سینمای ایران پرچمدار فرهنگ انقلاب اسلامی و فرهنگ عاشورایی است

سینمای ایران پرچمدار فرهنگ انقلاب اسلامی و فرهنگ عاشورایی است

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی نقل کرد: سینمای کشورمان پرچمدار فرهنگ انقلاب اسلامی و فرهنگ عاشورایی است و آثار بسیار خوبی که در این زمینه در طول این سال ها ساخته شده قادر بوده به شکل عالی ای پرچم تشیع را در کشورهای گوناگون برافراشته کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی «نسیم آنلاین»، مراسم اکران خصوصی فیلم سینمایی انیمیشن "ناسور" شب گذشته 27 مهرماه با حضور شخصیت های فرهنگی و هنری از قبیل "حبیب ایل بیگی" معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، "علیرضا تابش" مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، "محمد حسین قاسمی" یکی از تهیه کنندگان این انیمیشن سینمایی، "داریوش دالوند" دیگر آماده کننده انیمیشن ناسور، "کیانوش دالوند" کارگردان انیمیشن ناسور و "کیوان کثیریان" انتقادگر سینما در تالار ایوان شمس به انجام رسانده شد.

حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در ابتدای این مراسم که اجرای آن نیز بر عهده "نظام اسلامی" اجراکننده باسابقه و مطرح تلویزیون بود در سخنانی، نقل کرد: ایام عزاداری حسینی را گرامی می داریم و از شما دوستان و علاقمندان که برای حضور در این مراسم فراخوان ما را پذیرفته اید نیز تشکر می کنیم.

وی افزود: شاد هستیم که سینمای پر افتخار کشورمان در عرصه انیمیشن روزها و سال های خوبی را به اتمام میرساند و پس از ساخت آثار خوب قصه ای که این سال ها شاهد موفقیت و نمایشهای آنها بودیم این چنین مهمانیهایی را برای اکران این قبیل انیمیشن ها به انجام میرسانیم.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی ادامه داد: سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دولت اهتمام زیادی را برای حمایت از این قیبل آثار به انجام رسانده و بستر عالی ای را فراهم کرده تا از اینشکلی سینمایی هم بتوانیم بهره برداری کنیم و هنرمندان بسیار خوبی هم که در کشور در حوزه انیمیشن وجود دارند هم بتوانند آثار عالی ای را تولید کنند و در ادامه کامیاب به اکران و نمایش آنها هم بشوند.

ایل بیگی خاطرنشان کرد: ما در سال گذشته شاهد تولید و اکران انیمیشن خوب "شاهزاده روم" در سینماهای کشور بودیم که با حمایت سازمان سینمایی از آن ایجاب کرد تا اکران خوبی را نیز به اتمام برساند. پس از این انیمیشن نیز ما مسیر خاصی را در سازمان سینمایی برای تولید فیلم های سینمایی انیمیشن فراهم کردیم.

وی افزود: بر این اساس مییاندیشم که بیش از 10 انیمیشن سینمایی در حال حاضر در مراحل گوناگون ساخت خود قرار دارند. انشاالله در سال ها و فستیوالهای آینده نیز شاهد نمایش این آثار هستیم که بخش عمده آنها در حوزه های دینی، مذهبی، پاسداری مقدس و انقلاب اسلامی است.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی یادآور شد: به تهیه کنندگان این انیمیشن سینمایی آقای قاسمی و برادران دالوند نیز تبریک عرض می کنم که کامیاب به ساخت فیلم سینمایی انیمیشن "ناسور" شدند و امیدوارم در این شب ها و روزهای عزیز که عطر حسینی در کشور ما پراکنده است این فیلم بتواند نکته استقبال مردمان خوب کشور واقع شود.

ایل بیگی تصریح کرد: من شاهد اکران و موفقیت انیمیشن "ناسور" در جشنواره الغدیر شهر نجف و افتخاری که در آنجا به دست آورد بودم و مییاندیشم که سینمای کشورمان واقعا پرچمدار فرهنگ انقلاب اسلامی و فرهنگ عاشورایی است و آثار بسیار خوبی که در این زمینه در طول این سال ها ساخته شده قادر بوده به شکل عالی ای پرچم تشیع را در کشورهای گوناگون برافراشته کند.

وی متذکر شد: با حضور خود در این مراسم پیام تبریک آقای ایوبی رئیس سازمان سینمایی را به عوامل این فیلم سینمایی انیمیشن اعلام می کنم. همچنین آرزوی موفقیت برای این انیمیشن در دوره اکران خود داریم. بر این اساس امیدوار هستیم که نهادها، وزارتخانه ها و مراکز گوناگون نسبت به شناسایی درست این فیلم برای علاقمندانی که قادر هستند مخاطبان عمده این فیلم باشند به سازندگان این فیلم سینمایی یاری رسانند.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در پایان نقل کرد: همچنین امیدوار هستیم که شاهد شناسایی درست این فیلم سینمایی انیمیشن از شبکه های رادیویی و تلویزیونی خودباشیم تا مردمان در جریان ساخت و نمایش این فیلم به شکل درست و قرار می داری قرار بگیرند تا در نهایت این فیلم بتواند در حوزه نمایش هم کامیاب باشد.

گفتنی است در بخش دوم این مراسم فیلم سینمایی انیمیشن "ناسور" با حضور مسئولان و علاقمندان حاضر در تالار ایوان شمس به نمایش درآمد.

---------------------------------------------------

متن از : پوران ذ.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

برو از خانه گردون به در و نان مطلب ««« »»» کان سيه کاسه در آخر بکشد مهمان راسینمای ایران پرچمدار فرهنگ انقلاب اسلامی و فرهنگ عاشورایی است


TT / 87 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : پوران ذ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : فرهنگی هنری
برچسب ها : پرچمدار , فرهنگ , ایران

مطالب مرتبط