از گل سوخته تا دادخواهی 500 دلاری به داور

از گل سوخته تا اعتراض 500 دلاری به داور

دیدار کشورمان – کشور ژاپن دو تماشاگر مخصوص داشت. بورا میلوتینوویچ که رکوردار حضور در جام جهانی است و ژاوی که نیاز به شناسایی ندارد. ژاوی البته برای تماشای بازی قطر و حمایت  از تیم ملی جوانان این کشور به بحرین آمده است. او در هتل محل اقامت تیم قطری ها هم حاضر شده که تیم ملی جوانان کشورمان هم در آنجا اسکان دارد.

به گزارش "ورزش سه"، او در لابی هتل خیلی زود زننده گل کشورمان به قطر که البته برای قطری ها هم گل زده بود را شناخت. ابوالفضل رزاقپور. البته ژاوی بازی کشورمان – کشور ژاپن را هم به دقت دنبال کرد چرا که قطر در آخرین بازی خود باید با کشور ژاپن بازی کند و باخت در این بازی مکن است به بهای حذف قطر به پایان رسانده شود.


بورا پس از تماشای بازی کشورمان – کشور ژاپن دقایقی با امیر حسین پیروانی حرف زد و در پایان هم این دو با هم عکس یادگاری گرفتند. بورا نقل میکرد خط دفاعی کشورمان در این بازی شگفت انگیز نمایان ساخته شد و این تیم در تبدیل دفاع به هجوم به خصوص در نیمه دوم هم به خوبی بازی کرد بطوریکه صاحب چندین موقعیت خوب گلزنی شد که چنانچه قدر موقعیت ها را آگاهی میداشت قادر میبود پیروز از میدان بیرون رود!


جالب توجه این که سرمربی تیم کشور ژاپن از تساوی در برابر کشورمان ابراز مسرت کرد. با این که این تیم کشور ژاپن بود که بیشتر صاحب توپ و میدان بود اما حملات کشورمان زهردارتر بود و دو بار ماه تیر دروازه این تیم به لرزه در آمد! خلال این که داور گل صحیح کشورمان را مردود اعلام کرد!


500 دلار برای اعتراض به داور!


در تصاویر تلویزیونی واضح است که ضربه رضا شکاری وارد دروازه کشور ژاپن شده است و مدد داور به اشتباه دستور به ادامه بازی داده است! هر چندین کادر فنی تیم ملی جوانان معتقد بود داور از گرفتن یک پنالتی هم به سود کشورمان خودداری کرده و کارت زردهایی که به بازیکنان کشورمان داده شد سخت گیرانه بوده! جالب این که داور این بازی یک داور استرالیایی بود. استرالیایی که احتمال دارد در مرحله یک چهارم نهایی با کشورمان رویارو شوند.


کنفدراسیون فوتبال آسیا برای رسیدگی به اعتراض کشورمان طلب 500 دلار کرده است. با علم به این که نتیجه بازی عوض نمیشود اعتراض مجلسی از سوی تیم ملی به قضاوت داور استرالیایی نشده اما تصویر و عکسها و فیلم این بازی در اختیار مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا مستقر در بحرین قرار گرفته است و آنها به این مورد اشاره کردند در این دوره در برخی از بازی ها داوری ضعیف بوده است! به هر صورت ژاپنی ها خوش شانس بودند که در بازی با کشورمان لغزشات داوری به سود آنها بود.


امیر حسین پیروانی در کنفرانس خبری پس از بازی به این مورد اصلی اشاره کرد اتفاقات داوری رخ داده در این بازی عوض نخواهد شد و امیدوار است دست کم در بازی های آتی شرایط قضاوت به این شکل نباشد!


سرمربی تیم ملی در دو صحنه به نبود رعایت بازی جوانمردانه از سوی ژاپنی ها معترض بود و نقل میکرد کشورمان نه در بازی با قطر زمان کشی کرد و نه در بازی با کشور ژاپن. در بازی با کشور ژاپن در دو صحنه بازیکنان کشورمان مصدوم شدند اما ژاپنی ها به بازی ادامه دادند که این از سوی تیم کشور ژاپن بعید بود چون من این تیم را به عنوان یک تیم باشخصیت می شناسم.


