سرشماری زمستانه وحوش در استان قزوین انتها پیدا کرد

سرشماری زمستانه وحوش در استان قزوین پایان یافت

مدیرکل محافظت زیستگاه طبیعی استان قزوین نقل کرد: سرشماری زمستانه وحوش در استان با سرشماری در ناحیه طارم با وجود ماموران اجرایی یگان محافظت، متخصصان، ادارات زیستگاه طبیعی شهرستان‌ها، محیط‌بانی‌ها به پایان رسید.

سرزه به نقل از تسنیم خبر می دهد از قزوین، سیاوش شمسی پور مدیرکل محافظت زیستگاه طبیعی استان قزوین با اشاره به سرشماری زمستانه وحوش در استان قزوین، بیان داشت: سرشماری زمستانه وحوش در استان با سرشماری در ناحیه طارم با وجود ماموران اجرایی یگان محافظت، متخصصان، ادارات زیستگاه طبیعی شهرستان ها، محیط بانی ها و با برنامه ریزی معاونت نظارت و پایش اداره کل محافظت زیستگاه طبیعی قزوین به پایان رسید.

شمسی پور تصریح کرد: هدف از این سرشماری برآورد جمعیت، آگاهی از حالت زایش و طلفات، وارسی عوامل تحدید و نقاط قوت نواحی برای بکارگیری در سیاست گذاری و مدیریت وحوش شاخص استان از جمله قوچ و میش، کل و بز و آهو بود.

وی بیان کرد: در این سبک گونه­ های شاخص علفخوار نواحی نظیر قوچ و میش ارمنی، آهو و بز درنده تعدادش شدند همچنین مشاهدات پرندگان خشکزی هم به تصویب رسانده شد که آمار آن به عنوان سرشماری پرندگان خشکزی لحاظ شده است.

شمسی پور تصریح کرد: در این سرشماری همچنین حالت گروه های سنی وحوش و خصوصیتهای آنها، نسبت جمعیت گونه های نر وماده ، بر آن شوی درباره ظرفیت نواحی و این که آیا واقعا برداشت از گونه های نر ممکن است یا نه و همچنین وارسی در رابطه با وجود یا نبود وجود مریضیهایی در گونه هایی که آبشخور مشترک با دام های اهلی دارند، مورد دقت قرار گرفت.

مدیرکل محافظت زیستگاه طبیعی استان قزوین اضافه کرد: استان قزوین از گوناگونی اقلیمی زیستگاه پستانداری چون گوسفند درنده،کل و بز، آهو، پلنگ،گراز، خرس، روباه، گرگ و خرگوش و پرندگانی مثل عقاب طلایی، دال، هما، تیهو، کبک دری، کبک چیل، سارگپه، انواع مختلف چرخ ریسک ها و غیره برخوردار است.

شمسی پور نقل کرد: سرشماری از زندگی وحش 2 بار در سال صورت میگیرد که مرحله نخست آن در اوایل فصل گرما و مرحله دوم در اواخر فصل پاییز و اوایل فصل زمستان انجام میشود و از نکات قابل ذکر مشارکت علاقه مندان، جوامع مکانی و اعضای تشکل ها به شمار 9 نفر روز و وجود 2 نفر از متخصصان دفتر محافظت و مدیریت صید و صید سازمان به عنوان ناظر سرشماری در ناحیه محافظت شده باشگل بود.

مدیر کل محافظت زیستگاه طبیعی استان قزوین به حضورهمکاران در سرشماری به مقدار 155 نفر روز در56 گروه در پنج ناحیه تحت مدیریت در استان اشاره داشت.

سیدسعید شاهرخی به عنوان رئیس ستاد رای گیری استان قزوین منصوب شد

با صدور حکمی از طرف استاندار قزوین،سید سعید شاهرخی به عنوان رئیس ستاد رای گیری استان قزوین منصوب شد.

در قسمتی از این حکم آمده است: با عنایت به مراتب تعهد و تجارب پر ارزش به باعث این حکم جنابعالی را با حفظ سمت به عنوان رئیس ستاد رای گیری استان در امر برگزاری رای گیری پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و همچنین برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم برای دوازدهمین دوره رای گیری رئیس جمهور اسلامی منصوب می نمایم.

استاندار در ذیل آورده است: فراهم سازی همه تمهیدات لازم و لازم برای برگزاری انتخاباتی در شان و تراز مردمان استان قزوین ،انتخاباتی که در آن حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان به عنوان حق الناس برابر مرّ قانون و در محیط امن بشاش و آسایش کامل رعایت گردد تکلیف و ماموریت جنابعالی است که انتظار دارد با هماهنگی اینجانب و با بهره گیری از همه ظرفیت ها و امکانات و با کوشش و کوشش نسبت به آن اهتمام نمائید.

همتی در بخش دیگری از این حکم مرقوم کرده است: بدیهی است کلیه معاونین و مدیران و مسئولان استانداری، فرمانداری ها و بخشداری ها، ادارات کل، نهادهای قانونی و موسسات دولتی وابسته به دولت و شهرداری های استان نهایت همکاری را با جنابعالی به عمل خواهند آورد . خلال آن که کلیه سیستم های اجرایی هم به واسطه ماده 21 قانون رای گیری رئیس جمهور و ماده 67 مکرر 1 قانون تشکیلات و ظایف و رای گیری شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران پشتیبانی و همکاری لازم را مبذول خواهند داشت.

در بخش انتهاای این حکم آمده است: امید است در پرتو عنایات حق تعالی و رهنمود های پر ارزش ولی امر مسلمین (مد ظله العالی)و سیاست های دولت تدبیر و امید دکتر روحانی، شاهد برگزاری اتنخاباتی با ابهت و قانونی با مشارکت حداکثری مردمان استان و در راستای تقویت هر چه بیشتر سیستم مقدس ایران باشیم.

8.8 میلیارد ریال سهام در بورس قزوین داد و ستد شد

در بورس اوراق پر بها قزوین امروز شمار 4 میلیون و 500 هزار سهم به ارزش 8 میلیارد و 800 میلیون ریال معامله شد.

79 درصد ارزش کل معاملات به خرید سهام اختصاص پیدا کرد.

کمپانیهای زرین معدن قاره آسیا، کالسیمین و قند شهر نیشابور زیاد ترین شمار سهام و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص دادند.

شاخص کل بورس اوراق پر بها امروز با ازدیاد 12 واحدی نسبت به واپسین روز معاملات به عدد 78،622 واحد رسید.

*************************************

متن از : دل انگيز خ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چه آسان می‌نمود اول غم دريا به بوی سود ««« »»» غلط کردم که اين طوفان به صد گوهر نمی‌ارزدسرشماری زمستانه وحوش در استان قزوین انتها پیدا کرد


TT / 192 --- TP / 23%

گردآوری شده توسط : دل انگيز خ.
تاریخ گردآوری : 2017-01-11
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : سرشماری , زمستانه , وحوش

مطالب مرتبط