سفارش هایی به انریکه برای سورپرایز نشدن برابر پپ

توصیه هایی به انریکه برای غافلگیر نشدن برابر پپ

رونالد کومان، مربی اورتون که وقتی ستاره بارسلونا بود، آخرین مربی ای است که قادر بوده پپ گواردیولا را متوقف کند. او در مکالمه با موندو دپورتیوو، تفسیر جالبی از گواردیولا و تیم تحت هدایت او پیشنهاد کرده است.

تصویر و عکس شماره 1 ⇩
تصویر و عکس پیشنهادهایی به انریکه برای سورپرایز نشدن برابر پپ

به گزارش “ورزش سه”، اورتون با کومان آخرین تیمی بوده که قادر بوده برابر منچسترسیتی پپ گواردیولا به تساوی دست کشف کند. دیداری که شنبه به انجام رسانده شد و سیتی قادر نبود پیش از بازی با بارسلونا به یک برد روحیه بخش در لیگ برتر دست کشف کند.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس پیشنهادهایی به انریکه برای سورپرایز نشدن برابر پپ

کومان که زننده گل اولین قهرمانی بارسا در لیگ قهرمانان است، وقتی با پپ در تیم رویایی یوهان کرویف همبازی بود. مربی هلندی در مکالمه با موندودپورتیو، نکاتی جالب و شنیدنی از شیوه بازی سیتی تحت هدایت گواردیولا عنوان کرد. پیشنهادهایی که قادر هستند امشب به کار لوئیس انریکه بیایند.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس پیشنهادهایی به انریکه برای سورپرایز نشدن برابر پپ

سیتی برای حمله کردن به نوکمپ می آید

کومان نقل میکنید: «گواردیولا امشب سیتی را با میکاپ و آرایشی حمله ای به مصاف بارسلونا خواهد فرستاد. او بازیکنان پا به توپ و تکنیکی زیادی در تیم خود دارد. معتقدم یک بازی بسیار خوب را از دو تیم شاهد خواهیم بود؛ چراکه سبک بازی سیتی مشابه بارسلونا است و این تیم نیز سعی در حفظ توپ و مهار جریان بازی دارد. تیم هایی که مقابل بارسا قرار می گیرند، طبیعتا به پاسداری روی خواهند آورد؛ اما بی شک بازی امشب فرق خواهد داشت. بارسا به ندرت با تیمی هایی مثل سیتی روبه رو شده است. سیتی امشب حمله ای بازی کرده و شاید بارسا را سوپرایز سازد.

گواردیولا مثل انریکه در اندیشه توپ گیری و حفظ آن است. پپ همیشه در صدد سلطه بر تیم مقابل است. او خوب آگاهی میدارد که بارسا نیز چنین تفکری دارد و همین باعث گیراتر شدن بازی خواهد شد. با این حال به خاطر حضور مسی، نیمار و سوارز، بارسا تسلط محسوسی در زمینه حفظ توپ بر سیتی خواهد داشت. این سه قادر هستند اوضاع برای سیتی را دشوار و پیچیده کنند.»

تصویر و عکس شماره 4 ⇩
تصویر و عکس پیشنهادهایی به انریکه برای سورپرایز نشدن برابر پپ

سیتی بی اذیت روی توپ های هوایی

سیتی روی توپ های هوایی خطرناک نیست و بارسلونا قادر هست آسوده خاطر باشد که نه روی کرنرها و نه روی ضربات آزاد، خطری دروازه اش را به مخاطره نمییاندازد. گواردیولا به ندرت از بازیکنان بلندقد در تیم خود بهره میگیرد. در بارسلونا نیز کم و بیش همین مساله را شاهد هستیم و معتقدم این دو تیم از این حیث زیان ندیده اند.

با ورود پپ به سیتی، سیتیزن ها به تیمی مبدل شده اند که بازی سازی را از عقب زمین و از دروازه بان خود شروع می کند؛ به همین دلیل بود که پپ تصمیم به جذب براوو گرفت. این دروازه بان با دو سال سابقه بازی در بارسا، خیلی خوب به چنین شیوه ای مسلط است.

سیتی تیمی بی نهایت تهاجمی است که اقدام به پاس کاری های کوتاه از عقب زمین کرده و آرام آرام خود را بر رقیب تحمیل می کند. این سیتی بسیار متفاوت نسبت به تیم فصول گذشته است.»

تصویر و عکس شماره 5 ⇩
تصویر و عکس پیشنهادهایی به انریکه برای سورپرایز نشدن برابر پپ

بارسا شانس نخست برد

چه تیمی شانس نخست پیروزی است؟ معتقدم بارسا شانس بیشتری برای برد خواهد داشت؛ به خصوص این که در خانه بازی می کند و با وجود مسی، سوارز و نیمار، از لحاظ نفری نیز برتر از سیتی به چشم مییاید. این سه مهاجم، خوب ترین های جهان هستند.

بارسا لالیگا را خوب شروع نکرده است. مصدومیت ها به خصوص معضل مسی، دستگاه چرخشی لوئیس انریکه و نیز حضور نیمار در مسابقات المپیک، قادر هست در این شروع بد مؤثر بوده باشد. در هر صورت معتقدم بارسلونا با کلکسیونی که در اختیار دارد، قادر هست در ادامه لغزشات نخست فصلش را جبران کرده و در لالیگا به صدر بازگردد.»

______________________

تهیه و تدوین: فرشاد ق.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من ار چه حافظ شهرم جوی نمی‌ارزم
««« »»»
مگر تو از کرم خويش يار من باشی

سفارش هایی به انریکه برای سورپرایز نشدن برابر پپ

TT / 147 — TP / 23%

نظر دهید