خطر آتش سوزی پس از نوت ۷ به ماکسیما و مورانو رسید/دعوت نیسان (3 عکس)

خطر آتش سوزی بعد از نوت ۷ به ماکسیما و مورانو رسید/فراخوان نیسان

 تکنولوژی - این روزها دعوت برگرداندن گوشی‌های نوت ۷ سامسونگ حسابی پرسر و صدا است اما در این میان نیسان هم دعوت مشابهی داده تا اتومبیل های ماکسیما و مورانو این شرکت به تعمیرگاه بروند.

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

به گفته پدال،به خاطر وجود احتمال نشت روغن ترمز که خطر وقوع آتش سوزی را متعاقباً ازدیاد می‌دهد، نیسان فراخوانی را برای حدوداً ۱۳۴ هزار سیستم خودرو صادر کرد. بیشتر این خودروها در کشور آمریکا و کشور کانادا می باشند و در بعضی نکات، به مالکان خودروها پیشنهاد داده شده تا ماشین خود را خارج از پارکینگ و دور از سایر خودروها یا عمارت‌ها نهاده و از رانندگی با آن خودداری کنند.

طبق گزارش اداره ملی ایمنی راه بندان آزاد راه‌های آمریکا، بعضی نمونه مدل‌های نیسان ماکسیما، مورانو و مورانو هیبریدی در میان اتومبیل های دعوت شده مشاهده کرده می‌شوند. در این بیانیه لیست کامل خودروهایی که دعوت شده‌اند موجود باشد:

«شرکت نیسان آمریکا بعضی نمونه مدل‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ نیسان ماکسیما که بین تاریخ‌های ۱۰ فوریه ۲۰۱۵ تا ۱۹ آگوست ۲۰۱۶ ساخته شده و مجهز به کروز مهار هوشمند می باشند، نمونه مدل‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ مورانو که از ۲۲ آگوست ۲۰۱۴ تا ۱۹ آگوست ۲۰۱۶ ساخته شده‌اند و مجهز به کروز مهار هوشمند می‌باشند، و نمونه مدل‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ مورانو هیبریدی که بین تاریخ‌های ۲۲ آگوست ۲۰۱۴ تا ۱۹ جولای ۲۰۱۶ از خط تولید بیرون رفته‌اند را برای از بین بردن ایراد دعوت می‌کند.»

پمپ‌های فعال کننده سیستم ترمز ضد قفل ABS اتومبیل های معیوب امکان دارد باعث نشت روغن ترمز و پاشیده شدن آن روی برد مدار الکتریکی داخلی خودرو شود.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس خطر آتش سوزی پس از نوت ۷ به ماکسیما و مورانو رسید/دعوت نیسان

نشت روغن ترمز روی مدار الکتریکی مذکور می‌قادر باشد منتهی به ایجاد اتصال کوتاه و در نتیجه ازدیاد ریسک آتش سوزی گردد. طبق گزارش وب سایت Automotiv News، یکی از سخنگوهای نیسان گزارش کرده که تا به حال صدمه و تلفات جانی مرتبط با این معضل خبر داده نشده ولی مواردی که منتهی به صدمه به خودرو شود موجود بوده است.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس خطر آتش سوزی پس از نوت ۷ به ماکسیما و مورانو رسید/دعوت نیسان

اداره ملی ایمنی راه بندان آزاد راه‌های آمریکا به مالکان این خودروها اخطار داده است که وقتی روغن ترمز روی مدار الکتریکی مذکور نشت کند، پس از روشن شدن موتور چراغ ABS به مدت ۱۰ ثانیه روشن می‌ماند. با مشاهده کردن این علامت مالکان خودروها باید ماشین خود را در محلی خلوت پارک کرده و چشم انتظار یک ماشین یدک‌کش برای جابجایی به تعمیرگاه باشند. 

اداره ملی ایمنی راه بندان آزاد راه‌های آمریکا گزارش کرده که نمایندگی‌های نیسان این خودروها را بازدید و در صورت احتیاج بی هیچ مخارج‌ای پمپ فعال کننده ABS آن‌ها را تعویض خواهد کرد.

۵۴۵۴

**براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد**

نگارش: شراره ز.

تازه های فناوری در بخش فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در نهانخانه عشرت صنمی خوش دارم ««« »»» کز سر زلف و رخش نعل در آتش دارمخطر آتش سوزی پس از نوت ۷ به ماکسیما و مورانو رسید/دعوت نیسان (3 عکس)گردآوری شده توسط : شراره ز.
تاریخ گردآوری : 2016-09-13
در دسته بندی : فراخوان
برچسب ها : نیسان , ماکسیما , مورانو
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :