سونی ۵ بازی خصوصی پلی استیشن را برای موبایل های هوشمند عرضه می کند

سونی ۵ بازی اختصاصی پلی استیشن را برای گوشی های هوشمند عرضه می کند

بر‌اساس گزارشی که در WSJ انتشار داده شده است بخش پلی استیشن شرکت سونی رسما اعلام کرد که قصد دارد تا فصل نخست سال ۲۰۱۸ حداقل پنج بازی دوست داشتنی اختصاصی خود را برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS عرضه کند.

بر اساس گزارشی که در WSJ انتشار داده شده است شرکت ForwardWorks که زیرمجموعه ای از شرکت سونی به حساب مییاید قصد دارد تا قبل از بهار سال ۲۰۱۸، پنج یا شش بازی دوست داشتنی و اختصاصی پلی استیشن را برای دو سیستم عامل دوست داشتنی سیستم های همراه یعنی اندروید و iOS عرضه کند.

در مطلب انتشار داده شده در Wall Street Journal به این نکته اشاره شده که صنعت بازی های همراه در ژاپن به شکل چشم گیری در سال های اخیر رشد داشته است. این رشد کاربران و مخاطبانی که در هر وقت خالی ای قادر هستند با دستگاه همراهشان بازی کنند، از آن ها یک منبع قوی برای کسب درآمد می سازد. محبوبیت بازی های همراه باعث شده تا شرکت سونی هم به فکر جدی تر گرفتن این حوزه باشد و در برنامه های آینده خود برای ساخت بازی بیشتر به این پلتفرم ها اهمیت بدهد.

البته بر طبق گزارش ها تمام این بازی ها قرار است در ابتدا تنها برای ژاپن عرضه شده و در صورت موفقیت و استقبال برای دیگر کشورهای آسیایی نیز انتشار داده شوند. در این گزارش به این که این بازی ها به شکل جهانی و در اروپا و ایالات متحده عرضه می شوند یا خیر هیچ اشاره ای نشده است. در اوایل سال میلادی ۲۰۱۶ بود که گزارش های انتشار داده شده مربوط به صنعت بازی سازی نمایان میکرد که برای اولین بار در تاریخ ایالات متحده، سود بازی های موبایل از سود بازی های کامپیوتر های شخصی پیشی گرفته است. این گزارش ها و روند تحول کاربری بازار به سمت سیستم های سبک و همراه، شرکت های بازی سازی را مجاب به توجه بیشتر به این حوزه کرده است.

متاسفانه در این گزارش هیچ اسمی از بازی های در دست ساخت آورده نشده است. اما شایعات بیشتر از همه به پورت و ساخت بازی هایی مانند The Last Guardian و Intelligent Qube برای تلفن های همراه و تبلت ها اشاره دارند.

چندین ماه قبل بود که رقیب دیرینه سونی یعنی شرکت نینتندو نیز این تحول رویه را اعلام کرده بود و در کنفرانس شناسایی آیفون های تازه نیز شاهد اولین سوپرماریویی بودیم که قدم به جهان iOS قرار میداد. باید حالا صبر بکنیم تا جنگ این دو ابرقدرت جهان بازی سازی را در حوزه سیستم های همراه نیز بینیم. رقابتی که قطعا به سود کاربران و علاقه مندان به جهان بازی است.

آیا سونی نیز قادر هست از پس این درگیری بر بیاید و رقیب شرکت های توانا بازی سازی همراهی مانند گیم لافت، سوپرسل، کینگ و الکترونیک آرتز بشود؟****انتها****

نگارش از : شهريار ف.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گلبن حسنت نه خود شد دلفروز ««« »»» ما دم همت بر او بگماشتيمسونی ۵ بازی خصوصی پلی استیشن را برای موبایل های هوشمند عرضه می کند


TT / 67 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : شهريار ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های فناوری
برچسب ها : سونی , گوشی

مطالب مرتبط