شاهین اهواز، دوست داشتنی قلب های همه کشورمان ایران (عکس و تصویر)

شاهین اهواز، محبوب قلب های همه ایران (عکس)

روز پنج شنبه پرسپولیس برابر آخرین قهرمان فوتبال لیگ کشور قرار خواهد گرفت. دیداری که به دلیل تقابل 2 تیم برتر سال گذشته پر از جاذبه است. اولین قهرمانی خوزستانی‌ها در بازی‌های مجلسی فوتبال کشورمان به 28 سال پیش بر می‌گردد.

به گزارش "ورزش سه"، نگاه کن قهرمانی 28 سال پیش شاهین اهواز و قهرمانی سال پیش استقلال خوزستان شباهت‌های بسیار وجود دارد؛ چراکه در هر 2 دوره از حذفی 67 تا لیگ 94 قهرمانی 2 تیم به هیچ وجه قابل باور عدم. البته خوزستانی‌ها 2 بار هم با فولاد، قهرمان لیگ شدند که در این دوره بهره‌مندی قرمزهای اهواز از حضور ستارگان بی شمار، قهرمانی این تیم در لیگ را باور پذیر می‌کرد.


28 سال پیش شاهین اهواز بالاتر از پرسپولیس، استقلال، ملوان و دارایی تهران قهرمان جام حذفی شد. ستارگان آن تیم را هم کمتر در فوتبال ما می‌شناختند و تنها افراد قلیلی داراب پور و خانواده بختیاری زاده را می‌شناختند. بالاترین وجه اهمیت قهرمانی شاهین این بود که تنها شش ماه از پایان جنگ تحمیلی کشورمان علیه کشور عراق می‌گذشت و خوزستان از زیر بار آتش و خون مثل همیشه بلند شد و قهرمانی را به مردمان جنگ زده تقدیم کرد.


ایستاده از راست: کرامت برهمن (سرپرست)، منوچهر نادری، صادق سرخی، کوروش بختیاری زاده، جهانبخش داراب پور، مسعود نوروزی، مجید باقری نیا (سرمربی)


نشسته از راست: قاسم شوشی، نصیر طالبی، سیاوش بختیاری زاده (کاپیتان)، فرزاد آهک پور، نعیم عبادیان و حمید امیریان.


با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد

تهیه از: مرواريد ض.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به کوی ميکده هر سالکی که ره دانست ««« »»» دری دگر زدن انديشه تبه دانستشاهین اهواز، دوست داشتنی قلب های همه کشورمان ایران (عکس و تصویر)


TT / 29 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : مرواريد ض.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ورزشی
برچسب ها : اهواز , شاهین , محبوب , ایران

مطالب مرتبط