شاخص رشد اقتصادی کشور به ۴.۵ درصد رسیده است

شاخص رشد اقتصادی کشور به ۴.۵ درصد رسیده است

قائم مقام وزیر کشور گفت: در حال حاضر تورم، تک رقمی شده و به ۹ درصد رسیده و شاخص رشد اقتصادی کشور نیز به ۴.۵ درصد رسیده است.

عکس   شاخص رشد اقتصادی کشور  به ۴.۵ درصد رسیده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجانو به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان، محمدحسین مقیمی امروز در دیدار با احزاب و تشکل های سیاسی استان زنجان با تشریح وضعیت سیاسی کشور اظهار داشت: فضای سیاسی حال حاضر کل کشور فضایی آزاد بوده که در آن هر فرد، گروه و یا جریانی که همسو با اهداف نظام و قانون باشد، می تواند مواضع خود را بیان کند و تاکنون عملکرد دولت نیز حاکی ازحفظ و صیانت این مهم بوده است.

وی اصلاح و پشتیبانی دولت را از وظایف احزاب و تشکل های سیاسی عنوان کرد و افزود: احزاب و تشکلهای مختلف سیاسی در صورتی که دولت موافق و همسو با آنها باشد، باید پشتیبان دولت باشند و در غیر این صورت می بایست با نقد و تذکر منصفانه نسبت به بهبود و اصلاح امور بپردازند.

قائم مقام وزیر کشور، نقدپذیری و تحمل شنیدن صدای مخالف و منتقد را لازمه حفظ نشاط سیاسی در جامعه دانست و ابراز کرد: همه باید در راستای عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی حرکت کنیم و در عرصه فعالیت های سیاسی، احترام به یکدیگر و رعایت اصول اخلاقی را فراموش نکنیم.

مقیمی به آثار مثبت و فوائد برجام اشاره کرد و گفت: دیپلمات های کشور که پشتوانه شان، دعای مردم، علما و مراجع بود در سایه رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و مدیریت خردورزانه رئیس جمهور، در برابر بزرگ ترین شبکه سیاسی و دیپلماسی دنیا به پیروزی و حفظ حقوق ملت ایران در داشتن چرخه سوخت هسته ای نائل شد و دستاوردهای خوبی به خصوص در معیشت و سلامت مردم بدست آورده است.

وی همچنین تاکید کرد: در حال حاضر تورم، تک رقمی شده و به 9 درصد رسیده و شاخص رشد اقتصادی کشور نیز به 4.5 درصد رسیده است.

مقیمی در پاسخ به سوال یکی از حاضرین گفت: دولت و مجلس مصمم به برچیدن فساد اقتصادی در کشور هستند و در مسئله فیش های نجومی برخی مسئولان ، با بررسی های به عمل آمده مشخص شد که تنها سه درصد مدیران بانکی، صنعت و بیمه دارای حقوق های نجومی بودند که عمدتاً جزو مدیران بخش های خصوصی بوده و ارتباط مستقیمی با دولت نداشته اند و هم اکنون دولت و مجلس تلاش می کنند برای جلوگیری از بروز این موارد، حداقل و حداکثر حقوق مسئولان دولتی مشخص شود.

قائم مقام وزیر کشور بر بی طرفی مجموعه وزارت کشور و رعایت عدالت در برگزاری انتخابات تاکید کرد و افزود: مردم ناظر بر نتیجه عملکرد انتخابات هستند و برگزاری انتخاباتی سالم و فارغ از تنش های سیاسی از اصلی ترین ماموریت های مسئولان اجرایی در سالجاری است به طوری که نتیجه انتخابات، همه مردم و جناح ها را علیه دشمنان متحد کند.

در ادامه این جلسه تعدادی از نمایندگان احزاب، نظرات و دیدگاه های خود را درخصوص مسائل مختلف کشور بیان کردند.

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد —

نگارش از : فريبا آ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ببار ای شمع اشک از چشم خونين
««« »»»
که شد سوز دلت بر خلق روشن

شاخص رشد اقتصادی کشور به ۴.۵ درصد رسیده است

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید