سوریه، «کریمه» را به عنوان بخشی از روسیه به رسمیت شناخت

سوریه، «کریمه» را به عنوان بخشی از روسیه به رسمیت شناخت

رئیس پارلمان کشور سوریه اعلام کرد، کشورش «کریمه» را که بعد از برگزاری همه‌پرسی به روسیه الحاق شده بود، به عنوان بخشی از فدراسیون روسیه به مجلسیت می‌شناسد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، «هدیه خلف عباس» رئیس پارلمان کشور سوریه در مکالمه با خبرگزاری «اسپوتنیک» اعلام کرد، دمشق از این پس، «کریمه» را به عنوان بخشی از کشور روسیه به مجلسیت می شناسد.

بنا بر این گزارش، عباس گفت: به دلیل اتفاقاتی که بعد از فروپاشی اتحاد شوروی تا کنون رخ داده است، این شاخه [فدرال] مجددا به ریشه عمده خود متصل شد، آن هم بعد از ابراز اختیار عمل مردمان کریمه در همه سؤال کنی ای که به انجام رسانده شد... ما کریمه را به عنوان بخشی از فدراسیون روسیه پذیرفته ایم».

بر اساس این گزارش، شبه جزیره کریمه در ماه مارس 2014 بعد از آن که مردمان این منطقه به طلاق از اوکراین رأی دادند به روسیه الحاق شد.

اوکراین، اتحادیه اروپا، ایالات متحده و دیگر متحدانشان این اقدام مردمان کریمه را به رسیمت نشناخته و تا کنون چند دور تحریم های اقتصادی بر روسیه اعمال کرده اند.

__________________________________

گردآوری از : ارشيا ب.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظا علم و ادب ورز که در مجلس شاه ««« »»» هر که را نيست ادب لايق صحبت نبودسوریه، «کریمه» را به عنوان بخشی از روسیه به رسمیت شناخت


TT / 49 --- TP / 27%

گردآوری شده توسط : ارشيا ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : رسمیت
برچسب ها : بخشی , کریمه , روسیه , عنوان

مطالب مرتبط