سجادی سرپرست وزارت ورزش و جوانان می شود؟

سجادی سرپرست وزارت ورزش و جوانان می شود؟

نصرالله سجادی، معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش یکی از گزینه‌های اصلی برای سرپرستی این وزارتخانه است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، استعفای ناگهانی محمود گودرزی از وزارت ورزش و جوانان به اندازه ای غافلگیرکننده بود که کسی انتظارش را نداشت و همین سبب شد درباره این استعفا و علل آن مباحث فراوانی مطرح شود. با این وجود غیبت گودرزی در نشست هیات دولت بدین معنا بود که استعفای وزیر ورزش و جوانان از سوی رئیس جمهوری پذیرفته شده است. همچنین در نشست امروز حسن روحانی از ضرورت ترمیم کابینه حرف زد و همین ثابت می کرد که روحانی با عبور از گودرزی، حالا به دنبال جانشین او در وزارت ورزش و جوانان است.

از همین رو و با اتفاقات رخ داده، بحث بر روی جانشین او به شدت داغ شده است. اهمیت حوزه ورزش در میان افکار عمومی و البته نوع عملکرد گودرزی در سه سال گذشته انتخاب در این حوزه را برای رئیس جمهوری تا حدودی دشوار کرده است. به مخصوص این که تا پایان عمر دولت یازدهم فرصت چندانی باقی نمانده و با توجه به این فرصت کوتاه عملا فرصتی برای مدیر تازه نیست و کمتر فردی حاضر می شود در این مدت کوتاه ریسک کرده و این پست پرچالش و پردغدغه را بپذیرد.

از عصر روز پیش و پس از تائید استعفای وزیر ورزش و جوانان، بلافاصله اخبار متعددی درباره گزینه های سرپرستی وزارت ورزش و جوانان مطرح شده؛ از مسعود پادشاه ای فر و رضا صالحی امیری گرفته تا مرتضی بانک و محمدرضا تابش و البته نصرالله سجادی.

بر طبق قانون معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش به عنوان سرپرست این وزارتخانه موقتا امور کار را در دست خواهد گرفت تا دولت به طور مجلسی سرپرست را شناساند. بر این اساس سیدمناف هاشمی موقتا زمام امور وزارتخانه ورزش و جوانان را برعهده خواهد گرفت اما عمر سرپرستی مناف شاید به چندین ساعت هم نرسد چرا که رایزنی ها خیلی زود برای معرفی سرپرست وزارت ورزش و جوانان آغاز شده است.

طبق اخبار موثق در میان گزینه های مطرح شده، دو نفر به صندلی سرپرستی وزارت ورزش نزدیکترند؛ اول رضا صالحی امیری یکی از نزدیکان حسن روحانی و رئیس کتابخانه ملی کشورمان که در ابتدای دولت روحانی و پس از عدم رای اعتماد مجلس به مسعود پادشاه ای فر گزینه اصلی رئیس جمهوری برای وزارت ورزش و جوانان، مدتی سرپرستی این وزارتخانه را آزمود و البته به عنوان دومین وزیر توصیه ای به مجلس شناسانده شد اما رای اعتماد نگرفت و حالا نقل میشود که روحانی دوباره به او نظر دارد.

گزینه اصلی اما نصرالله سجادی است؛ معاونت ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و سومین گزینه دولت روحانی برای وزارت ورزش و جوانان که او هم کامیاب به کسب رای اعتماد از مجلس نشد اما اعتماد سیستم بر آن شونده دولت به او به اندازه ای بود که کلیدی ترین معاونت وزارت ورزش و جوانان را به او سپرد.

سجادی در طول سه سال همکاری با گودرزی با او اختلاف نظر نهان و آشکاری داشت و در برخی از مواقع تصمیمات فردی اش نکته تائید وزیر عدم و البته نقشی پررنگ در بر آن شوی های وزارت ورزش و جوانان ایفا کرد.

سجادی در تیم بر آن شونده دولت، طرفداران سرسختی دارد و یکی از معاونین پرقدرت روحانی به شدت حامی اوست. از سوی دیگر تجربه سی ساله مدیریت در عرصه ورزش و البته حضور در کلیدی ترین و تعیین کننده ترین پست وزارتخانه نیز از دیگر امتیازاتی است که سجادی را نزدیک به صندلی سرپرستی وزارت ورزش و جوانان کرده تا به نوعی عمده ترین گزینه باشد.

با این وجود باید منتظر بود و دید که حسن روحانی برای وزارت پرچالش ورزش و جوانان در نهایت چه انتخابی خواهد داشت و چه کسی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه خواهد شناساند؛ انتخاب ساده و ممتنع اما دشوار و کلیدی.

**************************

تهیه شده توسط: آذرمهر ف.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به نيم بوسه دعايی بخر ز اهل دلی ««« »»» که کيد دشمنت از جان و جسم دارد بازسجادی سرپرست وزارت ورزش و جوانان می شود؟


TT / 57 --- TP / 9%

گردآوری شده توسط : آذرمهر ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : جوانان
برچسب ها : وزارت , ورزش

مطالب مرتبط