سرشماری حضوری نفوس و مسکن در لرستان آغاز شد

سرشماری حضوری نفوس و مسکن در لرستان آغاز شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان لرستان گفت: مراجعه حضوری هشتمین سرشماری نفوس و مسکن لرستان با حضور ۹۳۴ مامور در درب منازل آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، علی هادی چگنی در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت سرشماری نفوس و مسکن لرستان و آغاز بخش حضوری سرشماری اظهار داشت: سرشماری اینترنتی نیز تا ساعت 24 جمعه 30 مهر تمدید شده و مردم می توانند با مراجعه به نشانی www.sarshomari95.ir مشخصات آماری خانواده خود را شامل شماره ملی اعضای خانوار و کد پستی منزل را در این سامانه ثبت کنند تا در هنگام مراجعه آمار گیران درب منازل وقت کمتری از مردم گرفته شود.

وی با اشاره به ثبت نام اینترنتی 250 هزار خانوار لرستان تا شب گذشته در لرستان افزود: تا شب گذشته بیش از 950 هزار نفر در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن در استان مشارکت کردند و تاکنون لرستان رتبه ششم ثبت نام اینترنتی نفوس و مسکن در کشور است.

مشارکت 65 درصدی مردم پلدختر در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن

نورالدین درمنان فرماندار پلدختر نیز عصر امروز در جلسه شروع سرشماری حضوری که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: سرنوشت شهرستان پلدختر تا 10 سال آینده در دست اطلاعاتی است که در این سرشماری جمع آوری می شود.

وی افزود : مأمورین آمار گیری باید نهایت دقت سلامت و سرعت خود را انجام دهند و دقت را فدای سرعت نکنند تا براساس اطلاعاتی که در این سرشماری جمع آوری می شود از خدمات خوبی برخوردار شویم.

فرماندار پلدختر بیان کرد: داشتن اطلاعات دقیق به توسعه و بالندگی بیشتر شهرستان کمک خواهد کرد و اگر اطلاعات به صورت درست جمع آوری نشود برنامه ریزی صحیحی برای شهرستان صورت نمی گیرد و مسئولان در برنامه ریزی ها برای توسعه شهرستان با مشکل روبرو می شوند .

درمنان عنوان کرد: اگر اطلاعات نداشته باشیم نمی توانیم میزان رشد جمعیت، میزان طلاق، تعداد جوانان شهرستان را تخمین بزنیم.

فرماندار پلدختر خاطر نشان کرد: دقت در ثبت نام حوزه روستایی خیلی باید دقیق انجام بگیرد و در این کار باید دهیاران با مأمورین سرشماری همکاری لازم را به عمل آورند چون اطلاعات نادرست سبب عقب افتادگی ده ساله این مناطق می شود.

وی افزود: همه تلاش ما این است که پلدختری آباد و توسعه یافته داشته باشیم و فارغ از جریان بازی و سیاسی کاری روی مشترکات با هم همکاری کنیم که شهری توسعه یافته داشته باشیم.

پلدختر مقام دوم در سرشماری اینترنتی در لرستان

فریدون فروتن مسئول سرشماری شهرستان پلدختر نیز در این جلسه گفت : شهرستان پلدخترمقام دوم در استان را کسب کرده و ثبت نام هم اکنون هم ادامه دارد.

وی افزود: در سطح شهرستان پلدختر 16 هزار و 587 خانوار وجود دارد که 6800 خانوار شهری و 9431 خانوار روستایی هستند و بیشترین جمعیت در روستاها زندگی می کنند که به دلیل پراکندگی روستاها در پلدختر کار مأموران ممکن است زمان بر باشد.

مسئول سرشماری شهرستان پلدختر خاطر نشان کرد: برای اولین بار در کشور و در دولت تدبیر و امید سرشماری به صورت تبلتی و از کاغذ استفاده نمی شود که همین کار سبب سهولت کار مأمورین سرشماری می شود.

وی افزود: برای ثبت نام حضوری 20مأمور را انتخاب کردیم که 12 نفر برای آمار گیری در روستاها و 8 نفر برای شهر پلدختر و معمولان کار سرشماری را انجام می دهند.

فروتن عنوان کرد: 65 درصد مردم پلدختر در ثبت نام اینترنتی اطلاعات خود را ثبت کردند که این درصد 68 هزار و نفر را شامل می شود.

__________________

تهیه و تدوین: اميد ل.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چه از کوی وفا گشت به صد مرحله دور ««« »»» دور باد آفت دور فلک از جان و تنشسرشماری حضوری نفوس و مسکن در لرستان آغاز شد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : اميد ل.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : سرشماری , مُسکن , نفوس

مطالب مرتبط