سزاوار نیست که مردم در ادارات سرگردان بمانند

سزاوار نیست که مردم در ادارات سرگردان بمانند

استاندار زنجان گفت: به مدیران دولتی متذکر می‌شوم سزاوار نیست که این مردم در ادارات سرگردان بمانند.

عکس   سزاوار نیست که  مردم در ادارات سرگردان بمانند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، اسدالله درویش امیری امشب در آیین تودیع و معارفه فرماندار ابهر اظهار داشت: جمهوری اسلامی در شرایطی ظهور کرد و استقرار یافت که جهان بر مبنای دو قطب اداره می شد و عده ای تحت سیطره غرب و برخی تحت نفوذ و قدرت شرق قرار داشتند.

وی با اشاره به اینکه در جهان دوقطبی هیچ کشوری اجازه مستقل فکر کردن نداشت ابراز کرد: ملت بزرگ ایران به رهبری مردی شجاع و با ایمان، دانشمند فقیه و مجتهد با اتکا به قدرت الهی و اراده آهنین مردم با شعار نه شرقی نه غربی نظام جمهوری اسلامی را در کشور مستقر کرد.

استاندار زنجان بیان کرد: قدرت های دنیا از استقرار جمهوری اسلامی با پرچم اسلام و به نام ایران در جهان دو قطبی احساس خطر کردند و از اینکه این نظام ابهت قدرتها را شکسته شگفت زده شدند.

وی اوج قدرت ایران را در 13 آبان سال 58 عنوان کرد و افزود: در این روز جوانان غیور و دانشجویان متعهد به ایران اسلامی لانه فساد و جاسوسی را تسخیر کردند و این موضوع سبب گسترش کینه و دشمنی آمریکا به این امت شد.

درویش امیری با اشاره به پشت سر گذاشتن 38 سال از نظام جمهوری اسلامی و استقرار 11 دولت ابراز کرد: جمهوری اسلامی در نخستین قدم ارکان این نظام را یکی پس از دیگری شکل داد و قانون اساسی آن در چارچوب قوانین رایج در جهان به تصویب رسید.

وی خاطرنشان کرد: نخستین دولت جمهوری اسلامی به دلیل فضای ذهنی و فکری آلوده، ناپاک و وابسته رئیس آن بیش از 16 ماه دوام نیاورد و سرانجام مزدوران سرسپردگان منافق آن پا به فرار گذاشتند.

استاندار زنجان از دولت دوم به ریاست شهید رجایی به عنوان پرافتخارترین وماندگارترین دولت درتاریخ ملت ایران یاد کرد و گفت: عمر این دولت 26 روز بود اما به فضل الهی و ارداه فولادین ملت ایران پس از آن 9 دولت به طور کامل مستقر شدند.

وی ابراز کرد: دو دولت در دوران دفاع مقدس و دو دولت در دوران سازندگی مستقر شدند و دو دوره مربوط به دولت اصلاحات است و اصولگرایان نیز دو دوره سکانداری قوه مجریه را به دست گرفتند و اکنون نیز نخستین دولت تدبیر و امید در کشور مستقر است.

درویش امیری هشت سال دفاع مقدس را پرافتخارترین دوران جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: ملت بزرگ ایران در دوران جنگ از هیچ همراهی با دولت دریغ نکردند و بیش از دولتمردان در عرصه جهاد و شهادت حضور یافتند.

وی با اشاره به اجرای پنج برنامه توسعه پنج ساله و آغاز برنامه ششم بیان کرد: در طول این سالها مشارکت، همراهی و همدلی مردم سبب پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی شده و با نگاهی منصفانه و واقع بینانه کارنامه درخشانی برجای گذاشته است.

استاندار زنجان با اشاره به همراهی مردم با نظام جمهوری اسلامی تصریح کرد: نفس این نظام به نفس های گرم مردم وابسته است و به مدیران دولتی متذکر می شوم سزاوار نیست که این مردم در ادارات سرگردان بمانند.

وی با اشاره به تأکیدات قانون اساسی برای مشارکت مردم در صحنه های مختلف ابراز کرد: در اصل سوم قانون اساسی صراحتا به مشارکت عامه مردم در تعیین سرنوشت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خویش اشاره شده است.

