سایر خطوط هوایی هم گلکسی نوت ۷ را پس زدند

بعد از ممنوعیت ایالات متحده، خطوط هوایی مستقر در هنگ کنگ، چین، استرالیا، نیوزیلند، سنگاپور، کره جنوبی، آلمان و ایتالیا، پرواز با فبلت دچار معضل (گلکسی نوت ۷) را ممنوع کردند.
خطوط هوایی در سر تا سر دنیا در حال حاضر گلکسی نوت ۷، گوشی هوشمند شرکت سامسونگ که خطراتی مبنی بر آتش سوزی ناشی از باتری لیتیوم-یون دستگاه داشت را، ممنوع کردند.
بعد از ممنوعیت سازمان هوانوردی فدرال ایالات متحده، وزارت حمل و نقل کشور ژاپن نیز به خطوط هوایی خود دستور داد تا به طور کامل گلکسی نوت ۷ را از حضور در پروازها منع کنند.
مسافرانی که این ممنوعیت را نادیده بگیرند، علاوه بر ضبط گوشی هایشان، امکان می دارد دچار اقدامات تنبیهی و جریمه نیز شوند.
همچنین آسیانای کره جنوبی، حضور گلکسی نوت ۷ را در پروازها ممنوع کرده است، در حالی که تقریبا همه خطوط هوایی چین این دستگاه را ممنوع کرده اند. فرودگاه نگاه کن المللی هنگ کنگ نیز مسافران را از حمل این دستگاه در پرواز های ورودی یا خروجی چه به صورت دستی و چه در چمدان منع کرده است.
خطوط هوایی استرالیا و نیوزیلند نیز مانند خطوط هوایی سنگاپور، تایوان، چین و مالزی به این ممنوعیت پیوستند. همچنین خطوط هوایی کره ای تحت دستورالعمل های دولت، از مسافران خواستند در پروازها گلکسی نوت ۷ را تنها به صورت خاموش و در چمدان هایشان نگه دارند.
در اروپا، خطوط هوایی آلمان، گلکسی نوت ۷ را از روز شنبه از حضور در پرواز منع کردند. آلیتالیا، از خطوط هواپیمایی ایتالیا نیز به این ممنوعیت پیوست، در حالی که بریتیش ایرویز، حضور این گوشی در پروازها به سمت ایالات متحده، کشور کانادا و هنگ کنگ را ممنوع کرد.
چند خطوط هوایی نیز اقدامات امنیتی از جمله کیسه های کنترل آتش که برای پیش گیری از آتش گرفتن سیستم های الکترونیکی و زیان منتقل کردن به هواپیما دیزاین شده اند را انتخاب کردند.
انفجار فبلتهای گلکسی نوت ۷، خطرات ناشی از باتری های لیتیوم یون و پتانسیل آنها برای زیان در محیط های محصور و یا قابل اشتعال را برجسته کرد، اما اینها اولین سیستم های حاوی باتری نیستند که از پرواز منع میشوند.
در ماه فوریه آژانس حمل و نقل هوایی سازمان ملل متحد، محموله های باری حاوی باتری های لیتیوم یون هواپیمای مسافربری را با توجه به دغدغه خلبانان و سازندگان هواپیما مبنی بر خطر آتش سوزی ممنوع کرد.

---انتهاي مطلب---

تهیه کننده : ماندانا ت.

تلفن های هوشمند در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتی سر تو بسته فتراک ما شود ««« »»» سهل است اگر تو زحمت اين بار می‌کشیسایر خطوط هوایی هم گلکسی نوت ۷ را پس زدند


TT / 47 --- TP / 11%

گردآوری شده توسط : ماندانا ت.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سایر
برچسب ها : گلکسی , خطوط

مطالب مرتبط