ستاد مقابله با ۵ آسیب اجتماعی در وزارت کشور تشکیل شده است

ستاد مقابله با ۵ آسیب اجتماعی در وزارت کشور تشکیل شده است

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: ستادی مشخص در وزارت کشور برای مقابله جدی با آسیبهای اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی، مفاسد اخلاقی و خودکشی تشکیل شده است.

​به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی استانداری، یوسف شاه حسینی امروز در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان که به بحث ارائه برنامه ها و طرحهای دستگاههای اجرایی برای کاهش پدیده طلاق در جامعه اختصاص داشت اظهار داشت: کار این ستاد طراحی استراتژی برای مقابله با آسیبهای اجتماعی است که یکی از این استراتژیها به پدیده طلاق می پردازد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه از اعضای کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان خواست بیش از پیش همت و عزم خود را برای حرکت در مسیر کاهش آسیبهای اجتماعی به ویژه طلاق به کار گیرند و افزود: برای مبارزه با پدیده های اجتماعی به ویژه کاهش پدیده طلاق نیازمند همت و عزمی همگانی هستیم.

وی بیان کرد: ستاد وزارت کشور یک کار خارج از قاعده معمول را برای بحث مبارزه با آسیبهای اجتماعی شروع کرده و مقرر شده که استانها نیز با جدیت به این موضوع بپردازند و کارهایی که در گذشته انجام می گرفته است یک کار داخل چارچوب و معمول بوده اما اکنون نیازمند پیگیری و جدیت ویژه این موضوع از سوی دستگاههای اجرایی استان هستیم.

رئیس کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان از اعضا جلسه خواست برنامه های اجرایی کاملاً مشخص خود را تدوین و عملیاتی کنند و تنها به ارائه گزارش عملکرد نپردازند.

شاه حسینی افزود: در این طرح ضمن ارائه راهکارها باید وظایف هر دستگاهی به صورت مشخص تعریف شده باشد و دستگاه های عضو پاسخگوی کارهای انجام شده در راستای کاهش پدیده طلاق با ارائه شاخص ها باشند.

وی تاکید کرد: در این کارگروه باید فعالیت ها به صورت دقیق مورد شناسایی قرار گیرد و همچنین عملکردها و تلاش های صورت گرفته نیز با ارائه برنامه، طرح و پیشنهادات تعریف شوند و همچنین در این جلسه به علت یابی پدیده طلاق نیز پرداخته شود.

معاون استاندار کرمانشاه با اشاره به گزارش کار توسط دستگاه های اجرایی گفت: این گزارش برنامه ها هیچ مشکلی را حل نمی کند بلکه در راستای کاهش معضلات اجتماعی نیازمند همت و عزم همگانی با انجام کارهای کارشناسی و برنامه ریزی شده توسط دستگاههای اجرایی هستیم.

در این جلسه مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری کرمانشاه نیز گفت: معاونت اجتماعی وزارت کشور بحثهای کارشناسی دقیقی را جهت کاهش آسیبهای اجتماعی به ویژه پدیده طلاق انجام داده است و موضوع طلاق به عنوان اولویتدارترین مبحث مورد توجه است.

حسین باباجانی از تدوین طرح ملی کاهش طلاق و افزایش تحکیم بنیان خانواده در وزارت کشور خبر داد و افزود: این طرح به استانهای کشور ابلاغ شده و تمامی وظایف و اقدامات دستگاههای اجرایی به صورت دقیق مشخص شده اند لذا ما در استان کرمانشاه نیز باید همت و تلاش خود را در این راستا افزایش دهیم.

معاون امور اجتماعی استانداری کرمانشاه نیز گفت: در استان کرمانشاه از هر چهار ازدواج یک مورد آن به طلاق منجر می شود و رتبه استان در این زمینه نهم کشوری است.

سیاوش امیری افزود: همه ظرفیتهای لازم برای کاهش پدیده طلاق در جامعه به کار گرفته شده و در این زمینه تلاش خوب و اثربخشی از سوی وزارت کشور برای پرداختن به این موضوع در حال انجام است.

******************

تهیه شده توسط : فرناز ح.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا درخت دوستی برگی دهد ««« »»» حاليا رفتيم و تخمی کاشتيمستاد مقابله با ۵ آسیب اجتماعی در وزارت کشور تشکیل شده است


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : فرناز ح.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : تشکیل , آسیب , وزارت

مطالب مرتبط