آتش بس ۷۲ ساعته یمن امشب آغاز می شود

آتش بس ۷۲ ساعته یمن امشب آغاز می شود

نماینده مخصوص دبیرکل سازمان ملل در یمن با صدور اطلاعیه ای برقراری آتش بس ۷۲ ساعته سراسری در یمن از ساعت ۲۳:۳۰ امروز را اعلام کرد.

به گزارش سرویس نگاه کن الملل خبرگزاری «حوزه»، نماینده مخصوص دبیرکل سازمان ملل در یمن حین اعلام توافق طرف های درگیر در یمن برای برقراری آتش بس 72 ساعته سراسری خواستار توقف عملیات ارتشی، از سرگیری فعالیت های کمیته تنش پاک کنی و آغاز عملیات کمک منتقل کنی به مردمان این کشور شد.

اسماعیل ولد الشیخ احمد بدنبال حصول توافق از سوی همه طرف های درگیر با صدور اطلاعیه ای رسما برقراری آتش بس 72 ساعته سراسری در یمن از ساعت 23:30 امروز(چهارشنبه نوزدهم اکتبر- بیست و هشتم مهرماه) را اعلام کرد.

وی در این اطلاعیه با اشاره به اینکه نمایندگان طرفین درگیر در یمن رسما به او اطمینان داده اند که مندرجات توافقنامه ترک مخاصمه در 10 آوریل امسال را رعایت کنند، به احتمال تمدید دوباره این آتش بس در آینده نیز تاکید کرده است.

نماینده بان کی مون این توافقنامه و اجرای آن را زمینه ای برای از سرگیری فعالیت های 'کمیته تنش پاک کنی و هماهنگی' و آغاز عملیات کمک منتقل کنی به زیان دیدگان یمنی توصیف و ابراز امیدواری کرده است که این قدم به برقراری یک آتش بس دائمی ودستیابی به یک راه حل جامع سیاسی برای بحران یمن منجر شود.

اسماعیل ولد الشیخ احمد بار دیگر از طرفین درگیر و هنرپیشگان منطقه ای و نگاه کن المللی خواسته است تا از اجرای کامل این آتش بس حمایت کنند و حین تاکید برضرورت توقف هر گونه عملیات ارتشی در طول این آتش بس خواستار دسترسی بی قید و شرط و بلامانع امدادگران این نهاد به مردمان یمن و توزیع مددهای انساندوستانه در میان آن ها شده است.

- نظرات شما مايه دلگرمى ماست -

گردآوری توسط : فرهاد ر.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آسمان بار امانت نتوانست کشيد ««« »»» قرعه کار به نام من ديوانه زدندآتش بس ۷۲ ساعته یمن امشب آغاز می شود


TT / 27 --- TP / 9%

گردآوری شده توسط : فرهاد ر.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حوزه
برچسب ها :

مطالب مرتبط