سکوت برخی علمای اسلام در برابر تکفیری ها مذموم است

سکوت برخی علمای اسلام در برابر تکفیری ها مذموم است

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به دغدغه از اشاعه‌دهندگان جریان تکفیری نقل کرد: سکوت برخی علمای اسلام نیز در برابر اقدامات تکفیری‌ها مذموم و ناپسند است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از استان گرگان، حجت الاسلام محمدحسن وقتی شامگاه چهارشنبه در همایش عارضه های تکفیر و مسوولیت علمای اسلام که در تالار اجتماعات فرهنگیان شهرستان گنبدکاووس به انجام رسانده شد با اشاره به اینکه تکفیر به عنوان یک معضل و معضل بزرگ در دنیا اسلام مطرح است، بیان کرد: این پدیده شوم نه تنها برای اسلام بلکه برای امنیت مردمان سر تا سر دنیا خطرناک است و می توان از آن به عنوان یک خطر امنیتی در سطح دنیا نام برد.

وی با بیان اینکه امروز به لطف خداوند متعال و تدابیر رهبر فرزانه انقلاب وحدت میان مذاهب اسلامی و ادیان الهی در کشورمان اسلامی مثال زدنی است، اضافه کرد: هرچند می توان با قاطعیت نقل کرد تکفیر امروز در اندیشه مسلمانان کشورمان اسلامی مکانی ندارد اما نباید از تلاش دشمنان برای گسترش تکفیر غافل شد.

ضرورت آگاهی و آمادگی علما و نخبگان کشور برای مقابله با پدیده شوم و خطرناک تکفیری ها

معاون بین الملل حوزه های علمیه کشور با تاکید بر ضرورت آگاهی و آمادگی علما و نخبگان کشور برای مقابله با پدیده شوم و خطرناک تکفیری ها، خاطرنشان کرد: اگه علما و روحانیون کشور و هم چنین نخبگان و فرهیختگان از آمادگی برای مقابله با این پدیده غفلت کنند قطعا دشمن و جریان تکفیری از احساسات تمیز جوانان ما بهره خواهد گرفت و با ارائه نسخه های جعلی از اسلام آن ها را فریب خواهد داد.

وقتی درمان جریان تکفیری را روشنگری و آگاهی بخشی به دنیا اسلام در کنار مبارزه فیزیکی آگاهی داشت و نقل کرد: تکفیری ها جنایاتی را مرتکب شده اند که در طول تاریخ هیچ کس چنین جنایاتی را به تصویب نرسانده است و بدون تردید این رفتار آن ها نشان از فقدان فهم و آگاهی و قساوت قلبی دارد که بر اثر جنایت و گناه پدید آمده و مغزی که با افکار ناصواب شست و شو داده شده است.

وی بر نبود رابطه جریان تکفیری با مذاهب اسلامی تاکید کرد: جریان تکفیری یکی از خطراتی است که از سوی دشمنان اسلام اعم از شیعه و سنی پدید آمده و ساماندهی شده است و آن چه آن ها را از رسیدن به اهداف پلید خود باز می دارد چیزی جز وحدت و برادری میان مسلمانان کشور نیست.

معاون بین الملل حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه اگه جلوی این جریان سفاک گرفته نشود همه علما و نخبگان باید پاسخگوی جامعه اسلامی باشند، ادامه داد: سلاح ما در برابر جریان تکفیری قلم و زبانی است که باید با روحیه انقلابی گریه کن و جهادی وارد عرصه شده و شجاعانه سینه خود را سپر کند تا دشمنان نتوانند به صفوف متحد مسلمانان رخنه کرده و در آن خللی بوجود آورند.

وقتی با بیان اینکه دین اسلام دین مهربانی و رافت است، تاکید کرد: نباید قرار بدهیم تکفیری ها با دادن آدرس غلط از اسلام قرار می داری دینی را که تنها چندین گام تا پیروزی نهایی بر مستکبران قرار دارد به شکل خشن و ناصحیحی به دنیا شناسانده و آن را دین تروریستی و موجب آدم کشی شناساند.

وحدت و هم دلی میان مسلمانان قادر هست دشمن را در عرصه قتال زمین گیر کند

وی با ابراز خرسندی از افزایش تعداد مسلمانان در دنیا بر اساس آمار مجلسی تصریح کرد: با توجه به آن چهره دروغینی که تکفیری ها از اسلام به دنیا نمایان کرده اند بدون تردید باید سال ها تلاش پی در پی داشته باشیم تا بتوانیم این عکس و تصویر را ترمیم کنیم و بار دیگر دین رحمت و مهربانی را پرفروغ در دنیا به همگان معرفی نماییم.

وقتی با بیان اینکه وحدت و همدلی میان مسلمانان قادر هست دشمن را در عرصه قتال زمین گیر کند، ادامه داد: جریان تکفیری بدون شک از بین خواهد رفت و برای آنکه در این نابودی شریک باشیم باید روز جدید بر وحدت و هماهنگی خود افزاییم تا اسلام عزیز را از چنگال این بی خردان بیرون آوریم.

-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد-

نگارنده: خشايار ت.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شاهدی از لطف و پاکی رشک آب زندگی ««« »»» دلبری در حسن و خوبی غيرت ماه تمامسکوت برخی علمای اسلام در برابر تکفیری ها مذموم است


TT / 89 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : خشايار ت.
تاریخ گردآوری : 2016-10-20
در دسته بندی : سکوت
برچسب ها : تکفیری , علمای , مذموم

مطالب مرتبط