ستاد دائمی اربعین حسینی در شهرداری مشهد مستقر شد

ستاد دائمی اربعین حسینی در شهرداری مشهد مستقر شد

رئیس ستاد دائمی عراق و اربعین حسینی شهرداری مشهد گفت: ستاد دائمی اربعین حسینی از سه ماه قبل در شهرداری مشهد مستقر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سید وحید موسویان ظهر امروز در نشست خبری ستاد دائمی عراق و اربعین حسینی اظهار داشت: راهپیمایی عظیم اربعین بزرگترین راهپیمایی و زیارت بشریت است و یکی از نشانه های خاص مومنان زیارت اربعین است زیرا کمال بخش روح ایمان در انسان ها است، همچنین امروزه شاهد سیر صعودی زائران در اربعین هستیم به طوری که در چهار سال تعداد زائران از 300 هزار نفر به بیش از سه میلیون نفر رسیده است.

مشاور شهردار و رئیس ستاد دائمی عراق و اربعین حسینی با اشاره به اینکه اربعین شاخص های متعددی دارد، عنوان کرد: اربعین بی نظیرترین حادثه در تاریخ بشر است و هیچ ایدئولوژی و مذهبی نتوانسته مانند آن را ایجاد کند به همین دلیل راهپیمایی عظیم اربعین مظهر قدرت نرم است، همچنین تاکنون دیده نشده حرکت مردمی و بدون سازمان اداری بی حاشیه برگزار شود اما چون اربعین اراده خداوند است و محوریت آن زیارت انسان کامل است مشکلی در برگزاری آن ایجاد نمی شود.

موسویان در رابطه با دیگر شاخصه های اربعین گفت: اربعین حرکتی کاملاً مردمی و با قصد زیارت است که قالب آن پیاده روی است، ویژگی دیگر اربعین جهانی بودن و میلیونی بودن آن است و با این کیفیت و کمیت هیچ حادثه ای تاکنون وجود نداشته است.

وی افزود: اربعین ده ها انقلاب در درون خود دارد و بزرگی آن به صورت کامل دیده نمی شود، پیاده روی اربعین زمینه ساز انقلاب بزرگتر در سطح جهان به رهبری امام زمان(عج) است همچنین شاخص تفکیک بین اسلام حقیقی و اسلام بدلی است.

مشاور شهردار مشهد ادامه داد: شهرداری مشهد برای دومین سال به ارائه خدمات در اربعین می پردازد و به دستور شهردار مشهد ستاد دائمی اربعین حسینی تشکیل شده که از سه ماه گذشته فعالیت خود را برای خدمت در اربعین امسال آغاز کرده است.

موسویان با اشاره به اینکه کاروان اعزامی شهرداری مشهد با نام خدام الحسین در چهار عرصه قصد فعالیت دارد، خاطرنشان کرد: عرصه های فعالیت شامل اسکان و مواکب، خدمات شهری، حمل و نقل و فرهنگی است که در این راستا خادمان اسکان زودتر اعزام می شوند تا 15 روز قبل اربعین که نخستین کاروان ها می آیند آماده خدمت رسانی باشند و در سه شهر کاظمین، نجف و کربلا برای 30 هزار نفر ظرفیت اسکان و خواب ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: در عرصه خدمات شهری و کمک به پاک سازی 550 نفر به نجف و 50 نفر به کاظمین اعزام می شوند، در عرصه حمل و نقل نیز 200 اتوبوس با 350 نیرو آماده جابه جایی زائران هستند و در عرصه فرهنگی نیز برگزاری مراسمات با حضور چهره های ملی، تبلیغ با 220 طلبه از حوزه علمیه و ارائه محصولات فرهنگی آماده خدمت به زائران است، همچنین پیوست بهداشتی، درمانی، رسانه ای، تبلیغی، اطلاع رسانی و امنیتی برای تمام کمیته ها پیش بینی شده است.

رئیس ستاد دائمی عراق و اربعین حسینی خاطرنشان کرد: 17 آبان کاروان 1200 نفره شهرداری اعزام می شوند و میزان هزینه شهرداری برای اربعین 4 میلیارد تومان است و از راه های جذب مشارکت مردمی نیز برخی هزینه ها تامین می شود و از جمله مشارکت های مردمی کمپین نذر پتو برای زائران پیاده است.

وی در رابطه با برنامه های دهه آخر صفر گفت: ستاد مستقل برای دهه آخر صفر تشکیل می شود و بخشی از امکانات اربعین را برای زائران دهه آخر صفر استفاده می کنیم، همچنین با توجه به اینکه 7 درصد از ظرفیت ناوگان حمل و نقل به عراق فرستاده می شود با افزایش شیفت و خدمات فشرده خللی در شهر مشهد ایجاد نمی شود.

موسویان افزود: آستان قدس رضوی در خدمت رسانی به زائران اربعین امسال به طور ویژه فعالیت می کند و بیشتر فعالیت آن در مرز مهران است و امیدواریم با همکاری آستان قدس کاستی ها و ضعف های سال گذشته بهبود یابد.

**با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد**

نگارش: پيروز ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ما محرمان خلوت انسيم غم مخور ««« »»» با يار آشنا سخن آشنا بگوستاد دائمی اربعین حسینی در شهرداری مشهد مستقر شد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : پيروز ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : اربعین , مشهد , حسینی , مستقر

مطالب مرتبط