سکوت در مقابل تکفیری ها از اعظم معاصی است/ اختلافات را کنار بگذاریم و از دینمان دفاع کنیم

سکوت در مقابل تکفیری ها از اعظم معاصی است/ اختلافات را کنار بگذاریم و از دینمان دفاع کنیم

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تاکید کرد: و تکفیری ها می خواهند بنیان اسلام را برطرف بکنند و اگه کسی که قادر هست، در مقابل این جریان ایستادگی نکند، قطعا مرتکب گناه شده و این اعظم معاصی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از گنبد کاووس، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، امروز در همایش «عارضه های تکفیر و مسئولیت علمای اسلام» در گنبد کاووس، با اشاره به آیه «کُنْتُمْ خَیْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ ... / شما (مسلمانان حقیقی) نیکوترین امتی هستید که پدیدار گشته اید (برای اصلاح بشر، که مردمان را) به درست کاری امر می کنید و از بدکاری باز می دارید و ایمان به خدا دارید...(آل عمران/ 110)»، نقل کرد: خداوند در این آیه امت اسلامی را به خوب ترین شکل شناسانده و مسئولیتی سنگین نجات بشریت را برای این امت معلوم می کند.

وی در ادامه با اشاره به جنایات تکفیری ها، اضافه کرد: مسئله تکفیر در طول تاریخ سابقه دارد و شاید حتی به شکل وارد شدن به میدان عمل و غارت و کشتن هم بوده است، منتها یک گروه قلیل بودند و در تاریخ اسلام منزوی شدند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: جریان تکفیری امروز از یک مسئله داخلی و اعتقادی بیرون رفته است، وجود این گروها و جنایات آنها در بلاد اسلامی به ما می فهماند که نوع این تکفیر با تکفیر موجود در تاریخ فرق می دارد، چرا که جنایات از نظر آنها هیچ مرزی ندارد و متاسفانه به نام اسلام همه اینها را به انجام میرسانند.

وی تصریح کرد: انسان هوشمند و عاقل می فهمد که جریان تکفیری فعلی، دنباله تکفیر موجود در امت اسلامی نیست و با اندکی تامل در اندیشه و حامیان این جریان در کشف میکند که دست دشمنان در کار است.

آیت الله نور مفیدی با تاکید بر اینکه دشمنان از اسلام و نفوذ آن وحشت دارند، ابراز داشت: شکی نیست که جریان تکفیری به دنبال آن است که آبروی اسلام را ببرد، چه با هجوم به عقاید و چه به هجوم به نبی اکرم(ص) و ...

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: علما باید چهره درخشان اسلام را نمایان کنند و همه دنیا را متوجه اسلام حقیقی کنند و با این ابتلاء (جریان تکفیری) که بدترین ابتلا است، مقابله کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تاکید کرد: علما باید دست به دست هم بدهند و امت اسلامی را روشن کنند و دنیا آگاهی بدارند چهره درخشان اسلام از این مسائلی که در حال پیش آمدن است، مبراست.

وی در ادامه اضافه کرد: مورد اصلی این است که وحدت امت اسلامی باید تقویت شود؛ زمانی جهان کفر و اسلام با تشویق عوامل داخلی با اسلام مبارزه می کنند، همه باید دست به دست هم دهیم و از دینمان پاسداری کنیم و اختلافات را کنار قرار بدهیم.

آیت الله نور مفیدی خاطر نشان کرد: دشمنان اسلام و تکفیری ها می خواهند بنیان اسلام را برطرف بکنند و اگه کسی که قادر هست، در مقابل این جریان ایستادگی نکند، قطعا مرتکب گناه شده و این اعظم معاصی است، چرا که خدا، اسلام و پیامبر(ص) از ما توقع دارند که در مقابل این جریان ایستادگی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در پایان نقل کرد: باید تکفیری ها را طرد کنیم و بدون هیچ به وحشت افتی بگوییم که اینها مسلمان نیستند.

انتهای پیام

__________________________________

تهیه و تدوین: پدرام ض.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حجاب راه تويی حافظ از ميان برخيز ««« »»» خوشا کسی که در اين راه بی‌حجاب رودسکوت در مقابل تکفیری ها از اعظم معاصی است/ اختلافات را کنار بگذاریم و از دینمان دفاع کنیم


TT / 67 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : پدرام ض.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حوزه
برچسب ها : اعظم , سکوت , بگذاریم , اختلافات , تکفیری , معاصی , دینمان

مطالب مرتبط