جذب سرمایه خارجی با وجود مشکلات سامانه معاملاتی بورس ممکن نیست

جذب سرمایه خارجی با وجود مشکلات سامانه معاملاتی بورس ممکن نیست

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در حالی که با عرضه اولیه ای کوچک و نیز نقدینگی اندک مشکلات زیادی در معاملات بورس ایجاد می‌شود، چطور مسئولین می خواهند حجم بالای نقدینگی سرمایه‌گذاران خارجی در بورس را وارد معاملات کنند؟

رضا خانلو در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اشاره به این که مدایرن بازار سرمایه به مشکلات موجود سامانه معاملاتی بورس اذعان دارند گفت: بر این اساس مسئولین باید هر چه زودتر اقدام مناسبی در راستای حل این مشکل مهم انجام دهند و این که در عرضه های اولیه سهمیه معامله گران را برای رفع این مشکل قطع کنند روش مناسبی برای حل مشکلات نیست.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: با وجود چنین مشکل بزرگی در معاملات بازار سهام بسیار جالب است که مدیران بازار سرمایه به سفرهای خارجی می روند و جلسه برگزار می کنند تا سرمایه خارجی وارد بورس شود، در حالی که یکی از موارد ابتدایی و بنیادی در معاملات بورس مثل سامانه معاملاتی با مشکل مواجه است.
وی اضافه کرد: بر این اساس زمانی که با عرضه اولیه ای کوچک و نیز نقدینگی اندک چنین مشکلاتی در معاملات بورس ایجاد می شود، چطور مسئولین می خواهند حجم بالای نقدینگی سرمایه گذاران خارجی در بورس را وارد معاملات کنند؟
این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: از سوی دیگر در حالی که در همه بورس ها پیشروی دنیا معاملات سهام بخاطر مزایای بیشماری که معاملات آنلاین دارد به این روش انجام می شود جالب است که در بورس ما برای حل مشکلات، معامله گران آنلاین را قربانی می کنیم.
وی با بیان این که مشکلات مربوط سامانه معاملات در چند هفته و چند ماه پیش پدیدار نشده است تصریح کرد: مدیران بازار سرمایه باید پاسخگوی این موضوع باشند که چرا برای حل این مشکل در این مدت اقدام لازم را انجام نداده اند.

---انتهاي مطلب---

تهیه کننده : فرزانه ش.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کی يافتی رقيب تو چندين مجال ظلم ««« »»» مظلومی ار شبی به در داور آمدیجذب سرمایه خارجی با وجود مشکلات سامانه معاملاتی بورس ممکن نیست


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : فرزانه ش.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اقتصادی
برچسب ها : سرمایه , بورس , سامانه , معاملاتی

مطالب مرتبط