سیاست های اشتباه غرب عامل مشکلات عراق است

سیاست های اشتباه غرب عامل مشکلات عراق است

پدر ساکو گفت: این همه سوگ کشور عراق به دلیل سیاست های غرب در منطقه ما می باشد و از این رو غرب باید برای کاستن از درد و رنج مردمان ما هرچه زودتر اقدامی جدی به انجام رساند.

به گزارش سرویس نگاه کن الملل خبرگزاری «حوزه»، اسقف رافائل ساکو رئیس کلیسای کلدانی کشور عراق و رئیس شورای کلیسای کلدانی خاورمیانه خلال مسافرت به آلمان در جلسه ای با عنوان Task Force در برلین آلمان با موضوع آینده کشور عراق و اقلیت های آن شرکت کرد.

وی در سخنان خود در این نشست از آغاز عملیات آزادسازی موصل بیان خرسندی کرد و آرزو کرد نینوا هرچه زودتر از دست تروریست ها آزاد شود و جان و اموال مردمان کشور عراق حفظ شود و از همه نیروهای نگاه کن المللی درخواست در این عملیات با نیروهای عراقی مشارکت دارند و از سوی دیگر بیان امیدواری کرد شرکت کنندگان در این نشست نیز به دیدگاه درستی درباره اوضاع کشور عراق دست کشف کنند.

وی اضافه کرد: کشور من و مردمان آن به صورت روزانه در معرق قتل و سربریدن و آوارگی و چپاول و غارت و ویرانی خانه ها و زیرساخت ها قرار دارد و این همه سوگ به دلیل سیاست های غرب در منطقه ما می باشد و از این رو غرب باید برای کاستن از درد و رنج مردمان ما هرچه زودتر اقدامی جدی به انجام رساند و در عملیات آزادسازی کشور عراق به نیروهای عراقی یاری رساند و به فرصت های گفتگو و صلح در کشور عراق یاری رساند.

پدر ساکو ادامه داد: البته بعد از آزادسازی موصل و نینوا باید همه یاری رسانیم آوارگان به منازل و سرزمین خود بازگردند و امنیت این مناطق را تامین کنیم و حقوق و دارایی ها و زمین های مردمان به آنها بازگردانده شود و خانه ها و شهرها نو سازی شود و ضررهایی که به مردمان وارد شده جبران شود تا بعد از آن مردمان کشور عراق بتوانند با مکالمه ی آرام و رعایت اخلاق و سیاست و به دور از چالش و انتقام جویی معضلات خود را حل کنند و آینده خود را رقم بزنند.

رئیس کلیسای کلدانی کشور عراق گفت: مسیحیان و ایزدی های کشور عراق آواره شده و نکته چپاول و غارت قرار گرفته اند و دوسال است که در کمپ های اقلیم کردستان ساکن هستند و چنانچه اوضاع به همین منوال ادامه کشف کند وجود مسیحیان کشور عراق در معرض تهدید قرار می گیرد.

__________________________________

گردآوری از: شهسوار ن.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مرغ زيرک نزند در چمنش پرده سرای ««« »»» هر بهاری که به دنباله خزانی داردسیاست های اشتباه غرب عامل مشکلات عراق است


TT / 91 --- TP / 24%

گردآوری شده توسط : شهسوار ن.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : عراق
برچسب ها :

مطالب مرتبط