سزاوار نیست که مردم در ادارات سرگردان بمانند

سزاوار نیست که مردم در ادارات سرگردان بمانند

استاندار زنجان گفت: به مدیران دولتی متذکر می‌شوم سزاوار نیست که این مردم در ادارات سرگردان بمانند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، اسدالله درویش امیری امشب در آیین تودیع و معارفه فرماندار ابهر اظهار داشت: جمهوری اسلامی در شرایطی ظهور کرد و استقرار یافت که جهان بر مبنای دو قطب اداره می شد و عده ای تحت سیطره غرب و برخی تحت نفوذ و قدرت شرق قرار داشتند.

وی با اشاره به اینکه در جهان دوقطبی هیچ کشوری اجازه مستقل فکر کردن نداشت ابراز کرد: ملت بزرگ ایران به رهبری مردی شجاع و با ایمان، دانشمند فقیه و مجتهد با اتکا به قدرت الهی و اراده آهنین مردم با شعار نه شرقی نه غربی نظام جمهوری اسلامی را در کشور مستقر کرد.

استاندار زنجان بیان کرد: قدرت های دنیا از استقرار جمهوری اسلامی با پرچم اسلام و به نام ایران در جهان دو قطبی احساس خطر کردند و از اینکه این نظام ابهت قدرتها را شکسته شگفت زده شدند.

وی اوج قدرت ایران را در 13 آبان سال 58 عنوان کرد و افزود: در این روز جوانان غیور و دانشجویان متعهد به ایران اسلامی لانه فساد و جاسوسی را تسخیر کردند و این موضوع سبب گسترش کینه و دشمنی آمریکا به این امت شد.

درویش امیری با اشاره به پشت سر گذاشتن 38 سال از نظام جمهوری اسلامی و استقرار 11 دولت ابراز کرد: جمهوری اسلامی در نخستین قدم ارکان این نظام را یکی پس از دیگری شکل داد و قانون اساسی آن در چارچوب قوانین رایج در جهان به تصویب رسید.

وی خاطرنشان کرد: نخستین دولت جمهوری اسلامی به دلیل فضای ذهنی و فکری آلوده، ناپاک و وابسته رئیس آن بیش از 16 ماه دوام نیاورد و سرانجام مزدوران سرسپردگان منافق آن پا به فرار گذاشتند.

استاندار زنجان از دولت دوم به ریاست شهید رجایی به عنوان پرافتخارترین وماندگارترین دولت درتاریخ ملت ایران یاد کرد و گفت: عمر این دولت 26 روز بود اما به فضل الهی و ارداه فولادین ملت ایران پس از آن 9 دولت به طور کامل مستقر شدند.

وی ابراز کرد: دو دولت در دوران دفاع مقدس و دو دولت در دوران سازندگی مستقر شدند و دو دوره مربوط به دولت اصلاحات است و اصولگرایان نیز دو دوره سکانداری قوه مجریه را به دست گرفتند و اکنون نیز نخستین دولت تدبیر و امید در کشور مستقر است.

درویش امیری هشت سال دفاع مقدس را پرافتخارترین دوران جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: ملت بزرگ ایران در دوران جنگ از هیچ همراهی با دولت دریغ نکردند و بیش از دولتمردان در عرصه جهاد و شهادت حضور یافتند.

وی با اشاره به اجرای پنج برنامه توسعه پنج ساله و آغاز برنامه ششم بیان کرد: در طول این سالها مشارکت، همراهی و همدلی مردم سبب پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی شده و با نگاهی منصفانه و واقع بینانه کارنامه درخشانی برجای گذاشته است.

استاندار زنجان با اشاره به همراهی مردم با نظام جمهوری اسلامی تصریح کرد: نفس این نظام به نفس های گرم مردم وابسته است و به مدیران دولتی متذکر می شوم سزاوار نیست که این مردم در ادارات سرگردان بمانند.

وی با اشاره به تأکیدات قانون اساسی برای مشارکت مردم در صحنه های مختلف ابراز کرد: در اصل سوم قانون اساسی صراحتا به مشارکت عامه مردم در تعیین سرنوشت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خویش اشاره شده است.

