سرماخوردگی با آنفولانزا چه تفاوتی می کند + اصلی ترین علامت (2 عکس)

سرماخوردگی با آنفولانزا چه فرقی می کند + مهمترین نشانه

برخی مواقع سرماخوردگی ساده را با آنفولانزا غلط می گیریم فی الواقع هر دو مریضی تقریبا یک علامت دارند اما سرماخوردگی معمولا با کمی استراحت و خوردن دارو

برخی مواقع سرماخوردگی ساده را با آنفولانزا غلط می گیریم فی الواقع هر دو مریضی تقریبا یک علامت دارند اما سرماخوردگی معمولا با کمی استراحت و خوردن دارو با سرعت به وضعیت نخست باز میگردیم اما آنفولانزا اینطور نمی باشد برعکس بسیار مریضی پر خطری ست که اگه به موقع معالجه نشود عواقب بدی خواهد داشت .

تصویر و عکس شماره 1 ⇩
سرماخوردگی با آنفولانزا چه تفاوتی می کند + اصلی ترین علامت

به دنبال خنک شدن ناگهانی هوا دیروز بشدت حس بدن درد و استخوان درد یافتم. پس از گذشت چندین ساعت به طور ناگهانی دمای اندامم زیاد شد و تب کردم. لطفاً مرا راهنمایی کنید که گرفتار سرماخوردگی شده‌ام یا آنفلوآنزا گرفته‌ام؟

با خنک شدن هوا احتمال بروز عفونت‌های سیستم مربوط به تنفس فوقانی و جابجایی آن به اطرافیان ازدیاد می‌یابد. علائمی که شما به بحث گذاشتید جزو علائم مریضی آنفلوآنزا است. از بین علائم این مریضی می‌توان به بدن درد و نا خوشی های استخوانی و عضلانی اشاره داشت. مبتلایان به این مریضی کمتر آبریزش دماغ و عطسه را تجربه می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین نشانه‌های آنفلوآنزا تب‌های ناگهانی و البته با شدت بالا است تا حدی که گهگاهی به 39 و حتی 40 درجه هم می‌رسد و البته بیمار وقت بروز تب را بخوبی به یاد می‌آورد. اما در سرماخوردگی که معمولاً با حس برودت، عطسه‌های مکرر آغاز می‌شود و با آبریزش دماغ و سردرد ادامه پیدا می‌کند کمتر با تب مواجه می‌شویم و در صورت بروز تب معمولاً بسیار خفیف و در حد 38 درجه خواهد بود.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس سرماخوردگی با آنفولانزا چه تفاوتی می کند + اصلی ترین علامت
سرماخوردگی با آنفولانزا چه تفاوتی می کند + اصلی ترین علامت

دوره معالجه این دو مریضی در حدود 3 تا 5 روز است و معمولاً مریضی با استراحت و بهره گیری از قرص‌های سرماخوردگی و استامینوفن و البته بدون چرک خشک کن معالجه می‌شود.

اما در حالیکه این مریضی پس از این وقت معالجه نشد امکان می دارد بیمار به عفونت ثانویه گرفتار شده باشد که باید به پزشک سر زند.

در پایان پیشنهاد می‌کنم در صورت ابتلا تلاش کنید با رعایت بهداشت و شست و شوی دست‌ها با آب صابون از ابتلای اطرافیان پیش گیری کنید.

_________________________________

تهیه و تدوین : شهران س.

انواع بیماری و درمان در بخش پیشگیری و انواع بیماری ها سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به خنده گفت که حافظ غلام طبع توام ««« »»» ببين که تا به چه حدم همی‌کند تحميقسرماخوردگی با آنفولانزا چه تفاوتی می کند + اصلی ترین علامت (2 عکس)


TT / 129 --- TP / 34%گردآوری شده توسط : شهران س.
تاریخ گردآوری : 2016-12-05
در دسته بندی : انواع بیماری و درمان
برچسب ها : فرقی , آنفولانزا
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :