رزن در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن رتبه ششم استان همدان را دارد

رزن در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن رتبه ششم استان همدان را دارد

فرماندار شهرستان رزن نقل کرد: رزن در سرشماری آنلاین نفوس و مسکن 95 رتبه ششم استان همدان را دارد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از رزن، فتحعلی حسینی پس از ظهر امروز در نشست تعلیمی اقتصاد مقاومتی دهیاران این شهرستان به اهمیت سرشماری نفوس و مسکن در توسعه کشور توجه کرد و بیان کرد: رزن در سرشماری نفوس و مسکن در بین شهرستان های استان در رتبه ششم قرار دارد.

وی از دهیاران درخواست تا در مدت وقت باقیمانده نسبت به تشویق روستاییان برای نام نویسی سرشماری نفوس و مسکن سال 95 در روستا اهتمام ورزند.

فرماندار رزن اضافه کرد: روستای گونلو و آقچای از توابع بخش مرکزی شهرستان رزن با تلاش دهیاران این دو روستا در بر می داری بیشترین نام نویسی آنلاین سرشماری بودند.

وی در ادامه اقتصاد مقاومتی را در بر می داری رویکردی عملی و یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای دستیابی به پویایی اقتصادی و پیش گیری از تهدیدات اقتصادی خارجی آگاهی داشت.

حسینی اضافه کرد: این الگو قادر هست در کوتاه‎مدت حین بازنگری در استفاده از ظرفیت‎ها و توان اقتصادی، منجر به حل مسأله تولید و مصرف در کشور شود و در بلندمدت، کشور را در مسیر پویایی و خودکفایی حرکت داده و از وابستگی به منابع و درآمدها برهاند.

وی با اشاره به نقش روستاها در توسعه اقتصادی و فرهنگی اضافه کرد: چنانچه فرآیند پیشرفت کشور با محوریت روستا ها به ثمر رسد در وهله نخست موجب پیش گیری از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهر ها می شود و در وهله دوم بسیاری از معضلات جامعه با تلاش روستائیان از بین برده میشود.

فرماندار رزن تصریح کرد: با پیروی از اصول اقتصاد مقاومتی در راستای توسعه اقتصادی روستاها می‎توان به اقتصاد پایدار روستاها در آینده امیدوار بود.

وی با بیان این که شهرستان رزن در بر می داری 126 روستای داری سکنه است که از این تعداد 91 روستا در بر می داری دهیاری فعال هستند، اضافه کرد: در مدت سه سال گذشته بیش از 158 میلیارد ریال به دهیاران شهرستان رزن اختصاص کشف کرده که این میزان اعتبارات در راستای عمران و آبادانی روستاهای این شهرستان مخارج شده است.

حسینی از بهسازی معابر عمده در 65 روستای این شهرستان گزارش کرد و نقل کرد: تمام روستاهای داری سکنه شهرستان رزن در بر می داری نقش هادی هستند که از 111 روستای بالای 20 خانوار بیش از 65 روستا بهسازی شده است.

وی با بیان این که بیش از 87 درصد مساکن روستایی مقاوم‎سازی شده است اضافه کرد: تا به امروز 22 هزار نفر برای دریافت تسهیلات بانکی به بانک شناسانده شده اند که از این تعداد 20 هزار نفر کامیاب به دریافت پایان کار اتمام ساخت مسکن خود شده اند.

فرماندار رزن ادامه داد: با تدابیر دولت؛ وام مقاوم سازی در روستاها به 18 میلیون تومان افزایش کشف کرده که برای کسانی که مسکن خود را در محل قبلی (درجاسازی) داشته باشند تا 20 میلیون تومان افزایش کشف خواهد کرد.

--------------------------------

مطلب از : سوسن چ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر آستان تو مشکل توان رسيد آری ««« »»» عروج بر فلک سروری به دشواريسترزن در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن رتبه ششم استان همدان را دارد


TT / 101 --- TP / 22%

گردآوری شده توسط : سوسن چ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سرشماری
برچسب ها : اینترنتی , رتبه , مُسکن , نفوس

مطالب مرتبط