درویش امیری به اصل 100 قانون اساسی با عنوان پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، آموزشی و سایر امور از طریق مشارکت و همراهی مردم اشاره کرد و گفت: روح حاکم بر قانون اساسی کشور بر مشارکت مردم است.

وی تصریح کرد: برا اساس اصل 110 قانون اساسی، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی منشور 18 ماده ای را برای دوازهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شواراهای اسلامی شهر و روستا صادر فرمودند.

وی با اشاره به اینکه صدور منشور انتخابات در آستانه برگزاری آن از طرف مقام معظم رهبری و ابلاغ دستورالعمل برای سران سه قوه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بی سابقه است ابراز کرد: با همت و عزم بلند مردم این انتخابات در 29 اردیبهشت ماه سال 96 برگزار می شود.

استاندار زنجان با شاره به سابقه فعالیت خود در 20 انتخابات کشور بیان کرد: با مطالعه این منشور متوجه شدم بحث جدید و نگاه تیزبینانه مشارکت مردم برای عرصه انتخابلات باز شده و در آن به مشارکت مردم، رعایت قانون و مقررات، حفظ و صیانت آرای مردم و حفظ شأن و شخصیت داوطلبان تأکید شده است.

وی بیان کرد: دست مقام معظم رهبری را می بوسم که هشداری به همه مسئولان کشور کارکنان سه قوه، مجریان و ناظران دادند که در انتخابات چگونه عمل کنند.

درویش امیری منشور صادر شده از طرف مقام معظم رهبری و قانون اساسی را فصل الخطاب عنوان کرد و افزود: مجریان انتخابات تنها به دنبال مشارکت حداکثری مردم هستند و انتخاب مردم ملاک عمل قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: هر چقدر انتخابات باشکوه تر برگزار شود خواب از چشم دشمنان جمهوری اسلامی و زمامداران آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی گرفته می شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه بر اساس آمارها ابهر دومین و مهمترین شهرستان استان زنجان است گفت: این شهرستان با دو بال قوی کشاورزی و صنعت به خوبی درخشیده است و نمایندگان خوبی را راهی مجلس کرده است.

وی به تدوین 570 طرح در شهرستان ابهر اشاره کرد و گفت: اگر این طرح ها به مرحله اجرا برسد، 66 هزار و 838 میلیارد ریال سرمایه گذاری در این شهرستان انجام و زمینه اشتغال 30 هزار نفر فراهم می شود.

درویش امیری ابراز کرد: از این تعداد 78 طرح پیشرفت فیزیکی 30 تا 60 درصدی دارد و 55 طرح نیز با پیشرفت فزیکی بالای 60 درصد تکمیل می شود.

وی با اشاره به اینکه منابع مالی دولت جوابگوی اجرای همه پروژه ها نیست بیان کرد: بر اساس برنامه های دولت پروژه های تولیدی و عمرانی با پیشرفت بالای 60 درصد در اولویت تکلمیل هستند تا سریع تر به بهره برداری برسند.

استاندار زنجان شهرستان ابهر را قطب صنعت نساجی خواند و افزود: برای توسعه سرمایه کذاری و رونق اقتصادی به مشارکت همگانی مردم و هماهنگی بین بخشی و فرابخشی نیازمندیم.

وی معضل اشتغال را به عنوان بزرگترین منکر اجتماعی در کشور عنوان کرد و گفت: هر کسی به رونق تولید، کشاورزی، صنعت و سایر بخش ها کمک کند به اشتغال در شهرستان و استان کمک کرده است.

درویش امیری با اشاره به بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان 220 تخت خوابی ابهر ابراز کرد: ایشان دستوراتی را برای تکمیل این بیمارستان صادر فرمودند که تا پایان امسال شاهد بهره برداری آن باشیم.

**براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد**

نگارش: سينا ف.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن که به پرسش آمد و فاتحه خواند و می‌رود ««« »»» گو نفسی که روح را می‌کنم از پی اش روانسزاوار نیست که مردم در ادارات سرگردان بمانند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : سينا ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : سرگردان , سزاوار , بمانند , ادارات

مطالب مرتبط