سامانه ملی ثبت مریضی های روماتولوژی شروع به کار می شود

سامانه ملی ثبت بیماری های روماتولوژی راه اندازی می شود

سیناپرس: رئیس اجلاس علمی روماتولوژی کشورمان از افتتاح سامانه ملی ثبت بیماری های روماتولوژی برای نخستین بار در کشورمان گزارش کرد و نقل کرد: در این سامانه اطلاعات مربوط به مریضیهایی مانند پوکی استخوان، آرتروز، لوپوس و بهجت جمع آوری می شود.

دکتر احمدرضا جمشیدی روز چهارشنبه در دهمین کنگره سالیانه و دومین کنگره بین المللی اجلاس روماتولوژی کشورمان با بیان اینکه در عرصه تشخیص و درمان بیماری های روماتولوژی پیشرفت های قابل توجهی به دست آورده ایم، اضافه کرد: متخصصان روماتولوژی کشورمان از سطح علمی بالایی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: همچنین امکانات تشخیصی و درمانی عالی ای در زمینه بیماری های حوزه روماتولوژی در کشور فراهم شده است، از نظر دارویی معضلی نداریم و هیچ بیماری برای درمان به خارج از کشور اعزام نمی شود.
جمشیدی در خصوص تعلیم رشته روماتولوژی نیز نقل کرد: هر ساله متخصصان و دستیاران فوق تخصصی زیادی در کشور تعلیم می نگاه کنند و فارغ التحصیل می شوند.
رئیس کنگره روماتولوژی کشورمان همچنین در رابطه با فعالیت های عرصه پژوهش در روماتولوژی در کشورمان بیان کرد: در سال 2014 با تعداد 55 مقاله علمی رتبه 30 جهان و رتبه چهارم در خاورمیانه در رشته روماتولوژی را به دست آوردیم اما به خاطر افت در تعداد مقالات در سال 2015 و رسیدن تعداد مقالات به 41 مقاله رتبه کشورمان در سطح بین الملل به رتبه 34 تنزل کشف کرد اما در سطح منطقه همچنان رتبه چهارم را داریم.
دهمین کنگره سالیانه و دومین کنگره بین المللی اجلاس روماتولوژی کشورمان از امروز 28 مهرماه به مدت سه روز در آرشیو اسناد ملی درحال برگزاری است.

--انتهاي مطلب--

تهیه کننده : مرواريد ض.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چه بی‌سامان نمايد کار ما سهلش مبين ««« »»» کاندر اين کشور گدايی رشک سلطانی بودسامانه ملی ثبت مریضی های روماتولوژی شروع به کار می شود


TT / 43 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : مرواريد ض.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سامانه
برچسب ها : روماتولوژی

مطالب مرتبط