کشف سیگنال های عجیب از سوی ستارگان

کشف سیگنال های عجیب از طرف ستارگان

ستاره معرفی کن سرگرم تفسیر سیگنال های نوری از میلیون ستاره دیده شده در پیمایش دیجیتالی آسمان اسلون بوده اند و متوجه بارقه های عجیبی از نه تنها یک ستاره، بلکه ۲۳۴ ستاره شدند.
وب سایت کلیک: ستاره معرفی کن سرگرم تفسیر سیگنال های نوری از میلیون ستاره دیده شده در پیمایش دیجیتالی آسمان اسلون بوده اند و متوجه بارقه های عجیبی از نه تنها یک ستاره، بلکه ۲۳۴ ستاره شدند.


این‌طور نقل شده است که این پالس های نوری "دقیقا شکل یک سیگنال هوش فرازمینی را دارند” و اکنون ماموریت شکار بیگانگان فضایی استیون هاوکینگ در حال انجام است تا این ادعا را رد و یا اثبات کنند.

این ادعا توسط ستاره معرفی کن، ارمانو بورا و اریک تراتیر از دانشگاه لاوال کشور کانادا مطرح شده است که ۲۳۴ تمدن فرا زمینی امکان می دارد سیگنال های هماهنگ نوری را بر اساس یک قاعده به سوی زمین ارسال می کنند.

اعلام فرضیه آدم فضایی ها با این سرعت کمی غیرمسئولانه به نظر می‌رسد، مخصوصا وقتی که مقاله هنوز به طور مجلسی مطالعه نشده و رونوشت نتایج نیز توسط یک تیم تحقیقاتی مستقل مطالعه نشده است.

شایان ذکر است که محققین پروژه که توسط استیو هاوکینگ و میلیونر روسی به نام یوری میلنر تامین مالی شده است، می گویند در این پروژه برخورد با بیگانگان آخرین چیزی بوده که انتظار آن را داشته اند. اما همیشه در مواردی که خطای انسانی رخ داده، بررسی مجدد آن همیشه گیرا بوده است.

محقق SETI هفته گذشته در بیانیه ای گفت "مورد غیرمعمول دیده شده توسط بورا و تراتیر قطعا نیاز به مطالعات بیشتر دارد. با ین حال، ادعای بزرگ نیاز به شواهد بزرگ نیز دارد. هنوز زود است که این سیگنال ها را به هوش فرا زمینی نسبت دهیم.”

فرضیه بورا به سال ۲۰۱۲ بر می گردد که چنانچه جانوران فرا زمینی می خواستند با ما تماس بگیرند، احتمالا باید پالس های لیزری را به نحوی برای ما ارسال کنند که غیر طبیعی به چشم آمده و نیاز به بررسی آن‌ها احساس شود.

وی گفت نوع انرژی مورد نیاز برای ارسال چنین سیگنالی به سمت زمین از مکانی دیگر در کهکشان”احمقانه” نیست و تیم او مد نظر گیرد بیش از ۲٫۵ میلیون ستاره به تصویب رسانده شده توسط پیمایش دیجیتالی آسمان را چک کنند تا به وجود چنین سیگنال هایی پی ببرند.

در اینجا با اولین اشتباه مواجه می شویم: یک دانشمند خوب می‌داند که نباید با یک نتیجه قبل فرض به سراغ بررسی داده ها برود و یا نظریه قبلی در ذهن نداشته باشد، زیرا باعث پیش‌داروی شده و ناآگاهانه اطلاعات خلاف قبل فرض خود را نادیده می گیرد. این دو دانشمند گزارش دادند که دقیقا همان نوع سیگنال را که به دنبالش بودند، از ۲۳۴ ستاره گرفته اند.

اما چنانچه شما بیگانگان را از این فرضیه خارج کنید، آنچه این دو نفر کشف کرده اند، این است که اکثریت این ۲٫۵ میلیون ستاره در همان طیف و رده خورشید خودمان هستند، اما ۲۳۴ تای آن‌ها در حال ارسال پالس های متناوب در هر ۱٫۶۵ پیکوثانیه به سمت زمین هستند.

امکان می دارد این داده ها خطای انسانی یا نرم افزاری در تفسیر داده ها باشند؟ قطعا همین‌طور است و این نتیجه گیری توسط دو دانشمند با انتقادات بسیاری از طرف جامعه علمی مواجه شده است.

-- با تشکر از انتخاب شما --

نگارنده : رها ج.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چند به ناز پرورم مهر بتان سنگ دل ««« »»» ياد پدر نمی‌کنند اين پسران ناخلفکشف سیگنال های عجیب از سوی ستارگان


TT / 56 --- TP / 10%

گردآوری شده توسط : رها ج.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سیگنال
برچسب ها : ستارگان

مطالب مرتبط