سوزاندن چربی با این خوراکی ها دشوار میشه (2 عکس)

لاغری با این غذاها سخت می شود

تصویر شماره 1 ⇩

کاهش وزن یکی با اهمیت تررین مسائلی است که امروزه بسیاری از مردم درپی آن هستند، به این علت که افزایش وزن اشاعه زیادی یافته است. در این مقاله به خوراکی هایی اشاره میداریم که کاهش وزن با آن ها خیلی دشوار میشود.

برای کاهش وزن این غذاها را بی خیال بشوید

اگه در کوشش جهت کم کردن وزن خود هستید، به این نکته متوجه باشید که تحقق این هدف قادر هست روندی پیچیده و خسته کننده باشد. برنامه غذایی یکی از عناصر کلیدی برای کاهش وزن لاغر شدن به حساب مییاید.

به اعلان سرزه و به نقل از "هلث"، در شروطی که بعضی ماده های خوردنی قادر هستند سوخت و ساز بدن را زیاد کرده و به کاهش وزن یاری رسانند، بعضی ماده های خوردنی هم وجود دارند که قادر هستند مسافرت شما برای رسیدن به وزن دلخواه را طولانی‌تر سازند.


کاهش وزن با غذاهای حاوی امولسیفایرها Emulsifier دشوار می شود

بسیاری از غذاهای فرآوری شده، مثل بستنی، مایونز، مارگارین، شکلات، و سوسیس حاوی امولسیفایرها Emulsifier هستند، که این مواد شیمیایی به مخلوط مواد تشکیل دهنده ای که به درستی باهم مخلوط نمیشوند (به عنوان مثال، آب و روغن) یاری میرسانند. همچنین، امولسیفایرها به حفظ تازگی، جاذبه ظاهری و جلو گیری از کپک زدن غذاها یاری میرسانند. در شروطی که به عقیده بی خطر می رسند، مطالعه ای روی موش ها نشان داد که مصرف این مواد شیمیایی امکان می دارد در باکتری های روده تحول بوجود آورد، محرک ورم باشد و خطر چاقی و مریضی قلبی را زیاد کند.

تا حد امکان عوض بهره گیری از غذاهای فرآوری شده، مصرف میوه ها و سبزیجات تازه، تخم مرغ های تازه مزرعه ای، حبوبات، مغزهای خوراکی و دانه های خوراکی را مدنظر گذارید.


کاهش وزن با غذاهای حاوی مونوسدیم گلوتامات Monosodium glutamate دشوار می شود

مونوسدیم گلوتامات Monosodium glutamate یا به اختصار MSG یک افزودنی برای پیشرفت عطر و مزه است که بهره گیری از آن در غذای سریع، غذاهای چینی، نودل ها، غذاهای کنسروی، گوشت های فرآوری شده، و بسیاری غذاهای بسته بندی شده شایع است.

مصرف منظم غذاهای پراز مونوسدیم گلوتامات با افزایش وزن، و همچنین بسیاری معضلات سلامت دیگر پیوند خورده است.

از دیگر شرایط مرتبط با مصرف مونوسدیم گلوتامات می توان به فیبرومیالژیا Fibromyalgia، جگر روغنی و سمیت کبدی، قند خون بالا، بیماری آسم، کلسترول بالا، پرفشاری خون، اختلالات مغز و اعصاب، اختلالات گوارشی، و سندرم متابولیک اشاره کرد.

مونوسدیم گلوتامات قادر هست خود را در کاور بیشتر از 40 نام گوناگون پوشاند. از نمونه هایی که امکان می دارد به حضور آن اشاره کرده باشند می توان به گلوتامات، هرچیز هیدرولیزشده، عصاره مخمر، ژلاتین، پروتئین سویا، سویا یا پروتئین آب پنیر، شویو، عنصر کلسیم یا سدیم کازئین اشاره کرد.

مصرف ماده های خوردنی که کمترین فرآوری را به اتمام رسانده و ادویه های ساده به آن ها اضافه شده است را مدنظر گذارید. حتی قادر هستید عطر و مزه قول های غذایی خود را با فل فل چیلی پیشرفت ببخشید تا از خواص متابولیکی اضافه بهره‌مند شوید. تحقیقات بسیاری نمایان کرده اند که کپسایسین موجود در فل فل به افزایش سوخت و ساز بدن یاری میرساند.

اگه میخواهید بیشتر بدانید : فیبرومیالژیا یا آشفتگی نا خوشی مزمن

اگه میخواهید بیشتر بدانید : با مریضی فیبرومیالژیا که تور Lady Gaga را لغو کرد آشنایی پیدا کنید!


