سنگریزه های رنگ به رنگ دریاچه مک دونالد (6 عکس)

سنگریزه های رنگارنگ دریاچه مک دونالد

پارک ملی «Glacier» در ایالت مونتانا در مرر کشور کانادا، بیش از 700 دریاچه دارد، هرچند تنها 131 دریاچه آن اسم دارند. حدود 200 دریاچه آن بیش از 200آکر مساحت دارند و ده ها دریاچه بیش از هزاران آکر، که این مساحت برای یک دریاچه کوهستانی متداول نیست.
پارک ملی Glacier در ایالت مونتانا در مرر کشور کانادا، بیش از 700 دریاچه دارد، هرچند تنها 131 دریاچه آن اسم دارند. حدود 200 دریاچه آن بیش از 200آکر مساحت دارند و ده ها دریاچه بیش از هزاران آکر، که این مساحت برای یک دریاچه کوهستانی متداول نیست. علاوه بر این آب این دریاچه ها به طور قابل ملاحظه ای زلال هستند و این به خاطر دمای پایین دریاچه در طول سال است که مانع رشد پلانکتون‌ها می‌شود. به همین دلیل عجیب نیست که قادر هستید جزییات کف درساچه را تا عمق 9 متری و یا حتی بیشتر نگاه بکنید.
یکی از برجسته ترین ویژگی های برخی از این دریاچه ها، وجود انواع سنگ ها و سنگریزه های رنگی درست زیر سطح آب و در سواحل آن‌هاست. سنگ ها طیف وسیع رنگی از قرمز تیره تا مارون و از سبز تا آبی را دربرمی‌گیرند. سنگریزه های رنگی به وفور در کناره های دریاچه مک دونالد در قسمت غربی پارک نگاه کرده می شود.
دریاچه مک دونالد بزرگترین دریاچه این پارک ملی با مساحت 28 کیلومتر مربع است. هم چنین این دریاچه طولانی ترین دریاچه به طول 15 کیلومتر و عمیق ترین آن ها به عمق 141 متر نیز هست. این سنگ ها درواقع در سر تا سر پارک وجود دارند و دوره های گوناگون تشکیل شده اند.
تصویر و عکس شماره 1 ⇩
تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس سنگریزه های رنگ به رنگ دریاچه مک دونالد
تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس سنگریزه های رنگ به رنگ دریاچه مک دونالد
تصویر و عکس شماره 4 ⇩
تصویر و عکس سنگریزه های رنگ به رنگ دریاچه مک دونالد
تصویر و عکس شماره 5 ⇩
تصویر و عکس سنگریزه های رنگ به رنگ دریاچه مک دونالد
تصویر و عکس شماره 6 ⇩
تصویر و عکس سنگریزه های رنگ به رنگ دریاچه مک دونالد

--- پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود ---

نگارش توسط : سپند ا.

مطالب جالب و شگفت انگیز در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

امروز جای هر کس پيدا شود ز خوبان ««« »»» کان ماه مجلس افروز اندر صدارت آمدسنگریزه های رنگ به رنگ دریاچه مک دونالد (6 عکس)


TT / 90 --- TP / 31%

گردآوری شده توسط : سپند ا.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : یویژه ها
برچسب ها : سنگریزه , دریاچه , رنگارنگ

مطالب مرتبط