درویش امیری به اصل 100 قانون اساسی با عنوان پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، آموزشی و سایر امور از طریق مشارکت و همراهی مردم اشاره کرد و گفت: روح حاکم بر قانون اساسی کشور بر مشارکت مردم است.

وی تصریح کرد: برا اساس اصل 110 قانون اساسی، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی منشور 18 ماده ای را برای دوازهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شواراهای اسلامی شهر و روستا صادر فرمودند.

وی با اشاره به اینکه صدور منشور انتخابات در آستانه برگزاری آن از طرف مقام معظم رهبری و ابلاغ دستورالعمل برای سران سه قوه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بی سابقه است ابراز کرد: با همت و عزم بلند مردم این انتخابات در 29 اردیبهشت ماه سال 96 برگزار می شود.

استاندار زنجان با شاره به سابقه فعالیت خود در 20 انتخابات کشور بیان کرد: با مطالعه این منشور متوجه شدم بحث جدید و نگاه تیزبینانه مشارکت مردم برای عرصه انتخابلات باز شده و در آن به مشارکت مردم، رعایت قانون و مقررات، حفظ و صیانت آرای مردم و حفظ شأن و شخصیت داوطلبان تأکید شده است.

وی بیان کرد: دست مقام معظم رهبری را می بوسم که هشداری به همه مسئولان کشور کارکنان سه قوه، مجریان و ناظران دادند که در انتخابات چگونه عمل کنند.

درویش امیری منشور صادر شده از طرف مقام معظم رهبری و قانون اساسی را فصل الخطاب عنوان کرد و افزود: مجریان انتخابات تنها به دنبال مشارکت حداکثری مردم هستند و انتخاب مردم ملاک عمل قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: هر چقدر انتخابات باشکوه تر برگزار شود خواب از چشم دشمنان جمهوری اسلامی و زمامداران آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی گرفته می شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه بر اساس آمارها ابهر دومین و مهمترین شهرستان استان زنجان است گفت: این شهرستان با دو بال قوی کشاورزی و صنعت به خوبی درخشیده است و نمایندگان خوبی را راهی مجلس کرده است.

وی به تدوین 570 طرح در شهرستان ابهر اشاره کرد و گفت: اگر این طرح ها به مرحله اجرا برسد، 66 هزار و 838 میلیارد ریال سرمایه گذاری در این شهرستان انجام و زمینه اشتغال 30 هزار نفر فراهم می شود.

درویش امیری ابراز کرد: از این تعداد 78 طرح پیشرفت فیزیکی 30 تا 60 درصدی دارد و 55 طرح نیز با پیشرفت فزیکی بالای 60 درصد تکمیل می شود.

وی با اشاره به اینکه منابع مالی دولت جوابگوی اجرای همه پروژه ها نیست بیان کرد: بر اساس برنامه های دولت پروژه های تولیدی و عمرانی با پیشرفت بالای 60 درصد در اولویت تکلمیل هستند تا سریع تر به بهره برداری برسند.

استاندار زنجان شهرستان ابهر را قطب صنعت نساجی خواند و افزود: برای توسعه سرمایه کذاری و رونق اقتصادی به مشارکت همگانی مردم و هماهنگی بین بخشی و فرابخشی نیازمندیم.

وی معضل اشتغال را به عنوان بزرگترین منکر اجتماعی در کشور عنوان کرد و گفت: هر کسی به رونق تولید، کشاورزی، صنعت و سایر بخش ها کمک کند به اشتغال در شهرستان و استان کمک کرده است.

درویش امیری با اشاره به بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان 220 تخت خوابی ابهر ابراز کرد: ایشان دستوراتی را برای تکمیل این بیمارستان صادر فرمودند که تا پایان امسال شاهد بهره برداری آن باشیم.

**براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد**

نگارش: سينا ف.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن که به پرسش آمد و فاتحه خواند و می‌رود
««« »»»
گو نفسی که روح را می‌کنم از پی اش روان

سزاوار نیست که مردم در ادارات سرگردان بمانند

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید