سخنگوی ستاد مجادله با غیرقانونی کالا و ارز تشریح کرد: حال و روز پرونده اتومبیل های فانتزی غیرقانونی و رجیستری تلفن همراه

قاسم خورشیدی در پاسخ به پرسش تسنیم در خصوص آخرین حالت نقش رجیستری موبایل بیان کرد: بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات، از حدود 14 تست فنی ضروری برای اجرای نقش ثبت و شناسه دار کردن تلفن های همراه، تاکنون حدود 11 تست به ثمر رسیده و تنها 3 تست پایانی باقی مانده است.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارزش دار نقل کرد: با توجه به این که اجرای نقش ثبت و شناسه دار کردن تلفن های همراه، اساسی ترین راه مبارزه با قاچاق موبایل در کشور است انتظار می رود تا هرچه با سرعت تر نسبت به اجرای این نقش اقدام شود.
وی خاطرنشان کرد: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارزش دار معتقد است که اجرای این نقش خوب ترین و تنها راهکار مبارزه با قاچاق تلفن همراه در کشور است و ما در اجرای این نقش مصر هستیم.
خورشیدی در ادامه در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران در خصوص سرانجام امحا یا به فروش رسان ماشین های قاچاق لوکس مکشوفه که چندین ماه پیش یافته شد، نیز نقل کرد: طبق قوانین موجود، اصل بر این است که هیچ کالای قاچاق مکشوفه ای، در بازار داخلی توزیع نشود و بنابراین این کالاها یا باید به قصد خروج از کشور به مزایده قرار داده شده و یا امحا شود.
سخنگوی ستاد با تاکید بر این که به غیر از صادرات و یا امحا، راه سومی برای کالاهای قاچاق مکشوفه حدس زده نشده است، اضافه کرد: سازمان جمع آوری و به فروش رسان اموال تملیکی در رابطه با کالاهایی که قاچاق بودن آن محرز شده است، می بایست حداکثر در مدت وقت 4 ماه پس از صدرو رای قطعی توسط مرجع رسیدگی کننده، نسبت به تعیین تکلیف آن ها اقدام کند.

____________________________________

تهیه و تدوین: سياوش م.

تلفن های هوشمند در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جهان به کام من اکنون شود که دور زمان ««« »»» مرا به بندگی خواجه جهان انداختسخنگوی ستاد مجادله با غیرقانونی کالا و ارز تشریح کرد: حال و روز پرونده اتومبیل های فانتزی غیرقانونی و رجیستری تلفن همراه


TT / 62 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : سياوش م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : کالا
برچسب ها : قاچاق , تشریح , لوکس , موبایل , رجیستری

مطالب مرتبط