کشورمان این بار در استادیوم ورزشی خلیفه


کشورمان سومین دیدار خود را در استادیوم ورزشی خلیفه به انجام خواهد رساند. دو بازی گذشته کشورمان در برابر قطر و کشور ژاپن در استادیوم ملی بحرین به انجام رسانده شده است. نقل میشود استادیوم ورزشی خلیفه به تازگی ساخته شده و خوشگل تر و جدید تر از استادیوم ملی بحرین است. این بازی روز پنج شنبه ساعت 17 به زمان تهران و همزمان با بازی کشور ژاپن و قطر به انجام رسانده میشود. کشورمان با اختلاف دو گل یمن را غلبه کند با هر نتیجه ای که در بازی دیگر رقم بخورد به مرحله یک چهارم نهایی صعود خواهد کرد اما چنانچه یکی از دو تیم کشور ژاپن و قطر پیروز شوند کشورمان با هر نتیجه ای پیروز شود به دور بعد صعود خواهد کرد.


یمن در دومین بازی خود به مصاف تیم قطر رفت و با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و عملا دیگر شانسی برای صعود به دور بعدی بازی ها ندارد. هر چندین مربی این تیم گفته ما برای پیروزی در برابر کشورمان به میدان خواهیم آمد.


جالب این که در دوره پیشین جام ملت های جوانان آسیا که کشورمان در نگاه کن چهار تیم چهارم شده بود یمن با یک گل کشورمان را غلبه کرده بود!


کشورمان به همین خاطر در قرعه کشی بازی های این دوره در سید چهار قرار گرفت و با قهرمان دوره قبل و هم چنین کشور ژاپن همگروه شده است.


آخرین حضور تیم ملی جوانان در جام جهانی به سال 2001 برمی گردد و چنانچه این بار به جام جهانی صعود کند پس از 16 سال در این بازی ها حضور خواهد داشت. جام جهانی جوانان در سال 2017 در کره جنوبی به انجام رسانده میشود. این مسابقات در رده سنی زیر 20 سال خواهد بود.

اما هم اکنون بازی های قهرمانی زیر 19 سال آسیا بازی رده بندی ندارد. در صورتی که تیم کره جنوبی یکی از چهار تیم صعود کننده به مرحله نیمه نهایی باشد از نگاه کن چهار تیم بازنده در مرحله یک چهارم نهایی یک تیم دیگر به جام جهانی صعود خواهد کرد. به این صورت که تیم ها دو به دو با هم بازی می کنند و برنده ها به انجام رساننده پلی آف نهایی خواهند بود.


اعتراض کشورمان جواب داد!


تیم ملی جوانان به کیفیت زمین تمرین خود قبل از بازی با کشور ژاپن معترض بود! کشورمان قبل از بازی با کشور ژاپن در زمینی تمرین کرد که کیفیت ضروری را نداشت! اعتراض مدیر تیم ملی جوانان به مسئولان برگزاری مسابقات باعث شد که تیم ملی دیروز تمرین ریکاوری خود را در یکی از زمین های تمرین استادیوم ملی بحرین به انجام رساند. محوطه این استادیوم آپارتمان فدراسیون فوتبال را در بر می گیرد و چهار زمین تمرین هم دارد.
صبح امروز آنالیز بازی با یمن به انجام رسانده میشود و ملی پنهان کن آخرین نشست تمرینی خود را قبل از بازی با یمن به انجام خواهند رساند. پس از بازی کشورمان – کشور ژاپن هم کادر فنی تیم ملی جوانان به تماشای بازی قطر با یمن نشست تا شناخت بیشتری از تیم یمن یابد.


*لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه براي ما بنويسيد*

گردآوری توسط: اردلان گ.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مسلمانان مرا وقتی دلی بود ««« »»» که با وی گفتمی گر مشکلی بوداز گل سوخته تا دادخواهی 500 دلاری به داور


TT / 191 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : اردلان گ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : داور
برچسب ها : اعتراض

مطالب مرتبط