سکوت برخی علمای اسلام در برابر تکفیری ها مذموم است

سکوت برخی علمای اسلام در برابر تکفیری ها مذموم است

خبرگزاری فارس: سکوت برخی علمای اسلام در برابر تکفیری‌ها مذموم است

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به دغدغه از اشاعه‌دهندگان جریان تکفیری نقل کرد: سکوت برخی علمای اسلام نیز در برابر اقدامات تکفیری‌ها مذموم و ناپسند است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از استان گرگان، حجت الاسلام محمدحسن وقتی شامگاه چهارشنبه در همایش عارضه های تکفیر و مسوولیت علمای اسلام که در تالار اجتماعات فرهنگیان شهرستان گنبدکاووس به انجام رسانده شد با اشاره به اینکه تکفیر به عنوان یک معضل و معضل بزرگ در دنیا اسلام مطرح است، بیان کرد: این پدیده شوم نه تنها برای اسلام بلکه برای امنیت مردمان سر تا سر دنیا خطرناک است و می توان از آن به عنوان یک خطر امنیتی در سطح دنیا نام برد.

وی با بیان اینکه امروز به لطف خداوند متعال و تدابیر رهبر فرزانه انقلاب وحدت میان مذاهب اسلامی و ادیان الهی در کشورمان اسلامی مثال زدنی است، اضافه کرد: هرچند می توان با قاطعیت نقل کرد تکفیر امروز در اندیشه مسلمانان کشورمان اسلامی مکانی ندارد اما نباید از تلاش دشمنان برای گسترش تکفیر غافل شد.

ضرورت آگاهی و آمادگی علما و نخبگان کشور برای مقابله با پدیده شوم و خطرناک تکفیری ها

معاون بین الملل حوزه های علمیه کشور با تاکید بر ضرورت آگاهی و آمادگی علما و نخبگان کشور برای مقابله با پدیده شوم و خطرناک تکفیری ها، خاطرنشان کرد: اگه علما و روحانیون کشور و هم چنین نخبگان و فرهیختگان از آمادگی برای مقابله با این پدیده غفلت کنند قطعا دشمن و جریان تکفیری از احساسات تمیز جوانان ما بهره خواهد گرفت و با ارائه نسخه های جعلی از اسلام آن ها را فریب خواهد داد.

وقتی درمان جریان تکفیری را روشنگری و آگاهی بخشی به دنیا اسلام در کنار مبارزه فیزیکی آگاهی داشت و نقل کرد: تکفیری ها جنایاتی را مرتکب شده اند که در طول تاریخ هیچ کس چنین جنایاتی را به تصویب نرسانده است و بدون تردید این رفتار آن ها نشان از فقدان فهم و آگاهی و قساوت قلبی دارد که بر اثر جنایت و گناه پدید آمده و مغزی که با افکار ناصواب شست و شو داده شده است.

وی بر نبود رابطه جریان تکفیری با مذاهب اسلامی تاکید کرد: جریان تکفیری یکی از خطراتی است که از سوی دشمنان اسلام اعم از شیعه و سنی پدید آمده و ساماندهی شده است و آن چه آن ها را از رسیدن به اهداف پلید خود باز می دارد چیزی جز وحدت و برادری میان مسلمانان کشور نیست.

معاون بین الملل حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه اگه جلوی این جریان سفاک گرفته نشود همه علما و نخبگان باید پاسخگوی جامعه اسلامی باشند، ادامه داد: سلاح ما در برابر جریان تکفیری قلم و زبانی است که باید با روحیه انقلابی گریه کن و جهادی وارد عرصه شده و شجاعانه سینه خود را سپر کند تا دشمنان نتوانند به صفوف متحد مسلمانان رخنه کرده و در آن خللی بوجود آورند.

وقتی با بیان اینکه دین اسلام دین مهربانی و رافت است، تاکید کرد: نباید قرار بدهیم تکفیری ها با دادن آدرس غلط از اسلام قرار می داری دینی را که تنها چندین گام تا پیروزی نهایی بر مستکبران قرار دارد به شکل خشن و ناصحیحی به دنیا شناسانده و آن را دین تروریستی و موجب آدم کشی شناساند.

وحدت و هم دلی میان مسلمانان قادر هست دشمن را در عرصه قتال زمین گیر کند

وی با ابراز خرسندی از افزایش تعداد مسلمانان در دنیا بر اساس آمار مجلسی تصریح کرد: با توجه به آن چهره دروغینی که تکفیری ها از اسلام به دنیا نمایان کرده اند بدون تردید باید سال ها تلاش پی در پی داشته باشیم تا بتوانیم این عکس و تصویر را ترمیم کنیم و بار دیگر دین رحمت و مهربانی را پرفروغ در دنیا به همگان معرفی نماییم.

وقتی با بیان اینکه وحدت و همدلی میان مسلمانان قادر هست دشمن را در عرصه قتال زمین گیر کند، ادامه داد: جریان تکفیری بدون شک از بین خواهد رفت و برای آنکه در این نابودی شریک باشیم باید روز جدید بر وحدت و هماهنگی خود افزاییم تا اسلام عزیز را از چنگال این بی خردان بیرون آوریم.

-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد-

نگارنده: خشايار ت.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شاهدی از لطف و پاکی رشک آب زندگی
««« »»»
دلبری در حسن و خوبی غيرت ماه تمام

سکوت برخی علمای اسلام در برابر تکفیری ها مذموم است

TT / 89 — TP / 13%

نظر دهید