 350 هزار پناهجوی افغانستانی از پاکستان به کشورشان بازگشته اند


TT / 36 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : پری خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : پاکستان
برچسب ها : کشورشان , سازمان , پناهجوی

مطالب مرتبط