سالم ترین خون در خاورمیانه متعلق به استان اردبیل است

سالم ترین خون در خاورمیانه متعلق به استان اردبیل است

مدیرکل انتقال خون استان اردبیل گفت: اردبیل از نظر کمیت و کیفیت در اهدای خون رتبه نخست را در کشور دارد و سالم‌ترین خون در خاورمیانه متعلق به استان اردبیل است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، بابک رضازاده عصر امروز در نشست با فرماندار شهرستان پارس آباد اظهار داشت: شهرستان پارس آباد یکی از شهرستان های نخست استان در عرصه اهدای فرآورده های خونی است و در این زمینه عملکردی خوب و مطلوب داشته است.

وی افزود: در آماده کردن دستگاه بلاست فریزر که کاربرد آن منجمدکننده سریع پلاسماست، با اعتبار150 میلیون تومان به پایگاه انتقال خون پارس آباد اختصاص داده شده تا این امر زمینه ساز ارتقای فعالیت های این مرکز شود.

مدیرکل انتقال خون استان اردبیل بیان کرد: از دیگر سیاستهای سازمان انتقال خون، ایجاد مراکز جامع با پوشش منطقه ای است که بتواند با تجهیزات مدرن جوابگوی نیازهای یک منطقه ی وسیع باشد.

رضازاده اظهار کرد: شهرستان پارس آباد با فراهم کردن زیرساختهای لازم و اخذ استانداردهای انتقال خون کشور در راستای فرآیندهای تولید و تهیه خون و فرآورده های پلاسمایی سالم این ظرفیت را دارد که مرکز اهدای پلاسما در آن راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه ما در استان اردبیل در هیچ مقطع زمانی کمبود خونی نداشته ایم٬ تصریح کرد: این استان از نظر کمیت و کیفیت در اهدای خون رتبه نخست را در کشور دارد و سالم ترین خون در خاورمیانه متعلق به استان اردبیل است.

مدیرکل انتقال خون استان اردبیل گفت: امیدواریم با تجهیز پایگاه انتقال خون شهرستان پارس آباد در راستای تولید فرآورده های خونی مورد نیاز شهرستان و استان اقدام شود و علاوه بر تامین نیاز منطقه بتوانیم این فراورده ها را به سایر مناطق انتقال دهیم.

480 میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان 160 تختخوابی پارس آباد اختصاص یافت

فرماندار شهرستان مرزی پارس آباد مغان نیز گفت: مردم شهرستان پارس آباد امسال با اهدای بیش از 3200 هزار واحد خون درصدی رتبه نخست اهدای خون را در بین شهرهای استان به خود اختصاص داد.

اکبر صمدی اظهار داشت: مردم شهرستان پارس آباد در اهدای خون مستمر با پایگاه انتقال خون همکاری و مشارکت دارند و نیز در بحث اهدای خون از رشد بسیار خوبی برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: برای توسعه ساختمان انتقال خون پارس آباد، تخصیص اعتبارات برای تجهیز و گسترش و پیگیری تامین زمین مورد نیاز با کاربری اختصاصی ضروری است در این زمیه انتقال خون استان با مساعدتهای لازم زمینه تکمیل و تجهیز این مرکز را فراهم آورد.

صمدی مسئولیت، وحدت، انسجام و صمیمیت مردم پارس آباد را در قبال یکدیگر از مهم ترین عوامل مشارکت آنها در کارهای عام المنفعه دانست و بیان کرد: پس از توسعه و گسترش ساختمان و تجهیزات انتقال خون پارس آباد به یکی از پیشرفته ترین و مجهزترین پایگاههای استان اردبیل تبدیل می شود.

فرماندار شهرستان مرزی پارس آباد مغان گفت: امسال برای تکمیل بیمارستان 160 تختخوابی تازه احداث پارس آباد 480 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته که تا پایان امسال این پروژه مهم و اساسی در شهرستان به بهره برداری می رسد.

وی افزود: بهره برداری و تجهیز این بیمارستان از اولویت های مهم امسال در شهرستان بوده که در این زمینه تلاش و تاکید همه جانبه ای داریم و باید با پیگیری ها و برنامه ریزی های لازم زمینه استفاده مردم از این مرکز درمانی را تا پایان سال فراهم کنیم.

__________________

گردآوری از : پژمان ص.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی چو شاه نوش کند باده صبوح ««« »»» گو جام زر به حافظ شب زنده دار بخشسالم ترین خون در خاورمیانه متعلق به استان اردبیل است


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : پژمان ص.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : متعلق

مطالب مرتبط