کاهش وزن با شیرین کننده های مصنوعی دشوار می شود

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر کاهش وزن با این غذاها دشوار می شود

اشخاص بسیاری از جانشینهای قند بی کالری به عنوان یک وسایل لاغر شدن بهره میگیرند، اما این شیرین کننده ها امکان می دارد اثری معکوس داشته باشند. در یک مطالعه، موش هایی که با شیرین کننده های مصنوعی ساخارین، سوکرالوز یا آسپارتام تغذیه شده بودند عدم تحمل گلوکز، یک شرایط متابولیک مرتبط با چاقی و دیابت نوع 2 را مشاهده کردند. در مطالعه ای دیگر با حضور هفت حضور به عمل آورنده انسانی، چهار نفر از آن ها تنها بعد از یک هفته مصرف حداکثر دوز پیشنهاد داده شده برای ساخارین عدم تحمل گلوکز را نمایان کردند.

مصرف منظم قند اضافه شده برای سلامت شما و فرو نشاندن هوس های شیرینی سودمند نمی باشد و خوب تر است مصرف میوه ها، دارچین، کره های آجیل، یا سیب زمینی شیرین را به عنوان راهکاری طبیعی مدنظر گذارید.


کاهش وزن با کربوهیدارت های تصفیه شده دشوار می شود

مصرف یک برنامه غذایی پراز کربوهیدارت های تصفیه شده، مثل پاستا، نون، شیرینی، افزایش قند خون را ایجاب میکند که لوزالمعده را برای کمک به حذف قند زاید از خون به تراوش داروی انسولین تحریک خواهد کرد. دستگاه گوارش و جذب سریع‌تر غذا در ذیل قادر هست موجب افت شدید انرژی شود و در طولانی مدت به سوخت و ساز شما زیان وارد کند.

مصرف کربوهیدارت های پیچیده شامل غلات کامل و سبزیجات را مدنظر گذارید. آن ها حاوی فیبر هستند که موسیقی دستگاه گوارش را کند ساخته و قیمت سوخت و ساز را در سطحی معقول حفظ می کند.


کاهش وزن با محصولات کم روغنی دشوار می شود

بسیاری از ما مییاندیشیم که محصولاتی با برچسب "کم روغنی" قادر هستند به روند لاغر شدن یاری رسانند. این در تئوری سنجیده است، زیرا هر گرم چربی دوچندان کالری بیشتر در ارتباط با پروتئین ها و کربوهیدارت ها دارد. اما طی مطالعه ای که در روزنامه Appetite انتشار داده شد، محققان اطلاعات تغذیه ای تقریبا 6,000 غذا در کشور کانادا را مورد وارسی گذاشته و دریافتند محصولات کم روغنی از نظر کالری به طور کلی اختلاف چندانی با همتایان پر روغنی خود ندارند.

عوض خودداری از مصرف چربی، سوخت و ساز خود را قادر هستید با مصرف چربی های سودمند از قبیل اسیدهای روغنی امگا-3 که در ماهی های ماهی سالمون، تن، خالمخالی و دیگر ماهیان آب های خنک وجود دارند، پیشرفت ببخشید.


کاهش وزن با آشامیدنیهای گازدار دشوار می شود

آشامیدنیهای گازدار حاوی شربت ذرت با فروکتوز بالا (HFCS) هستند و قادر هستند موجب سندرم متابولیک شوند.این سندرم گروهی از شرایط (پرفشاری خون، قند خون بالا، چربی بیشر دور کمر) را شامل می شود که خطر مریضی قلبی، سکته مغزی، و دیابت را زیاد میکنند.

وقتی که فروکتوز به سایز ای شبیه با قندهای دیگر به کار برده شود، آثار ویرانگر زیاد تری روی سوخت و ساز بدن دارد و بر همین اساس امکان می دارد به چاقی منتهی شود.

عوض آشامیدنیهای گازدار قادر هستید مصرف کامبوچا، یک چای تخمیر شده پراز پروبیوتیک ها را مدنظر گذارید. پروبیوتیک ها نمایان کرده اند که به منظم دستگاه گوارش، وزن و سوخت و ساز یاری میرسانند.

اگه میخواهید بیشتر بدانید : پروبیوتیک و 7 موردی که پیش از مصرف پروبیوتیک میبایست بدانید

اگه میخواهید بیشتر بدانید : کاهش وزن سریع با رژیم 7-4-2 ، لاغر شدن 5 کیلویی در یک ماه

اگه میخواهید بیشتر بدانید : 5 روش اثرگذار و سریع برای کاهش وزن

اگه میخواهید بیشتر بدانید : برنامه غذایی مگان مارکل که موجب خوش بدنی او شده چه است؟


__________________________________

گردآوری از : خردمند غ.

تغذیه سالم و مناسب در بخش تغذیه و سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر رهگذرت بسته‌ام از ديده دو صد جوی ««« »»» تا بو که تو چون سرو خرامان به درآيیسوزاندن چربی با این خوراکی ها دشوار میشه (2 عکس)


TT / 387 --- TP / 34%گردآوری شده توسط : خردمند غ.
تاریخ گردآوری : 2018-03-04
در دسته بندی : لاغری
برچسب ها : غذاها
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :